regulax regulax komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Není hvězdička navíc :-) Třeštíková graduje, co bude příště?!

23.08.2023 5 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Bohatý děj, dlouhá časová osa hlavní postavy, široký záběr vedlejších vztahů a postav, košatý popis situací, to vše najdete v 400 stránkovém románu.

08.08.2023 5 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Jejda, o čem to vlastně bylo?! Pár nahodilých sexy scén, toť vše.

10.07.2023 1 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jedním slovem - NÁDHERNÁ.

26.06.2023 5 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Sympatická kniha ve stylu rozvláčné harlekýnky. Neurazí nenadchne. Více jsem vnímala pozadí hlavních hrdinů a dobové scény.

06.06.2023 3 z 5

Mráz Mráz Ema Řezáčová

Melancholický příběh o stárnoucí ženě, její rodině, sousedech a kočce. Čtení ze života.

24.05.2023 3 z 5

Císařovna Císařovna Norbert Frýd

Fajn čtení o historii naší země mající vliv i v zámoří.

24.05.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Nádhera! Nutno přečíst!

10.04.2023 5 z 5

Stíny Valbone Stíny Valbone Josef Habas Urban (p)

Oproti jedničce má dvojka košatější text a více působí jako román. Námět je žalostný, je fajn o tom vědět, ale toto nebyla ta správná cesta. Pelmel událostí umanuté Jany.

10.04.2023 2 z 5

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Námět knihy a skutečné události jsou hrůzostrašné. Ovšem samotný příběh umanuté Jany je místy přitažený za vlasy. Fakta a fikce splývají v pelmel.

10.04.2023 2 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Ať už je pravda jakákoliv, více zdrojové informace jsou vítány a je potřeba je vědět!

22.03.2023 5 z 5

Osamělá Meredith Osamělá Meredith Claire Alexander

Jemné citlivé čtení o trýznivém zážitku, který nastartuje psychickou záklopku před realitou. Smutný příběh s nadějným koncem.

22.03.2023 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Čtivé, napínavé, deprimující. Ani se nedivím, že dnešní doba přeje single vztahům a holky s holkama....

20.02.2023 4 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Na styl psaní, pomalý tok děje a chvíle, kdy se doslova zastavil čas, jsem si musela zvyknout. Ovšem závěr gradoval a konec jsem oddalovala.

20.02.2023 4 z 5

S androidkou v posteli S androidkou v posteli Vladimír Pikora

Souhlasím se všemi komentáři! Příjemné ekonomické vzdělávání zpestřené peprnými manželskými etudami. Některé pasáže ovšem zbytečně natahované a opakující se. Těším se na letošní novinku!

20.02.2023 5 z 5

Krutá pravda Krutá pravda Tina Seskis

Zajímavý propletenec vztahů. Místy napínavé. Ale thriller to rozhodně nebyl.

20.02.2023 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Silná kniha se složitým a těžkým tématem. Poskytla mi další pohled na církev utlačovanou a skrývanou v době komunismu, na mě neznámou roli katolické kněžky či přesah Anežky České. Příběh má několik linií děje, které ho propojují a jsou doplněny autorskými texty a dobovými výpověďmi. Přiznám se, že jsem některé proletěla rychlo četbou :-) Kéž by každý problém dosáhl spasení a měl šťastný konec.

15.01.2023 5 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Nebyl to můj šálek kávy, ale přesto stojí za přečtení. Sofistikovaně umělecký pohled na tradiční témata jako je nešťastný rodinný život, nevěra či politika.

15.01.2023 2 z 5

Bílý hřebec / Podzim v kraji tygrů Bílý hřebec / Podzim v kraji tygrů Jan Kozák

Pěkné čtení o ještě pěknější přírodě, která není dostupná každému.

15.01.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Panoptikum lidských vztahů. Karin a její lehce čtivé příběhy, které mají hloubku a pravidelně končí lidskou tragédií. Tentokrát apokalyptická tsunami zpomalila katastrofu jedné rodiny.

06.11.2022 5 z 5