recenzienika657 recenzienika657 komentáře u knih

Ja som smrť Ja som smrť Chris Carter

#jasomsmrt @chriscarterbooksofficial @aktuellvydavatelstvo

Carter top, naj autor krimi v poslednej dobe. Ešte ste nič nečítali? Obrovská chyba. Autor si svoju latku drží a dokonca by som povedala, že opatrne sa posúva čoraz k lepším spisovateľským výkonom. Ja som smrť je 7 časť série z detektívom Hunterom zo zvláštneho oddelenia vrážd.

Carter vám dodá mimoriadnu dávku napätia, nechute, brutality. Ukazuje rôzne násilia a vnímanie tela na neho. Brutalita je naozaj silná, takže pre slabších jedincov nie. Carter sa za mňa mohol viac povenovať chyteniu vraha.

Plusom sú kapitoly, ktoré končia napínavo a nič iné mi neostalo len otočiť stranu a čítať ďalej. Verím, že ďaľšie časti ešte vyšperkuje.

4/5

Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy.

Čoskoro súťaž.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #milujemknihy

23.11.2023 4 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

#poddablovymmostem #lorethannewhite @knihydobrovsky

Žáner triler a krimi v tomto období je presne to, čo mám rada. Keď sa tieto dva žánre spoja...čo viac si želať?
Od autorky som čítala sériu Temné vábení a ozveny, kedy som si ju zamilovala. Jej štýl sa mi páči a to ako dokáže zamotať príbeh... Ten je natoľko zaujimavý, že vám túžba vedieť, nedovolí knihu zatvoriť. Toto zamotané pátranie po vrahovi je otočené a vedela som kto je odsúdený za vraždu 14 ročnej Leeny. Svoj trest si odpykáva 24 rokov.
Podcasty sú nie len vo svete, ale aj u nás v móde a tie krimi hltá veľká časť populácie. Celých 24 rokov mlčal a o vražde neprehovoril...až doteraz. Čo sa zmenilo? Prečo prehovoril teraz? V podcaste Trinity Scotové vysloví slová, ktoré nikto nečakal.

"...ja som neznásilnil Leenu Raiovú. Ani som ju nezabil. Ten, kto ju zavraždil, je stále na slobode."

Bum, prvá bomba, ktorú autorka na mňa zhodila a teda vám poviem nebola posledná. Výborne prepojené postavy, premyslený príbeh. Milujete tieto dva žánre? Toto vám v knihovníčke chýbať nemôže. Bola som v napätí a netušila som, čo vyjde najavo.

Moje negatívum spočíva v probléme alkoholu. Je možné, že v Kanade a hlavne v okrajových menších mestách je to v poriadku, ale ja som to tak nevnímala. Nechápala som ako sa mohli 14 ročné deti opiť a dospelý ani polícia to nevnímali ako veľký problém.
Dve línie príbehu. V minulosti som sa tešila na vyšetrovanie vraždy a v súčastnosti podcastovej linke s vrahom.

Samozrejme, bolo tam toho omnoho viac, ale...prečítajte si a som si istá, že zážitok máte zaručený.

Ďakujem @knihydobrovsky že si ma vybral a ja som si mohla knihu prečítať.

4,5/5

Príbeh je inšpirovaný skutočným zločinom.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou #spolupracesknihydobrovsky #spolupráca #spolupráce #spoluprace

13.10.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

#mrazivanaruc @janskajanna @mobaknihy

Mám dočítanú druhú knihu od autorky a môžem s kľudom povedať, že aj táto mrazivá kniha ma bavila.

Do príbehu sa dostávame rozprávaním Romana, ktorý príde o život a vidíme (čítame) posledné minúty jeho života. Čo sa dialo, hovoril, kam utekal... Tu som bola zmetená, ale kúsok po kúsku rozmotávame klbko, ktoré nás dovedie až nakoniec. Aleže to bol koniec. No ja som popravde netušila, že to bude takto ako to skončilo, len málinko pred koncom sa nám príbeh otvorí.

Vražda syna, brata Romana nie je jedinou líniou tohto príbehu. Autorka ma dostala do sveta psychyckých chorôb. Romanova a Valina mama nebola práve hviezdnou mamou. Mala svetlé, ale častejšie tie temné chvíľky.

