Radůz Radůz komentáře u knih

Muž, který rozuměl hadí řeči Muž, který rozuměl hadí řeči Andrus Kivirähk

Když jsem v knize narazil na medvědy, kteří si na hlavu vyjí věnečky, aby mohli svádět ženy a potom ještě na obří veš, měl jsem sto chutí knihu odložit a nedočíst. Pak jsem si uvědomil, že to asi bude ta estonská mytologie ze které autor čerpá. Překousl jsem to a pokračoval ve čtení. Příběh o vymírání jednoho společenství, ztrátě tradic a nerovném boji proti rozmáhajícímu se křesťanství na mě působil trochu smutně.

14.12.2013 3 z 5

Král hranice Král hranice Sergiusz Piasecki

Pokračování knihy Milenec hvězd. Další autorovy zážitky z pašování v době, kdy už se musel skrývat před zákonem.

13.12.2013 5 z 5

Milenec hvězd Milenec hvězd Sergiusz Piasecki

Napínavá a dobrodružná kniha na základě autorových skutečných zážitků z doby, kdy se zabýval pašováním a podloudnictvým na polsko-sovětské hranici.

13.12.2013 5 z 5

Hořící lilie Hořící lilie Otomar Dvořák

O žhářských útocích na Prahu jsem se dozvěděl poprvé, když jsem četl Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze od J. Svátka. Pak jsem náhodou narazil na tuto knihu. Autor pěkně vykreslil charakteristiky hlavních postav. Setníka Sedmihradského, přestože vystupuje jako záporná postava, jsem si pro jeho bodrost ihned oblíbil. Na knize se mi také líbí fakt, že na skoro všech místech, která jsou v knize popisována, jsem byl a mám k nim určitý vztah. Pěkný historický román na základě skutečných událostí o kterých moc lidí neví.

13.12.2013 4 z 5

Chlumecké hrdelní příběhy Chlumecké hrdelní příběhy Jindřich Francek

Záznam nejrůznějších hrdelních případů z Chlumce nad Cidlinou a jeho okolí. Tehdá stačilo málo, aby člověk dostal trest smrti.

12.12.2013 5 z 5

Volný pád Volný pád Nicolai Lilin

Kniha od začátku do konce nabitá akcí, zachycující hrůzy války v Čečensku s brutalitou bojujících na obou stranách.

11.12.2013 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Tahle detektivka je zase úplně jiná než ostatní. Není tu žádný hlavní detektiv ani plno akce. Kniha je spíše psychologická a má pozvolna plynoucí děj s překvapivým koncem. Je tu perfektně vykreslená atmosféra a prostředí ostrova. Při čtení jsem měl pocit jako bych na Ölandu opravdu byl. Přesto mi tato kniha, bohužel, moc nepohltila.

24.11.2013 3 z 5

Mělo to být jinak Mělo to být jinak Ilja Ivanovič Staševskij

Tady jsou zachyceny opravdu drsné podmínky a praktiky v ruských věznicích. Doufám, že mě tam jednou osud nějakou nešťastnou náhodou nezavede.

24.11.2013 4 z 5

Návrat nejistý – Po stopách největších záhad Návrat nejistý – Po stopách největších záhad Ivan Mackerle

Zajímavé čtení o záhadách všude ve světě. Pro mě úplně nejzajímavější byla část ze Sibiře.

24.11.2013 4 z 5

Rudolf II. a jeho císařská Praha Rudolf II. a jeho císařská Praha Jan Boněk

Opravdu moc hezky napsaná kniha o životě Rudolfa II. a jeho Praze. Kniha je psaná takovou příjemnou formou, že člověk ani nemá pocit, že čte odbornou literaturu .

24.11.2013 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Musím říct, že kniha mi hned na začátku chytla a už nepustila. Atmosféra strachu a režim v tehdejším Sovětském svazu je vykreslen opravdu dobře.
Jedna věc mi ale docela dost zklamala. Když nebudu počítat nějaké části, které byly chvílemi přitažené za vlasy, tou nejpodstatnější je to, že román je sice založen na skutečných Čikatilových případech, ale je zasazen do úplně jiné doby. Čikatilo v téhle době sice žil, ale musel by tady vraždit už jako mladý kluk! A to už vůbec nemluvím o tom, že to tu s ním dopadlo úplně jinak než ve skutečnosti.
Z tohoto důvodu dávám 3 *

16.11.2013 3 z 5

Mizerové Mizerové John Connolly

Zpočátku mi chvíli trvalo než jsem se v knize, kvůli množství postav, zorientoval. Parádní thriller s ponurou atmosférou, která jde až do hororu.

16.11.2013 4 z 5

Útěk z Berlína - S židovskou hvězdou v kapse Útěk z Berlína - S židovskou hvězdou v kapse Margot Friendlander

Nejsmutnější na tom je, že zatímco zcela neznámí lidé riskují svůj život a neváhají Margot pomoct, její blízcí příbuzní se k ní v nejtěžší chvíli otáčí zády.

10.11.2013 4 z 5

Cesta na popraviště Cesta na popraviště Vladimír Šindelář

Knih na toto téma už bylo napsáno hodně, ale opět jsem se tu něco nového dozvěděl. Čtivé a zajímavé.

10.11.2013 5 z 5

Akvarijní plži Akvarijní plži Alexandra Behrendt

O tom, že šneci mohou být i hlavními obyvateli akvária. Zajímavá kniha s krásnými fotkami o chovu vodních plžů. Pokud se chcete dozvědět něco víc o těchto zajímavých obyvatelích akvária, sáhněte po této knize.

10.11.2013 5 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Perfektní kniha, která se čte sama. Nejvíc se mi líbilo, jak hlavní hrdina popisuje život v Sovětském svazu za války.

22.10.2013 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Tak nevím nevím, ale mě takhle kniha zklamala. Chci si ji ale ještě jednou nědky přečíst. Prozatím dávám **

22.10.2013 2 z 5

Evangelium podle Satana Evangelium podle Satana Patrick Graham

Nebyla to špatná kniha, ale podle toho, co jsem o ní slyšel jsem od ní tedy čekal víc. Já bych ji rozhodně nepřirovnával k Brownovi. Každopádně je to kniha, která vám nasadí brouka do hlavy. Kdoví, co všechno před námi církev tají a nemohlo být všechno třeba jinak?

22.10.2013 3 z 5

Sklípkani – krasavci s chlupatýma nohama Sklípkani – krasavci s chlupatýma nohama Lubomír Klátil

Když jsem začínal s chovem sklípkanu, tak tohle byla první kniha, kterou jsem o nich četl. Myslím, že by neměla chybět v knihovně žádného chovatele sklípkanů. Vše důležité je tu hezky popsáno a nechybí tu ani zajímavosti, co se sklípkanů týče. V knize je i moc pěkná kapitola, kde autor popisuje své zážitky při lovu sklípkanu v Mexiku.

20.10.2013 5 z 5

Mengele - Anděl smrti Mengele - Anděl smrti Gerald Posner

Velmi zajímavá kniha o jednom z největších zločinců druhé světové války. K tomu není víc, co dodat.

20.10.2013 5 z 5