RaDaR26 RaDaR26 komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

V součanosti zcela jistě jedno z nejlepších a nejzajímavějších fantasy!

22.08.2019 5 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Neuvěřitelný dramatický příběh v drsné zemi a době. Ten si zasluhuje pět hvězdiček, ale celkově jednu ubírám, protože v porovnání s jinými knihami ten samotný text není z mého pohledu tak čtivý a tak dobře napsaný.

22.08.2019 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nejlepší protiválečný román! Měli by ho číst nejen všichni školáci, ale hlavně politici, co touží po nějaké nesmyslné válce...

10.07.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvěle zpracovaná kniha. Autor si zaslouží velké uznání! Kniha by měla být jednoznačně zařazena na seznam povinné literatury, protože s její pomocí se studenti ponoří do protektorátní doby a porozumí všem událostem, které se pojí s atentátem na Reinharda Heydricha.

22.04.2019 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jedna z těch knih, které neodložíte, dokud ji celou nepřečtete...

04.03.2019 5 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Obecně je poměrně dost náročné napsat pokračování, které překoná první díl. Neuvelovi se to ale podle mě podařilo. Druhý díl je čtivější, napínavější a akčnější. Hlavní zápletka se nám ukazuje v plném světle, některé postavy jsou více odhaleny, s jinými se rozloučíme. A ten konec! Škoda, že si nemůžu hned přečíst další díl…

28.02.2019 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Zajímavá a originální kniha. Přesto váhám, zda ji ohodnotit třemi, nebo čtyřmi hvězdičkami. Nemůžu říct, že jsem si četbu všech téměř 700 stránek fakt užil. V knize se střídají lepší pasáže s horšími. Místy se kniha vleče příliš pomalu. Nicméně nakonec dávám čtyři hvězdičky, protože závěr byl parádní! Obzvláště politické intrikaření a vše na Saturnu i po Saturnu.

09.07.2018 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Jedna z nejlepších fantasy, která vás chytne tak, že knihu nebude moci odložit. Oceňuji zejména autorův neobyčejně pěkný a čtivý styl psaní. Vymyslel nový svět a originální zápletku, což samo o sobě není v současném fantasy světě nic jednoduchého. Shrnu-li to: dávám pět hvězdiček - dal bych i šest, kdybych mohl : )

12.04.2018 5 z 5

Řídil jsem Třetí říši Řídil jsem Třetí říši Albert Speer

Kniha Alberta Speera je zajímavá tím, že nabízí pohled do zákulisí třetí říše a že nám přibližuje intriky i každodenní boj o moc mezi jejími hlavními představiteli. Čtenář přirozeně musí brát s rezervou situování Alberta Speera do role schopného a nezkaženého organizačního pracovníka a architekta. Při čtení je třeba mít na paměti, že se jedná o jeho vlastní paměti. Řadu informací pravděpodobně vypustil a řadu informací upravil k obrazu svému i k době, ve které žil.

18.12.2017 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Pěkná kniha, která nezamrzí, ale ani příliš nenadchne. Děj je lehce odhadnutelný a některé pasáže jsou chvílemi zdlouhavé. Přesto jsem si čtení docela užil. Je to totiž taková klasická velmi dobře napsaná pohádka, kde dobro zvítězí nad zlem. Je to jako pustit si klasický příjemný romantický film – víte, jak to na konci dopadne, ale přesto tyto příběhy občas ke svému životu potřebujeme.

08.10.2017 4 z 5

Na hranicích Nadace Na hranicích Nadace Isaac Asimov

Z mého pohledu zatím nejlepší kniha celé série. Čtivé a napínavé od začátku až do konce! Jsem zvědavý na poslední díl!

26.05.2017 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Po napínavém, čtivém a originálně pojatém prvním dílu následuje prudký pád. Druhý díl je nesouvisle rozkouskovaný a je prosáklý stylem, který čtivost textu velmi snižuje. Autor v některých pasážích zcela zbytečně zatěžuje čtenáře nezajímavými a nedůležitými informacemi. Souhrnně řečeno: dvě hvězdičky, maximálně tři (za některé postavy a nápady).

01.04.2017 2 z 5