Dostala som aj vyšetrovaciu linku príbehu, ktorá ma bavila a v Dokonalom prepojení mi aj chýbala. Tu som ju mala od začiatku a vyšetrovateľ nebol nijaký starý chren, tak ma autorka prekvapila dokonca aj romantickou linkou, ktorá mi perfektne zapasovala.

Chýbala mi koncová výpoveď mami, ale aj tu je plusom, že na konci vieme ako pokračovali životy účastníkov.

Ďakujem autorke za možnosť prečítať si knihu.

4,5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #skbookstagram #recenzienika

08.10.2023 5 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

#nahodou @petra_martiskova @cooboo_redakce @albatrosmedia.sk

Vianočná obálka pritiahla moju pozornosť, ale trošičku závadza. Dej sa odohrá od jesene po jar, jeden semester. Som rada, že som sa ocitla v Kanade. Z Kanady som zatial nečítala príbeh, o to ma viac fascinoval. Čo mi blikalo bol basketbal. Kanada je krajina hokeju a teda som mala v hlave, že to bude hokejista, bude chodiť korčulovať a na zamrznuté jazerá...Ešte v sadení do zimného semestru, tak mi tam basket nesedel. Hokej ako šport by som si tam vedela lepšie predstaviť...Okrem toho mi vadilo ako Eleonór volali princezná. Bola vojvodkyňa, ale nie princezná. Je iné, keď ju počastovali kamaráti týmto titutol a však inak sa ním nehrdila. Vojvodkyňa a princezná sú 2 rôzne tituly.
Príbeh mi pripomínal teenegerský film, na ktorých som tak frčala za mlada. Vždy som chcela čítať takéto knihy, keď som pozerala fil a som rada, že sa mi dostala kniha Nahodou do ruky. Nathan bol veľmi sympatický, silný, mladý muž. Eleonora nebola rozmaznaná princeznička, ale múdra, mladá dáma. Malé stretko s Kingom, spomínaný Netflix...všetko na čom frčíme, výborne vložené do deja. Ian, Nathalia dopĺňajú príbeh, basketbalový tím...
Contepora román pre všetkých.

19.12.2023 4 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

#lovcipřizraků #jirimarkovic #viktorinsulc @nakladatelstviepocha

Ach jo. Máte radi napätie, krimi a k tomu plnú dávku skutočna? Žiadne fantázie, ale pravdivé reálie českého vyšetrovateľa Jiŕího Markoviča, ktorý nie len v knihe, ale v príbehu preukázal, že rozmýšľa racionálne, ale ukázal, že má aj srdce na pravom mieste. Popravde je úplne iné čítať vyfabulovaný príbeh a iné čítať o skutočných vraždách, skutočných svedectvách. Pri niektorých svedectvách vrahov mi bolo zle a smutno zároveň. Prečo vraždili? Čo ich k tomu viedlo? Kde nastala chyba v programe? Aj tomu sa venujú spisy a ja som čítala posudky rôznych psychológov, ktoré dotvárali celé prípady a ja som sa nevedela odtrhnúť. Každý prípad končí rozsudkom. Ak nedostal trest smrti, čo bolo do cca deväťdesiateho roku v zákone, tak si prečítame, kam viedli vrahove kroky po prepustení.

Na začiatku mi išlo ťažsie čítanie, kým som došla na to, čo chcú povedať a aky je sled udalostí, ale potom? Zvedavosť bola silnejšia...

4/5

Ďakujem @terkin_knizny_svet
Za štafetu a @nakladatelstviepocha
že nám umožnila si prečitať o skutočných prípadoch.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #autorskastafeta

30.10.2023 4 z 5

Zakliaty kláštor Zakliaty kláštor Juraj Červenák

#zakliatyklastor @duro.cervenak @artisomnis

Zakliaty kláštor je moje prvé stretnutie z autorovým dielom. Nevedela som do čoho idem a aký je jeho štýl. Podľa obálky a anotácie som si myslela, že to bude skôr pre chlapskú populáciu, ale nie je to vôbec tak. Tento príbeh je pre každého. Prijemné spojenie histórie, westernu, mágie a literatúry.

Čarostrelec bol kúzelný a do príbehu mi sadol. Vedela som si ho predstaviť, čo mi pomáhali aj ilustrácie, ktoré boli skvelým rozptýlením a príbehu dodávali ten správny šmrnc. Najviac ma bavil Dobšinský. Ja som sa bavila a veľax som sa aj smiala nahlas. Toto spojenie mi sadlo.

