Radůz Radůz komentáře u knih

Dracula Dracula Bram Stoker

Tahle kniha je klasika. Už je to hodně dávno, co jsem ji četl poprvé, ale od té doby jsem se k ní mnohokrát vrátil. Přestože jsem se u části Mininých deníků a zamilovaných dopisů Jonathanovi trochu nudil, přečetl jsem knihu jedním dechem.

20.10.2013 5 z 5

Stalin a jeho mistři popravčí Stalin a jeho mistři popravčí Donald Rayfield

Velmi zajímavá kniha zachycující Stalinovu cestu k moci. Přibližuje pohled na jeho oddané a všehoschopné katany prostřednictvím kterých udržoval svou moc.

20.10.2013 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Takovou spolubydlící bych radši nechtěl. Začíná to docela nevině. Nová spolubydlící, tichá a nevýrazná. S tou nebudou žádné problémy. A co na tom, že vám závidí a chtěla by být jako vy? Na tom není zas až tak nic hrozného. Ovšem jen do té doby než u ní ve skříni narazíte na stejné šaty jako nosíte vy a do toho ještě ty divné telefonáty. No a pak už události začínají nabírat rychlý spád, přestože děj se rozbíhá pomalu. Dobrá kniha, přečtená za chvíli.

18.10.2013 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Zatím druhá kniha od Čapka, kterou jsem četl a moc se mi líbila. Perfektní sci-fi varující před nacisty a tím jejich Lebensraumem.

16.10.2013 5 z 5

Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Patrick de Funès

Moc pěkná kniha o mém oblíbeném herci. A není pravda, jak se častokrát psalo jinde, že ho Gabin neměl rád. Louis s rodinou prý často jezdíval ke Gabinovi na návštěvu, na jeho zámeček v Normandii.

15.10.2013 5 z 5

Byl jsem u Hitlerjugend Byl jsem u Hitlerjugend Wilhelm Reinhard Gehlen

Parádní kniha! Já nemám, co bych dodal, vše už tu bylo napsáno.

15.10.2013 5 z 5

Po stopách plzeňské spravedlnosti Po stopách plzeňské spravedlnosti Petr Sokol

Zajímavá kniha o historii hrdelního práva na Plzeňsku. V knize najdete nejen příběhy ze západočeských popravišť ale i mapky míst, kde dříve stávala popraviště či pranýře.

13.10.2013 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Neobyčejný příběh o přátelství člověka a kocoura. Dva nerozluční kamarádi, které osud svedl dohromady, aby si navzájem pomohli. Kniha ukazuje jak těžký je život na ulici, když pro ostatní nic neznamenáte a někteří lidé ještě dovedou být navíc zlí. Přesto však díky spřízněné duši v podobě čtyřnohého kamaráda dokážete zvládnout všechna příkoří a strasti. Krásná kniha.

12.10.2013 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tak nevím nevím. Tohle je první kniha od Browna, která mi nedokázala pohltit. Dokonce jsem ji v pátek zapomněl v autobuse a ve čtení jsem mohl pokračovat až v pondělí, kdy mi ji poslali z Benešova. Kdyby se mi tohle stalo u Šifry, tak bych měl určitě absťák, protože bych nevydržel tak dlouhou pauzu. Tady mi to bylo zcela jedno (až na ztrátu) a ještě jsem za tu dobu stačil přečíst jinou knihu. Neříkám, že je to špatná kniha, ale prostě tomu chyběl šmrnc a napětí.

11.10.2013 3 z 5

Doživotí Doživotí Luboš Xaver Veselý

Od té doby, co kniha vyšla, jsem ji přečetl už mnohokrát. Zajímavá kniha, která dává trochu nahlédnout do duše (pokud nějakou mají) doživotně odsouzených. Snad nejzajímavější rozhovor je z Ivanem Roubalem.
Mimochodem, někteří umí docela pěkně kreslit a malovat...

Svědek z cely smrti Svědek z cely smrti Stanislav Motl

Smutné osudy statečných lidí. Část, kde popisuje popravy lidí na poslední chvíli už v době, kdy spojenecké vojsko bylo na hranicích města, se nečte zrovna hezky. Přestože je to zajímavá kniha, hodnotit ji nebudu, protože knihy tohoto typu nejsou pro mě příjemné čtení.

09.10.2013 4 z 5

Já a tropy Já a tropy Ludmila Vítovcová

Hezká oddechová knížka. Autorka vtipně zachytila zážitky ze svého několikaletého pobytu v Mogadišu.

Jména mrtvých Jména mrtvých Ian Rankin

Má první kniha, kterou jsem od Rankina četl. Nebyla to špatná detektivka, ale já jsem měl chvílemi problémy se zorientovat a ztrácel jsem se. Určitě si přečtu od Rankina ještě nějakou knihu, ale tady zatím musím dát tři *

09.10.2013 3 z 5

Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou David Armine Howarth

Skvělá a napínavá kniha. Líbilo se mi také, jak hlavní hrdina popisuje drsnou norskou krajinu.

UFO - A přece létají UFO - A přece létají Hartwig Hausdorf

Zajímavá kniha pro všechny příznivce UFO. V knize se, mimo jiné, dozvíte, že jsou i případy, kdy UFO úmyslně zabilo člověka.

09.10.2013 4 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

I když je příběh originální, zajímavý a psaný s nadsázkou, mně se tahle kniha zrovna lehce nečetla. Ze začátku mi bavila, ale někde od půlky jsem se začal nudit a už jsem myslel, že ji snad ani nedočtu.

09.10.2013 2 z 5

Můj otec Berija - Ve Stalinově Kremlu Můj otec Berija - Ve Stalinově Kremlu Sergo Berija

Zajímavá kniha, která nechává nahlédnout do života jednoho z nejmocnějších a nejschopnějších mužů Stalinova politbyra. Protože autorem je Berijův syn, je třeba brát knihu s rezervou.

09.10.2013 5 z 5

Berija: druhý muž Stalinovy diktatury Berija: druhý muž Stalinovy diktatury Luboš Y. Koláček

Názory na to, zda byl tento velmi inteligentní a všeho schopný muž, reformátor či zosobněné zlo, se různí. A odpověď na tuto otázku by měla přinést tato kniha. Autor, mimo jiné, většinu informací čerpá z knihy "Můj otec Berija - Ve Stalinově Kremlu", kterou napsal Berijův syn, Sergo.

08.10.2013 4 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Kniha přečtená za chvíli. Zajcev ve svých zápiscích nejen popisuje taktiky odstřelovačů a jejich výcvik, ale také zachycuje hrůzy války, beznaděj a zoufalství všech zúčastněných v bitvě u Stalingradu.

08.10.2013 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Zatím čtvrtá Kingova kniha, kterou jsem četl a tato se mi líbila nejvíc. Hned po ní je Osvícení. Nejstrašidelněji na mě působila ta část, kde je popsaná cesta na staré mikmacké pohřebiště.

08.10.2013 5 z 5