Radimka Radimka komentáře u knih

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Zapomněla jsem si napsat poznámku a teď po pár měsících si nemůžu vybavit ani jednu povídku. Diky http://www.centrum-detektivky.cz/vse/tak-trochu-sileni-jeffery-deaver, kde je popis všech povídek, se mi jich pár vybavilo. Super povídka s posunutými hodinami.

08.10.2023 3 z 5

Tajemství okamžiku Tajemství okamžiku Barbara De Angelis

Moje první čtení od Barbary a asi nejlepší. Moc příjemná a přínosná knížečka.

08.10.2023 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Knížka střídající děj z válečného Londýna a ze současnosti. O dceři, která se snaží vypátrat tajemství své umírající matky. Taková lehčí oddechovka, jejíž konec jsem ale opravdu nepředpokládala

08.10.2023 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Tak nevím, jestli mi paní Třeštíková nezačarovala poznámku, protože už ji píšu potřetí, dvakrát se mi neuložila. Nebyla nic moc. Ani kniha ani poznámka. Stejně jako Třeštíková to na mne působilo dost nepříjemně a divně. Řeší se tady všechny trable světa, ale nic se pořádně nedotáhne do konce. Anorexie, sexuální zneužívání, svědomí, rozvod, agrese, homosexualita a ve finále i vražda.

08.10.2023 2 z 5

Tajemná princezna - Život pod závojem Tajemná princezna - Život pod závojem Jean Sasson

Už jsem ji kdysi četla a myslela jsem si, že ji teď jen tak přehupsnu. Ale četla jsem poctivě. Čtivá, zajímavá a strašná. Pro mne s pocitem zmaru a bezvýchodnosti pro arabský baby.

08.10.2023 5 z 5

Javorové listy Javorové listy Miroslav Horníček

Asi to je dobrý, pana Horníčka si moc vážím, ale nějak na to nebyla ta správná nálada. Takže odloženo.

01.10.2023

Konečná Konečná Kingsley Amis

(SPOILER) Teda za mne dost zbytečná kniha. Partička pěti staroušků, dva z nich jsou trochu zmetci a nakonec to všechno blbě dopadne. Doslova.

01.10.2023 3 z 5

Oko rudého cara Oko rudého cara Sam Eastland (p)

Líbilo se mi to. Až na ten konec, to jsem nepochopila. Ani jsem nevnímala hlavního hrdinu jako nějakého superhero.

01.10.2023 4 z 5

Pochoutka Pochoutka Muriel Barbery

Kakofonie slov a chutí. Kniha netradiční, chytrá, vtipná, nádherně napsaná a luxusně přeložená. Ale než jsem pochopila, že každá kapitolka má svého vypravěče, byla jsem lehce zmatená. Pak už to byl koncert vět a souvětí. Není to jednoduché čtení. Přes pocity a chutě na nas vykukuje život, život se svou laskavostí i sobectvím.

01.10.2023 4 z 5

Svoboda Svoboda Jonathan Franzen

Ze začátku jsem vůbec netušila, že budu tak nadšená. Román o americký rodince, skvěle se četl, vtipný poznámky, chytrý myšlenky. Čím delší dobu mám od dočtení, tím silnější pocity z kvalitního počtení. O svobodě ve všech smyslech slova. "Můžeš bejt chudej, ale co ti nikdo nemůže vzít, je svoboda posrat si život, jak se ti zlíbí." "Nemohla nijak napravit, jak zničila Walterovi život, a tak si řekla, že by mohla zkusit zachránit aspoň ten svůj."

30.09.2023 5 z 5

Světová výstava Světová výstava E. L. Doctorow

Rozkošná knížka, která mě nadchla, i když jsem od ní nic nečekala. Dětství v N.Y. 30 let očima malýho kluka. Ne všechno bylo růžové - nástup fašismu, problémy rodičů, hospodářská krize, ale přesto celek působí mile.

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

I kdyz si nebudu nasazovat náramek, bylo to srozumitelné a poučné. Spousta chytrých myšlenek.

Svatba Svatba Danielle Steel

Nemám nic proti červený knihovně, ale takovouhle slabotu jsem od tak zkušené spisovatelky opravdu nečekala. Jako kdyby nevěděla o čem má psát, tak opakovala věty, takže jsem si často myslela, že jsem si špatně založila stránku. No a s dějem se taky moc nepředvedla. Nejvíc mě překvapilo roztrhané oblečení herců po předání filmových scén.

30.09.2023 1 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

(SPOILER) Posloucháno na ČR - bylo to skvělý, silný příběh o lesbické lásce napsaný na začátku minulého století s takovou přímočarostí, že i dneska by to bylo vostrý. Příběh morálky, přetvářky a opravdový lásky, kdy spisovatelka opustí svou milou, aby jí ušetřila stejného opovržení, které zažívá sama

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Plno nových informací o tom, co se nám děje v bříšku a ještě psané zábavnou formou. Trochu mě štval překlad, ale za to autorka nemůže.

30.09.2023 4 z 5

Strážce Strážce Nicholas Sparks

Přeskakovala jsem, ale dočetla. Druhá půlka byla trochu napínavá, ale první byla sragora. I když je jasný, že setkat se s takovým magorem není nic neobvyklého.

30.09.2023 3 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Gotický milostný román s úžasným vykreslením staré Barcelony. Místy lehce přitažené za vlasy a trochu jsem se v tom ztrácela. Ale stojí za to si přečíst.
- A pak přišlo druhý čtení a já jsem se zamilovala - do krásného jazyka, magického příběhu a pohádkové Barcelony. Jedna z nejúžasnějších knih

30.09.2023

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Hodně velký překlapení. Knižka s tak silným nábojem, že jsem se někdy nedonutila číst a musela jsem si čtení trochu dávkovat. Přesto se jedná o nádhernou autobiografickou knihu na hrozné téma - genocida kambodžského národa Rudými Khméry v 70. letech /z desetičlenné rodiny zbyla autorka s maminkou/ - o to hroznější, že děj je vyprávěn sedmiletou holčičkou a krásným poetickým jazykem. Skvělý překlad.

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Dost dobrá knížka, která má nejen spád ale i myšlenku. Nedá se srovnávat s komediální retro adaptací s N. Kidman. Jen ten závěr si musím znovu přečíst, protože si ho fakt nevybavuju. Že by ho picla?

30.09.2023 4 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

(SPOILER) Kdybych viděla obálku, tak si ji nikdy nekoupím, ale bylo to skvělý počtení, který mi zkazilo vyzrazení důležitý informace v anotaci. Tomu, kdo ji psal bych dala pěstí. Z manželky se vyklubal docela slušný psychopat.