Koniec bol už trošku moc namňa, ale aj tak chcem vedieť aké ďalšie dobrodružstvo na nich čaká.

Ďakujem @citam_teda_som za štafetu.

#magia #dobsinsky #historia #uhorsko #western #stafetovyzavislak #stafeta #sarkan

28.04.2024 4 z 5

Vina a trest Vina a trest Veronika Martinková

#vinaatrest @veronikamartinkova

3 prípad Hany Vítkovej a Davida Winklera. Páčil sa mi este viac než predchadzajúca časť. Obaja majú charizmu, ktorá ma sprevádza celým príbehom. 3 prípad bol ešte osobnejší a o to zaujímavejší. David ako najlepší vyšetrovateľ z dravosťou jeho osobnou sa pustí do vyšetrovania a že sa to celé zvrtne o tom niet pochýb.
Autorka ma celý príbeh držala v napätí aj keď som tušila kto bude vrahom aspom spolovice, zato som vôbec netušila kam sa bude uberať smerovanie D a H a oddelenia kriminálky. Zisťujeme ako jeden človek dokáže zamiešať osudom života druhému človeku. A keďže sa v konečnom dôsledku rozhodujeme sami...To sa dozviem pravdepodobne v 4 prípade kam Davidove rozhodnutia zavedú a ako sa mu zmení život a či vôbec.

Jeden prípad viedol k druhému, ten k tretiumu a medzitým ako inak musel riešiť seba, Hanu, Honzu, Kokeša a o nudu teda núdza naozaj nebola.

Ďakujem @mama_nad_knihou za štafetku a autorke za poskytnutie knihy.

15.12.2023 5 z 5

Odsouzen k smrti Odsouzen k smrti Veronika Martinková

#odsouzenksmrti @veronikamartinkova @mobaknihy

Mám rada klasické detektívky. Rada čítam aj Christie a bola som veľmi zvedavá aká bude klasická česká detektívka.

Napriek tomu, že opäť sa mi stalo, že som siahla po 2 časti zo série, nevadilo to. Čo sa dialo v prvej časti zasahuje nepatrne aj tu, ale sú popísané, nie sú vysvetlené zdĺhavo, a sú súčasťou deja, tým pádom to nenarúšalo čítanie a viac som chapala súvislosti.

Popravde som ju čítala viac dní ako je u mňa zvykom, ale nebolo to dejom, či inými časťami príbehu, ale chorobou, ktorá zasiahla mňa a deti. Príbeh sa začne odvíjať hneď od začiatku, šupne nás k mŕtvole a zistíme...dofrasa to je Aleš. Vyšetrovanie sa môže začať. Séria je o Dávidovi a Hane, kde Hana musí hrať pre tentokrát druhé husle, pretože obeť poznala a je postavená mimo službu. Dávid nevie spať a preto všetko tak nejak pláva popri ňom a vníma ako v akvárku. Najlepší vyšetrovateľ? Určite?

Zaujímavé sledovať vyšetrovanie a popri ňom osobný život Dávida a Hany a ostatných postáv. Celým dejom plávame ako Dávid a autorka mi nepohodila ani smietku, aby som mohla hádať...ktože je vrahom teraz? Pravdaže musí byť aj osoba čo mi liezla na nervy a čakala som s čím ešte príde a super Dávid, tlieskam, pretože ja by som ho vyšmarila. Ku konci mi už vadilo aj utajovanie základných informácii medzi D a H pretože oni tvoria pár a nevedia o sebe ani...Koniec trošku rýchly, ale celkový dojem mám skvelý a teším sa na ďaľší prípad.

Ďakujem za štafetu @mama_nad_knihou a autorke za vynikajúci príbeh.

04.12.2023 4 z 5

Polícia v rukách mafie Polícia v rukách mafie Peter Šloser

#policiavrukachmafie @petersloser @vydavatelstvo_ikar

Na začiatok sa chcem podakovať za stafetu @mama_nad_knihou

Aká je pravdepodobnosť podobnosti mien fiktívnych postáv?

Lepší názov by som si ani nevedela predstaviť. Ak žijete svoj sen, radi si kupujete a nosíte ružové okuliare, tak odporúčam túto knihu. Zákulisie nie len polície sa nám odhaľuje pred očami a tie budete otvarať aj s ústami stále viac a viac. A budete chcieť viac a viac informácií. Na šťastie je toto druhá časť. Tretiu som vám už priniesla a tak ma čakajú ešte ďaľšie 3, ku ktorím sa dúfam dostanem. Neviem sa dočkať čo nám ešte prinesú a kam posunú moje chápanie...

