Stalin a jeho mistři popravčí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Monografie přibližuje strukturu a mechanismy fungování represivního mocenského aparátu v období stalinismu. Interpretaci Stalinova mocenského vzestupu až k dosažení absolutní moci doplňuje pohled na aktivity nejvyšších představitelů stalinských bezpečnostních sil a tajné policie (Čeka, GPU, OGPU, NKVD, MVD, MGB). Činnost pěti nejvyšších činitelů těchto složek (Dzeržinskij, Menžinskij, Jagoda, Ježov, Berija) napomáhala realizovat zločinnou stalinskou politiku. Rayfield se pokouší odhalit podíl těchto sovětských politiků na Stalinově krutovládě s cílem objasnit podstatu fungování tohoto režimu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118247/stalin-a-jeho-mistri-popravci-91G-118247.jpg 4.65
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

Stalin and His Hangmen: The Tyrant and Those Who Killed for Him, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Stalin a jeho mistři popravčí

Přidat komentář
wally
09.11.2013

Z těch knih, které jsem o dějinách dnešního Ruska od bolševické revoluce a o životě Stalina četl, je tato rozhodně nejlepší. Jak již název knihy předjímá, kromě Stalina samotného (a knih o jeho životě je hodně) zde najdete i popis osob jakými byli například Ježov, Jagoda nebo Berija. Bohužel po přečtení knihy jsem si uvědomil, že dnešní Rusko a politika pana Putina se od 'akcí' těchto pánů zas až tak moc neliší....a to je hrůza.

Radůz
20.10.2013

Velmi zajímavá kniha zachycující Stalinovu cestu k moci. Přibližuje pohled na jeho oddané a všehoschopné katany prostřednictvím kterých udržoval svou moc.


Štítky

Josif Vissarionovič Stalin stalinismus státní terorismus Sovětský svaz totalitní režim

Autor a jeho další knihy

Donald Rayfield
britská, 1942

Kniha Stalin a jeho mistři popravčí je v

Přečtených9x
Doporučených2x
Knihotéce8x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x