Tajemství letního odpoledne ekniha

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O třicet let později je Laurel oblíbenou...

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216779/tajemstvi-letniho-odpoledne-216779.jpg 4.5606
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno (ekniha), Ikar (ČR)

The Secret Keeper, 2012

Kniha Tajemství letního odpoledne

Martooni

Naprosto skvělá kniha! Topka, která zůstane v mé knihovně a kterou si velmi ráda znovu přečtu. Ten konec byl dokonalý!!!

Všechny časové linie mne bavily! Zpočátku jsem Dorothy fandila, oblíbila jsem si ji proto, jaká byla jako matka, s odkrývajícím tajemstvím a jejím "plánem" jsem k ní ztrácela sympatie, ale určité pochopení jsem měla.

Líbila se mi v přítomné časové linii Laurel, hledající střípky matčiny minulosti a odpovědi na své otázky. Její detektivní hledání mne bavilo, bylo napínavé a vůbec jsem se nenudila.

Válečná časová linka byla také skvělá jak z pohledu Dorothy, tak samozřejmě i Vivien a Jimmyho, tak trochu jsem tušila, jaká dopravdy je a zamilovala jsem si je oba.

Děkuji autorce za krásný zážitek, který budu velmi ráda ještě nějakou chvíli zpracovávat.

helenah

Asi mi trochu stoupl tlak...;-) Kate Mortonová, tohle se vám opravdu povedlo a moc děkuju za čtenářský zážitek, na který nezapomenu. A zkusím i další Vaše knihy. A tuto všem čtenářkám upřímně doporučuji!

Surikata369

Achjo, škoda, že jsem ji dočetla. To byl fakt príma zážitek, přesně můj šálek čaje :) Líbil se mi styl psaní, dějové linky, zasazení do válečné doby, tloušťka knihy, vykreslení postav, rozlouskávání příběhu a hlavně ten KONEC. Plný hodnocení, moc se nerozmýšlím.

Elapheg

Krásná paní autorka, krásná přebálka, krásná kniha. Je to moje první setkání s Kate Mortonovou a dopadlo na jedničku. Laurel v šedesátých letech 20. století zahlédne doma na farmě tragickou událost, která ovlivní Laurelin život. Z Laurel se pak stane herečka a ve středním věku, kdy už maminka Dorothy umírá, se Laurel od maminky dozví část události, která zapříčinila tragédii v šedesátých letech. Laurel se rozhodne, že se pustí do pátrání, aby zjistila, co bylo hybnou silou tragédie. Postupně odkrývá minulost a dostane se až do druhé světové války a ještě dále, kde Dorothy, Vivien a Jimmy byli ještě mladí, avšak osudově spjatí. Aby poznala co se stalo, musí rozkrýt dramatický příběh Dorothy, Vivien a Jimmyho, které osud svedl dohromady. Kniha se mi velmi líbila, měl jsem v plánu dát 4 hvězdy, ale konec, který jsem tušil, mě přesto ještě více překvapil a za ten dávám plný počet hvězd. Nečekejte žádnou červenou knihovnu, tohle je dramatický román, přesto však krásný. Doporučuji k přečtení a nechám poselství knihy v sobě ještě doznít. Autorce děkuji za krásnou knihu.

Barbora216

Na tuto knížku jsem se na základě zdejších hodnocení moc těšila. Ale byla jsem trochu zklamaná. Určitě se jedná krásný příběh, má skvělou myšlenku, ale chvílema jsem měla pocit, že je to napsaný moc jednoduše, občas jsem se v ději ztrácela, zdálo se mi, že by tak skvělý námět mohl být zpracovaný o něco lépe. Ale konec mě určitě překvapil, jak mi celá kniha připadala lehce nadprůměrná, tak konec to o moc vylepšil. Dala bych 75 %.

red_marionette

Prostě super čtení, jak stránky ubývaly nechtěla jsem, aby kniha skončila :)

simviki

Knihy Kate Mortonové mi připomínají detektivní hry . Na začátku je hned jasně zmíněný zločin, neštěstí nebo něco, k čemuž musíme pomocí různých indícií najít rozzuzlení. Jak už tu bylo zmíněno, její knihy je třeba vychutnávat jako delikatesy, jen občas, aby se nám nepřejedly, protože navzdory tomu, že to jsou delikatesy, mají v mnohém podobnou chuť.
Většinou stejně jako u Agathy Christie nemáme šanci sami něco vypátrat, protože příběhy z minulosti jsou natolik složitými labyrinty, že v nich zákonitě musíme zabloudit a ani náhodou nás nenapadnou možné rodinné vazby. Oproti brilantní autorce detektivek, Kate Mortonová vypráví mnohem romantičtější příběh, který mohl dopadnout krásně, ale nedopadl protože do něj vstoupila náhoda, ať už v podobě knihy, dopisu, fotky písně, pohádky, samozřejmě i s dalšími souvislosti. A ten příběh samotný je vždy plný vášně i nenávisti, romantický i smutný a je o vztazích mezi lidmi.
Ať už jsou její romány jakkoliv nepravděpodobné, vždycky si mě získají a donutí mě nad nimi přemýšlet. Ten dnešní třeba o tom, že mnohdy žijeme ve vězení svých špatných představ, které nás přesvědčí, že ten nebo ta nás nemají rádi, že něco se událo trochu jinak , nebo naopak že my jsme tím středobodem světa kolem kterého se točí všechno okolo. Nemusíme se bránit fantazii, vždyť snít je krásné a kdo si umí vytvořit vlastní svět, má to k životu jako bonus navíc..ale vždy je třeba zůstat jednou nohou v realitě. Možná i vy nebo já jsem si něco ve svém životě vyložila špatně, a tak jsem naprosto změnila svou dráhu, kdo ví..ale obávám se, že tohle už v žádné knize nenajdu..

galinek

Tato knížka mi padla do ruky náhodou - zaujala obálka s nádherným klobouke.....no a pak to byla jízda.....s tím správným zrychlením a parádním cílem. D O P O R U Č U J I !....