Na scénu prichádza Julo Tvrdý, ktorý v sérii Páchateľ neznámy už zostáva aj keď mi chýbali postavy z prvej časti. Zoznamujeme sa s Pilátom a Michelom a každá postava, či je na tej správnej strane alebo nie, je charakterovo jasná.

Celý kolotoč začne dosadením toho "správneho" človeka za policajného prezidenta - Libora Kaspera. Ten je švagor Medera a ten zas biely kôň F. Rusa. Povedomé? Ľudia a podnikatelia v Zobore a nie len tam traste sa. Bezúhonny občan Rus má dosadeného svojho človeka a jeho biely kôň sympatizuje s premiérom. Čo sa môže stať?

"Sedím s Liborom každý deň. Pripravujeme reorganizáciu a tých špinavcov, čo idú po tebe vydr..me",vyjadroval sa v množnom čísle, akoby bol oficiálnou súčasťou polície.

Svojský policajný humor nechýbal ani tu a ja ho žeriem. Vtipy o policajtoch, doťahovačky kolegov aj čierny humor.

Krátkosť kapitol vás poháňa vpred. A ja pri deťoch krátke kapitoly milujem. Avšak vo všetkých knihách som si všimla ako preskočil autor v písaní z miesta na miesto, či v tom istom čase čo robia jednotlivé osoby. Mne by pomohlo kapitolu rozkúskovať odsekmi. Knihy sú pomerne hrubé (vyše 400 strán), ale čítanie je jedna radosť a ani neviete ako a ste na konci a preto som rada, že autor má ďaľšie pokračovania a nezaháľa.

Aha ako som sa rozpísala a to by som ešte vedela debatovať.

5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #petersloser
#ikar
#autorskastafeta

21.08.2023 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Adéla Kubicová

#obetmafievzpoura #obetmafie @adelakubicova.author @solis.nakladatelstvi

Na začiatku sa chcem poďakovať za spoločné čítanie s @terkin_knizny_svet a ostatní, ktorí ste sa nepridali môžete banovať.

Tak toto bolo naozaj niečo! Ak čakáte romantiku s dobrodružstvom, musím vás sklamať. Toto bola jazda plná napätia, dobrodružstva, krvi... a tajomstva. Triler, pri ktorom som nedýchala. Čo skrývajú. O čo naozaj ide? Otec sa s milujúceho a starostlivého stal vrahom a človekom bez srdca. Je všetko tak ako si myslíme, či je v tom niečo viac? Je to úplne inak ako to vidíme na prvý pohľad?

Čo sa týka písania...ten mi sadol ako riť na šerbeľ čo nie je také ľahké. Do deja som sa začítala s prvými písmenkami a veľmi ťažko som vypínala a odkladala mobil, lebo čo vám poviem. Dej ma hnal čítať stále ďalej a ďalej. Prvá polovica sa len rozbieha, spoznávame Claire, ktorá sa chce vymaniť s područia otca a mafie. Na pomoc jej pribehne Tyler..bodyguard, ktorý má tiež svoje tajomstvá. Druhá polovica je už o niečom inom. O Claire sa bijú 2 mafie. Prečo? Čo je za tým? A nemyslite si, láska v tom nie je. Tak čo potom?

Claire je skvelá. Hlavu aj srdce má na správnom mieste a s každym jej rozhodnutím som súhlasila. To čo ona zažila ja by som už bola na psychiatrii a ona ku koncu má tiež toho dosť. Je vtipná, nadvecou aj keď vnútri to vrie. Kapitoly s jej pohľadu ma bavili najviac. Raina som si obľúbila...Tobias. Je vodcom z jednej z mafií a popravde netuším čo si o ňom myslieť. Tyi je zlatý, ale ku Claire mi nesadol. Zostane predsa len s niekym z nich?

Koniec otvoril veľa otázok a ja naozaj, ale naozaj chcem pokračovanie pretože na tie najpálčivejšie otázky som odpovede nedostala a ja ich zaručene chcem poznať. Už včera bolo neskoro!

Výborné. 5

#mafianskerodiny #mafia #krv

20.04.2024 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

#chladnykral m.j. jírová Nakladatelství Solis

Myslíte si, že láska prekoná všetko? Je schopná zmeniť "človeka"?

