Král hranice

Přímé pokračování knihy Milenec hvězd.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181520/kral-hranice-181520.jpg 4.73
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Melantrich

KOCHANEK WIELKIEJ NIEDZWIEDZIY II. část, 1937

Kniha Král hranice

Daydreamer
01.03.2019

Četl jsem ji už před spoustou let, ale pamatuji se na ni poměrně dobře. Líbila se mi natolik, že jsem se k ní ještě dvakrát vrátil.

vachtova.libena
25.09.2018

Píši sem totéž , co k prvnímu dílu "Milenec hvězd" : Četla jsem tuto knihu už někdy v osmdesátých letech m.s., kdy tato kniha u nás vyšla. Od té doby jsem ji četla již několikrát, nyní znova. Autor v podstatě líčí svůj vlastní příběh, který je tak syrový, jak syrová byla doba - žádné kudrlinky a přikrášlování. Pro mne stále zážitek a nádherná kniha, pravdivá v mnoha úrovních.

Klamm
20.12.2014

Mnohem lepší než první díl. Nechybí barvitě popsané přechody, přestřelky, a dokonce dojde i na erotickou vsuvku (popsanou ve vší počestnosti, úměrně k tehdejším mravům, samozřejmě). Lidé před sto lety, byli opravdu z jiného těsta. Ty jejich hodinové přechody v nuzných podmínkách a odvaha si zaslouží smeknout. A ještě měli jednu věc, kterou dnes už lidé postrádají a tou je čekání. Mnohdy velice dlouhé čekání na vhodný okamžik, který když přijde tak…

Na konci knihy je psáno: vězení Svatý kříž 1935. Tolik času uplynulo od této autobiografie. To značí, že žádný z oněch reálných aktérů už nemůže být naživu. Jejich osudy zaznamenané v této knize už odvál čas a upadají v zapomnění. A tak to bude i s námi, ač se nám naše životy a kulisy zdají být sebevíc neochvějné a skutečné.
80%

Radůz
13.12.2013

Pokračování knihy Milenec hvězd. Další autorovy zážitky z pašování v době, kdy už se musel skrývat před zákonem.

Plavec
Plavec