rajcatko rajcatko komentáře u knih

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Patřím do tábora lidí, kterým se kniha příliš nelíbila. Styl psaní byl hrozný, kdyby přestal opakovat slova pořád dokola, byla by kniha o polovinu tenčí a o absenci uvozovek ani nemluvím. Místy jsem se šíleně nudila. Tento příběh upadne v zapomnění.

14.04.2024 1 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Do 200 strany to bylo zajímavé, čtivé. Pak se začaly pitvat emoce a klasické kolečko ,,chci tě hrozně moc, ale nezasloužím si tě, tak nic". To už byla nuda, dočetla jsem jen tak tak.

21.03.2024 2 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Větší blbost jsem už dlouho nečetla!

12.02.2024 odpad!

Gobi Gobi Dion Leonard

Několikrát jsem měla slzy v očích a to už je co říct. Nestává se mi to. Tento příběh mi neskutečně sedl, vytáhnul mě z čtecí krize a všem budu tuto knihu doporučovat!

23.01.2024 5 z 5

Giro 100 na koloběžce a jiné příběhy Giro 100 na koloběžce a jiné příběhy Jan Vlášek

Tak toto není nic pro mě. Rozdělení závodů na jednotlivé části, skákání z jednoho do druhého nebyla šťastná volba formátu o barvách nemluvě. Postupem času jsem už nevěděla, kde se co děje a upřímně, bylo mi to jedno. Pořád dokola se opakovalo, jak už kluci nemůžou, jak to chtějí vzdát, jak mají hlad nebo žízeň a nebo jak někdo řve na support, což mi přišlo už úplně za hranou. Jednou jim byla zima, jindy vedro, spokojený byli jen když je někdo prolejval alkoholem. Sem tam popis nějaké krajinky, kterou vzápětí zadupal matematický rozbor převýšení, sjezdů, kolik čeho co kam, prostě nuda. Je to jen deníček jednoho nadšence s nulovým smyslem pro psaní. A těch veselých historek jsem si nějak nevšimla. Ta jedna hvězda patří lidem, co se o takové lidi na cestách starají, protože mají nervy ze železa!

17.11.2023 1 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Grafická stránka knihy je dokonalá a není pochyb o tom, že se stane klenotem mnoha knihovniček. Obsah měl své mouchy, ale celkově jsem spíše spojená. Nápad skvělý a až autorka získá více zkušeností, její knihy se budou hromadně prodávat. A já jí to upřímně přeji.

02.10.2023 4 z 5

Will Will Mark Manson

Tohle bylo super. Káplo mi to do noty. Všechno na téhle knize mě bavilo, historky z dětství, z natáčení, dokonce i z cesty do nitra samotného Willa. Jestli tohle všechno vzešlo opravdu z jeho hlavy, pak smekám.

15.08.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Čekala jsem víc, nedostala skoro nic. Škoda..

25.07.2023 2 z 5

Brilantní! A to ani nejsem velký fanoušek Harryho Pottera ( řečeno s klidným svědomím po nedávném přečtení celé série). Tohle si přečtěte. Ani vás to nebude stát moc času, ale stojí to za to.

22.01.2023 5 z 5

Aurora hasne Aurora hasne Amie Kaufman

Celá série je jedním slovem nádhera! Dokonce jsem z toho tak nadšená, že překousnu i ten maliličko divno-epický závěr. Protože ten je ve finále až na druhým místě. Na prvním jsou totiž postavy a ty já prostě miluju!!!!

18.11.2022 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Samotný Jan Štoček v jednom rozhovoru uvedl, že sám sebe si jako spisovatele neuměl představit. Přesto se do toho pustil se stejným odhodláním, jako k vyřešení všech případů, které se mu dostaly pod ruku. A že jich bylo. Smekám před psaným projevem pana Štočka, protože tohle se četlo jedna báseň. A stejně tak děkuji za jeho letitou, skvěle odvedenou práci u policie. Je vidět, že to je chlap na svém místě. Nemalou zásluhu na tomto díle má i Lucka, která díky svému nadšení ke kriminalistice dokáže zprostředkovat velice zajímavý pohled do světa zločinu. Ať už formou knih nebo svého podcastu.

