Bílý hřebec / Podzim v kraji tygrů

Bílý hřebec / Podzim v kraji tygrů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50955/bily-hrebec-podzim-v-kraji-tygru-50955.jpg 4 9 4

V několika povídkách samostatných a přesto vzájemně propojených osudy několika hrdinů, vypráví autor o lidech žijících na nehostinné a přesto nádherné Sibiři. Záběry severské přírody se nedílně prolínají s neméně působivým zachycením snah, citů a vášní člověka.

regulax
15.01.2023 4 z 5

Pěkné čtení o ještě pěknější přírodě, která není dostupná každému.

boxas
14.02.2021 5 z 5

U této knihy je zvlášť důležité rozlišit knihu samu od autora. Když si odmyslíme komunistického pohlavára, předsedu Svazu československých spisovatelů, zůstane nám jen velice hezké povídání o přírodě a zvířatech. A to určitě stojí za přečtení!

Antoramix
24.01.2021 4 z 5

Kozákovo knihy o tajze jsou nádherné, takže toto byla jasná volba. Přijde mi trochu slabší, než jiná díla se sibiřskou tematikou, ale i tak stojí za to přečíst. První část Bílý hřebec je soubor tří povídek, které jsou odlišné, ale nakonec propojené. Nejlepší asi ta první o boji hřebce a o obnovení vztahu manželů. Druhá část knihy je další Kozákovo kniha z oblasti východní Sibiře. Krásný milostný příběh v nedotčené přírodě. Každý by chtěl najít tu svou .... Narinu.

hlavin
24.03.2016 5 z 5

Vynikající kniha. Četl jsem ji mnohokrát a pokaždé mi dala něco nového. A je napsána výborným stylem.

koně Sibiř dobrodružství manželská krize

Jan Kozák