reillycarty reillycarty komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tato kniha se stala mou nejmilejší, četla jsem ji před mnoha lety, po ní přišly mnohé jiné, jiné, jiné, ale žádná lepší!

05.02.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

"Všichni jsou si rovni, někteří rovnější."

05.02.2021 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Ač jsem knihu četla před dávném, k příběhu sepsaným Georgem Orwellem se musím vracet, to když mi jej připomínají příběhy reality.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Toho sněhu kolem, letos jsem nestavěla sněhuláky.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pýcha a předsudek, nebuďte pyšní, neohrnujte nos nad touto klasikou, nemějte předsudky k této knize, nebudete zpytovat!

05.02.2021 4 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Nevím pořádně, co to bylo. První, a jistě ne poslední, setkání s autorem. Sedl mi styl psaní. Dávám 4*.

18.02.2021 4 z 5

Největší show pod Sluncem Největší show pod Sluncem Richard Dawkins

U Dawknise nemůžete šlápnout vedle. Zajímavé čtení.

05.02.2021 4 z 5

12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

"Kniha začíná: Pokud jste jako většina lidí, nepřemýšlíte často o humrech, ledaže nějakého právě jíte. Kniha končí: Věci jsou dobré, prozatím." (blog)
Toto jediné jsem si zapsala do poznámek o této knize, vedle obrázku humra. Člověk aby z toho byl moudrý. Ale ano, hodnotím tuto, jako zlatý střed = jistě v ní něco najdete, co Vás zaujme.

05.02.2021

Emergentní psychologie a krizová intervence Emergentní psychologie a krizová intervence Zdeněk Mlčák

Odrazový můstek ke krizové intervenci.

03.02.2021 5 z 5