Radimka Radimka komentáře u knih

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Tak tohle mě moc nechytlo. Naopak jsem přemýšlela, jestli neodložit, pletly se mi postavy, nechápala jsem souvislosti. Ke konci už to bylo lepší, ale vlastně už teď ani nevím, jak to dopadlo.

Sestry Makiokovy Sestry Makiokovy Džuničiró Tanizaki

Uff, to to bylo zpomalený, ale na druhou stranu kvalitně napsaný. O čtyřech sestrách, o životě v Japonsku a hlavně o namlouvání. 500 stran se nic nedělo, ale na konci jsem byla v úplným nervu, jestli kuňku provdají nebo ne.

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Mám ráda knížky paní Váňový, tady mi ten menší fracek nebyl vůbec sympatický.

Šest let Šest let Harlan Coben

Ze začátku zajímavá zápletka, ale pak trochu divný. Dobře se to ale četlo, je jasný, že autor ví, na co čtenáře přitáhnout, ale nějak jsem mu to nevěřila. Škoda, určitě to mohlo být lepší.

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Poslouchala jsem na ČR a byla jsem nadšená. Přesně to mám ráda - pomalé, milé, prožité a nakonec smutné. Pak jsem si koupila knížku, stojí za to.

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Bavilo mě to. Japonci jsou divný národ a divný byl i příběh. Trochu o tom, že když je někdo v nesprávnou dobu na nesprávným místě, na průšvih je zaděláno. Nejdřív trochu mysterie, ale pak se všechno vysvětlilo.

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Zdá se, že se skoro všichni v jednu dobu začali realizovat na událostech let 50tých - viz Žítkovské bohyně. Na jihu Čech měli zase sedláky. No nějak mi to nesedlo.

Sedmý život Sedmý život Hedvika Bártová

Taková slohová práce o životě kočky a její paničky. A na křídovém papíře.

Šance Šance Jackie Collins

Tak to mě bavilo, vůbec jsem se nenudila. Román v několika časových rovinách a vyprávěný několika postavami. Dost erotiky, dost krve, ale fajn.

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Tak, jak se mi Selský baroko nelíbilo, z Rybí krve jsem zůstala s otevřenou pusou. Už to, že autor píše v er formě, mě dost překvapilo a vůbec to nevadilo. Příběh o vysídlování vesnic kvůli stavbě Temelína byl neskutečnej. Vyprávění na mě působilo tak sugestivně, že jsem z toho byla v nervu, jako by se mě to osobně týkalo. Až tady mi došlo, jaká to musí být hrůza a jak strašně to ovlivnovalo a likvidovalo životy mladých i starých. Fakt pecka.

RU: Příběh vietnamské utečenky RU: Příběh vietnamské utečenky Kim Thúy

Takový krátký, nesouvislý povídání. Nic mi to nedalo a ani mě to moc nebavilo .

Rozhřešení Rozhřešení Jonathan Franzen

Koupila jsem si ji v antikvariátě, po té co jsem byla nadšená ze Svobody. Tady se mi ukázalo, jak je důležitý rozpoložení, v jakým jsme, když něco čteme. Nejdřív jsem ji odložila, nemohla jsem se soustředit a připadalo mi to náročný. Po druhý super.

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Knížku si pamatuju hlavně díky Renčovu filmu a skvělý Simoně Stašový, díky který je film daleko lepší než kniha. Je to takový lehký oddechový čtení.

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Vlastně si nejsem jistá, jestli je to ta kniha, co jsem kdysi četla. Ta moje byla o jídle, víně, olivovém oleji a o rekonstrukci provencské usedlosti. Četla jsem ji na dovolené v Provence a dost jsem se bavila, protože v té době jsme byli po rekonstrukci bytu a dost mi to ty problémy připomínalo.

Rodová znamení Rodová znamení Nancy Huston

Mám ráda knížky v různých časových rovinách. Rozhodně by stála znovu za přečtení.

30.09.2023 5 z 5

Revoluční metoda uvolňování traumatu Revoluční metoda uvolňování traumatu David Berceli

Omáčka okolo cvičení nic moc, neustále se opakující slova a myšlenky.

30.09.2023 2 z 5

Taková pohádka pro dospělé, nechybí láska, dobrodružství, bitvy, ani Ferda Mravenec v podobě všeuměla, otroka Taity. Ale bylo to čtivé a bavilo mě to. Narozdíl od filmu, ten jsem dala 15 minut a nešlo to.

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Velmi vtipné putování s dědou komoušem po Kubě. Slečnu jsem velmi obdivovala, já bych se asi vrátila sama.
Připomínka míst, kde jsme byli v roce 2004 také. Bohužel se za těch dvacet let evidentně vůbec nic nezměnilo. Realita kubánského života, který člověk pozná když cestuje po vlastní ose a netráví dovolenou pouze v luxusním kubánském hotelu.

12.09.2023 4 z 5

Naše ztracená srdce Naše ztracená srdce Celeste Ng

Mooc jsem se na ni těšila. A první polovina pro mne byla docela zklamání. Druhá polovina - vyprávění maminky - to ale napravila, vše do sebe začalo zapadat. Téma velmi silné, vznik krize a PAKTu tak reálný, až mi z toho bylo zle.

12.09.2023 4 z 5

Příběh archiváře Příběh archiváře Travis Holland

Je s podivem, jak americký autor dokazál tak přesně vystihnout styl ruských spisovatelů a i tíživou atmosféru stalinského předválečného Ruska. Místy hodně ale ne nepříjemně květnatý jazyk, zajímavý příběh archiváře z Lubljanky, pro mne překvapivě dobré.

20.08.2023 4 z 5