Mesilie je dievčaťom z nižších vrstiev a predsa niečím zaujme Kardesa, ktorý je princom a doslova sa hrá a berie si všetko. Kardes je tvrdý, chladný k čomu ho viedol jeho otec - kráľ. Kráľové nové a hriešne zákony mi pili krv a čudujem sa, že mu to prechádza.
Začiatok mi prišiel povrchný. Nehovorím, že nebolo zaujímavé sledovať Kardesa a Mesilie, ale chýbalo mi tam to niečo, čím by som si obľúbila ich postavy. Na druhej strane som ich ani nenávidela, preto píšem, že začiatok bol neutrál. Autorka v strede knihy zaradila jednotku a my sme sa pohli neuveriteľnou rýchlosťou vpred. Prehĺbili sa konečne vťahy, dostala som Kardesove kapitoly, ktoré ma bavili oveľa viac než Mesiline.
Čo sa mi nepáčilo bolo priveľa intímnych stretnutí, ktoré brzdili dej a to zajímavé, napínavé.
Autorkin štýl je veľmi čtivý a keď sa zahryznete, číta sa jedna radosť. Chladný kráľ je prvá časť a to zaujímavé ešte len začína.

Ďakujem babám, ktoré somnou čitali. Terkin Knižný Svet
Zuzana Žužu Dobiasova
Lucia Tomková Lucie Svobodová

#darkromance #darkromancebooks #vydavatelstvosolis #erotickeknihy #demon #bookstagramsk #recenzianika #spolupracasnikou

09.03.2024 4 z 5

Rande naslepo Rande naslepo Marek Zákopčan

#randenaslepo @marekzakopcan @vydavatelstvo_elist

Ak si chcete prečítať americkú akčnú komédiu, toto je presne to, čo hľadáte.

Musím povedať, že ja som sa smiala už hneď od začiatku. Najlepšie na tom bolo, že som si to vedela živo predstaviť. Ak by sa vám zdalo, že je to nereálne a toto sa stať nemôže...nevadí. O to predsa ide. Utiecť od reality a nechať sa unášať príbehom. Aj keď som sa nenudila a bolo to dynamické, Filip sa len tak viezol. Príbeh ťahala Lea, ktorá bola švihnutá, ale tak správne. Ďaľšia kniha, ktorú by som prosila, aby si všimli filmári a prosím obsadiť do úloh Koleníka a Maštalíra.

Rande cez internet, kde ako to už poznáme si prifarbíme osobnosť, upravíme vek, zatajíme pár skutočností... Využila to Lea, ktorá si sadla namiesto Simony a dobrodružstvo môže začať.

Absolvovali ste rande cez internet?

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #spolupracasnikou #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #vydavatelstvoelist

28.02.2024 4 z 5

Severní úsvit Severní úsvit Lukáš Kosař

#severniusvit @story_teller_cz @solis.nakladatelstvi

Prevedenie Severního úsvitu mi zo začiatku prišlo veľmi podobné písaniu A. Christie. Môže to byť spôsobené prostredím, kde sa náš príbeh odohráva. Londýn, panstvo, záhadné 2 úmrtia v meste, ktoré na mape nenájdete. Toto všetko sa dozviete na začiatku a ja som teda bola v napätí, kam sa uberieme. Detektív mi bol od začiatku sympatický a autor nešetril vulgarizmami, keď príbeh gradoval či postavy nevedeli kam z konopí a boli našponované ako struny. Páčilo sa mi to. V strede príbehu by som aj stratila záujem, ale... Autor ako keby to tušil a príbeh dostal do obrátok, lepšie povedané otočil ho, prevrátil, pridal šmrnc tajomna, okultizmu a aj keď ma neprekvapil vrahom, prekvapil niečím čo som nečakala. Niečím novým.
Výborné ilustrácie, na ktoré som čakala, pretože tie sa mi veľmi páčili.

Máte radi v knihách ilustrácie, mapky, či iné prvky? Ja rozhodne áno.

Vydavateľstvo vydáva limitovanú edíciu tlačenej knihy s oriezkou, ktorú je možné si už teraz predobjednať na stránke. Link v bio.

Ku koncu sa chcem poďakovať babám, ktoré sa ku mne pridali v SČ.

