Javorové listy

Javorové listy https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91901/javorove-listy-91901.jpg 4 16 5

Reportáž ze světové výstavy Expo 67 v Montrealu z pera populárního herce a komika. Krátké mozaikové črty, které úsporným, vtipným a jazykově objevným slohem (Ono totiž - přijít něčemu na chuť, znamená chůzi. A tedy pohyb. Tedy námahu.) zachycují prostředí (Jaký je Montreal? ... Městečko z westernu, do kterého se zakusují mrakodrapy ...), dění, lidi, lidské typy, charaktery pavilónů a charaktery národů. Reportáž, kterou četné kulturní asociace a návraty do kulturní historie povyšují na jakýsi esej o životě.... celý text

Zemlja
14.04.2024 4 z 5

Měla jsem období naprostého zbožňování M. Horníčka, takže jsem si ráda pochutnala i na této knížce.

Radimka
01.10.2023

Asi to je dobrý, pana Horníčka si moc vážím, ale nějak na to nebyla ta správná nálada. Takže odloženo.

Melanka
29.08.2022 5 z 5

Nejen nádherný jazyk a milý humor pana Horníčka, ještě jsem se trochu dovzdělala. Například jsem si pustila australskou skupinu The Seekers a byla to nádhera. Ještě že jsem tu knížku vyhazovanou z knihovny zachránila.

Péťa1950
13.09.2021 5 z 5

Potřebovala jsem, aby na mne ze stránek dýchala krásná čeština, jemný humor a přitom veliké množství informací o životě ve vzdálené zemi a samozřejmě o světové výstavě a našem podílu na ní. Proto jsem se po mnoha letech ke knize vrátila. V nových knihách nějak náš jazyk dostává zabrat.

vejnar
27.05.2012

Je s podivem, jaké už v té době (1967) měli technické vymoženosti a nápady, stěna s televizemi, několik promítacích pláten - zobrazujících postupně něco jiného a tvořící trojrozměrný obraz.. Avšak tahákem tohoto Expa byl Horníčkův Kinoautomat, kde si diváci sami mohli vybrat, kterým směrem se má děj ubírat. A Československo bylo zas o něco známější..

Kniha Javorové listy je v