18.11.2022 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Po přečtení náročnější sci-fi trilogie jsem potřebovala něco jednoduchého. Nemohla jsem si vybrat lépe. Příběh sice trochu dětinský, ale celkově moc hezký. Jasně, že to není žádné veledílo, ale právě takové kousky mi pomáhají udržet ve čtení rovnováhu. Mě se to líbilo.

01.11.2022 4 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Tahle kniha mi vůbec nesedla a já měla co dělat, abych jí dočetla. Což se mi po dlouhé době nakonec podařilo a já jí celá šťastná můžu vrátit zpět do knihovny. Tedy, až se dokončí její oprava, neboť, a to mi přijde velice příhodné, hořela.

20.09.2022 1 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Kdyby autorka přestala s věčným chválením božské muskulatury hlavního hrdiny, ušetřilo by to minimálně 200 stran, bez nadsázky. A to by pak kniha byla snesitelná a možná i příjemně romantická. Hlavní hrdinka byla ze začátku dospěle smýšlející hrdá žena, postupem času se z ní ale stala ubrečená patnáctiletá puberťačka bez mozku. Najednou bez toho chlapa vedle sebe nedokázala nic, absolutně nic. A hlavní hrdina byl prostě divný. Namyšlený asociál s chováním hulváta. Fuj. Jednu hvězdu dávám autorce za postavu Zaca, ten se povedl. Nicméně knihy Mariany Zapaty již vyhledávat nebudu.

28.08.2022 1 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Tomáš umí nejenom cestovat, ale i psát. Tento počin stál za to a jsem ráda, že pochází z rukou šikovného českého kluka. Upřímně, neláká mě vydat se do končin, které jsou zde popsány, o to jsem radši, že mě tam Tomáš vzal takto bezpečně z domova :-) Protože co tam zažil, to stálo za to. Slibuji, že pokud vydá další knihu, moc ráda si jí přečtu. A sliby se mají plnit!

20.08.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Po dlouhé době celkem čtivá kniha, byť téma je hodně kontroverzní. Ale když má člověk smůlu na dobré tituly, bere vlastně cokoliv. Nemůžu jinak, než vyzdvihnout hlavně závěr příběhu, ten vede k zamyšlení ze všeho nejvíc. Dokonce předčil i ty nejbrutálnější pasáže. Jasně, ještě to má skvělou obálku :-)

09.08.2022 4 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Sotva jsem dočetla. Všechny tyhle knihy mají stejnou dějovou linku, zvlášť druhé díly. Byla to nuda.

06.08.2022 odpad!

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Chvilku mi trvalo se začíst, ale pak jsem dala knihu prakticky na jeden zátah. Styl psaní i sympatická postava a v nekonečné řadě zajímavé minipříběhy tomu dost pomohly. Tato nenápadná kniha skrývá velká moudra. Opravdu doporučuji.

16.07.2022 4 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Trochu jsem se ztrácela v postavách. Měla jsem při čtení delší pauzu a horko těžko jsem se chytala, když jsem se k příběhu vracela. Samotný děj byl zajímavý, ale čekala jsem trochu víc. Nicméně musím vyzdvihnout Alešův cit pro psané slovo. Je radost vidět jeho vypravěčský styl, ten se mi moc líbil.

01.07.2022 3 z 5

Ztracené vrcholy Ztracené vrcholy J. Duffack (p)

Napsáno hodně zmateně. Spoustu nedůležitých údajů, které v záplavě dlouhých vět ztrácejí smysl. Z tohoto díla jsem si odnesla jen pár opravdu zajímavých příběhů, které ale člověk musel vyhrabat ze dna celé knihy. Znám mnoho lepších počinů stejného námětu.

23.05.2022 odpad!