#mystery #recenzianika #anglicko #zahadnemesto #okultizmus #vrazda #spolupracasnikou #vydavatelstvosolis #spolocnecitaniesniky

18.02.2024 5 z 5

Zlovolné bytosti Zlovolné bytosti Nelly Černohorská

#zlovolnebytosti @nelly.cernohorska Pointa

Ďakujem za knihu autorke a za organizáciu štafety Terkin Knižný Svet

Čítate horory?

Ja sa priznám, že nie. Prečítala som asi jeden, možno dva. Nie je to moja šálka kávy a nerada sa bojím. Od kedy som zavítala medzi rodinu štafetárov je horor ďaľším žánrom, ktorý čítam vďaka štafetám. A som tomu rada. Zlovolné bytosti sa čítali veľmi dobre a sú postavené na základoch slovanskej mytológie. Autorka si vzala na paškál obávanú babu jagu alebo ježibabu, ktorú poznáme z viacerych rozprávok, legied a mytológii. Jeze alebo jaga znamená, že je v nej ukruté zlo a baba, že ide o staršiu osobu. Príbeh sa podobal rozprávke o medovníkovej chalúpke. Nemôžem si pomôcť, ale mne balada žial ako horor neprišla... Áno, bola smutná a plná trápenia, čo balady bývajú, ale nebála som sa.
Kniha v sebe ukrýva ilustrácie, ktoré sú umňa plusom a mám ich v knihách veľmi rada. Tiež v sebe ukrýva básne, ktoré mňa bavili viac. Najviac ma bavila Spolubydlíci, Nebožtík a Čarodejnice, ktorá úplne vystihla celý príbeh.

#jezibaba #babajaga #horor #booklover #bookstagramsk #books #autorskastafeta #bookstagram #recenzianika #smrt #pozornadeti

31.01.2024 3 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

#kazdedalsileto #carleyfortune @red.readiiing.hood

Ďakujem za štafetu @freya_zlaskykpribehum , vďaka nej som sa dostala k debutu od autorky Fortune - Každé ďaľšie leto. Ja som čítala v cz, ale nájdete ju aj v slovenskom preklade.
Celkový príbeh bol pekný aj keď v podstate predvídateľní od začiatku až dokonca. Ja som dúfala, že to autorka zauzlí, alebo prekvapí naozaj niečím wau. Napr. Na začiatku som si myslela, že Sam bude na vozíku. Persy mala celý čas výčitky a autotka ma držala v napätí. Poviem, že len vďaka tomu som ju dočítala, aby som vedela, čo tak strašného spravila...

Príbeh je o spriaznených dušiach, hľadaní seba samého a o chybách, ktoré sa nedajú vrátiť späť... celkovo pekný príbeh a musím povedať, že som autorke to všetko verila a išlo mi hlavou, že čítam jej príbeh.

#chataprijazere #odpustenie #priatelia #najlepsipriatelia #laska #booklover #bookstagramsk #bookstagram #bookstagrammer #stafeta #recenzianik

20.01.2024 4 z 5

Vianoce na Madeire Vianoce na Madeire Beatrix Zaťková

#vianocenamadeire @beatrix_zatkova @vydavatelstvo_motyl

Ďakujem autorke za možnosť si prečítať a za tak krásny a podnetný príbeh. Spolu so Sofiou som sa prechádza po Funchale a Porto Santo kam nás dej na malinkatú chvíľku zavial. Príbeh troch kamarátok, ktorá každá jedna si zaslúži vianočný zázrak. Či im bol zázrak dopriaty alebo nie sa dočítajte samy... Ale prezradím vám jedno. Vianoce na Madeire sú okuzlujúce aj keď sú bez snehu, sú srdečné, priateľské a plné dobrosrdečných ľudí. Vianoce vo Fuchsale sú zázračné a tým zázrakom je láska.

Nemyslím si, že treba viac dodať. Krásna obálka, nádherný príbeh a ako bonus zákutia Fuchsalu. Divadlo, socha, prístav či betlehém. Všetko tu nájdete.

O knihu si ešte stále môžete zasúťažiť u mňa na IG @recenzienika. Súťaz trvá do nedele. Krásne sviatky

"Výdych smeruje do minulosti, ďaľší nádych bude budúcnosť."

20.12.2023 5 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

#nezzjistispravdu @the_elza @fortunalibri_nakladatelstvi

Trošku nezvyčajne, ale začnem obálkou. Tá je naozaj krásna a FL mam rada ako aj ich vydané príbehy. Obálka jednoznačne pritiahla moju pozornosť. Na príbeh som sa tešila, pretože dlho som do psychotrileru nezabrdla. Čakala som napätie, zvraty... Dočkala som sa neustáleho varenia a jedenia. Bolo tam toho naozaj veľa ako aj opisov jedla a priznám sa, že som tych pár viet už preskakovala.
Autorkina prvotina však stojí za zmienku, pretože sa mi čítala aj napriek tomu dobre avšak ja by som pritvrdila. V polovici som už vedela naisto prečo to robí a čo sa asi stalo, sa mi aj potvrdilo.
Odporúčam na jesenné až zimné večeri pri čaji a určite si vezmite niečo pod zub.
Vyzdvihnem koniec, ktorý sa mi páčil. Nebol uponáhľaný a dokonca sa dozvieme, čo bolo ďalej. Koniec málinko hodnotenie vyzdvihol.

Ďakujem Lucie Svobodová za štafetu a autorke za poskutnutie knihy.

17.12.2023 3 z 5

Na Vianoce budem doma Na Vianoce budem doma Silvia Demovičová Jezerská

#navianocebudemdoma @silviademovicova1 @verbariumvydavatelstvo

Táto kniha bola presne to, čo očakávam od vianočných príbehov. Navodila mi pocit vianočnej atmosféry. Smiala som sa, plakala...

Príbeh priniesol posolstvo a nebol to len spískaný príbeh 2 ľudí.
Dvaja mladí ľudia, ktorí si zo sebou nesú ťažkosti, ktoré nie je ľahké zvládať. Hovoriť o svojich citoch prinesie uvoľnenie a odpadne veľký balvan nielen zo srdca. Existujú náhody? Vesmír ma s nami svoj plán, necháme sa ním viesť? Vesmír vie byť niekedy aj veľmi vtipný, ale vždy nám tým chce niečo povedať. Je na nás či si z prekážok niečo zoberieme.

Na vianoce budem doma je vianočná YA chuťovka a vedela by som si predstaviť aj krásny film. Premietal sa mi celou knihou. Odporúčam milovníkom Vianoc a lásky.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #recenzienika
#spolupracasnikou

09.12.2023 5 z 5

Marco Marco Marcy Jell

#marco #jezdciapokalypsy @marcy_jell_author @mojeromantika_cz

Musím sa vám priznať. Našla som vydavateľstvo, ktoré ma očarilo svojimi vydanými knihami. Máte radi chili, dark romance, ale aj iné? Nájdete tu všetko. Nepovedala by som, že sériu jazdci smrti má na svedomí česká autorka. Áno séria. Jazdci smrti boli štyria, tak ako aj bratia Delaneyovi.
Marco je silný, vodcovský tip a brúsi si zuby na "trón". Príbeh je miestami akčný s prvkami mafie. Chlapci sú navonok tvrdý chlapi, ale vo vnútri sú to féroví típkovia, ktorí si už v prvej časti získali moju pozornosť. Určite potrebujem aj ďaľšie časti, pretože príbeh sa ani zďaleka neskončil, ale len začal.

Na konci knihy vložili kapitoly s Lucasa a poviem vám...mňa navnadili.
Príbeh mal pravidelný rytmus, krátke kapitoly
Ja by som zniesla aj viac akčnosti, nalr.aj rozhovor s babi ako mu nadala... Celkovo veľmi odporúčam, mňa milo prekvapil.

Ďakujem za štafetu @mama_nad_knihou

#recenzienika #recenzianika #autorskastafeta #tipnaknihu #tipnaknihu #booklover #bookstagram #marcyjell #mojeromantika #mojeromantikacz #laskakukniham

08.12.2023 4 z 5

Tiché srdcia Tiché srdcia Natália Hammerová

tichesrdcia @lia_nh_mer_

Na začiatku som si myslela, že toto nebude nič pre mňa. "Srdce stíchlo..." Napadlo ma, že ak majú zomrieť, tak toto nieee. To ja nemám rada. Začiatok je romantika, kde sa mi zdalo, že je všetko rýchlo a malé náznaky mi ukázali kam bude viesť zvyšok príbehu.

Tiché srdcia je ľahké romantické fantasy, ktoré pre mňa nebolo až tak veľmi dobre dotiahnuté. Pri pár scénach by som rada zostala a povenovala sa myšlienke, lebo tak nejako som sa chvíľku strácala.

Obálka je krásna.

3,5/5