QEDS QEDS komentáře u knih

Krvavé tažení Krvavé tažení Brian McClellan

Velice dobré pokračování, ale už není tak moc čtivé jako první díl. Přece jenom už víme co můžeme od hlavních hrdinů čekat a moc nás nepřekvapí. První díl jsem doslova hltal a chtěl jsem se dozvědět jak to zakončí, u tohoto pokračování jsem ten pocit měl až skoro na konci knihy. O čaj jsem se musel do čtení přemlouvat.

17.03.2020 4 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

Osobně mám raději Lovci monster s.r.o., ale je pravdou, že jsem člověk, který tíhne k moderním zbraním. Každopádně knihu jsem si hodně užil. Je to takový ekvivalent k Marvelovkam, které nemám moc rád. Tady se mi schopnosti hrdinů moc zamlouvají. Při akčních scénách jsem se bavil a u ustatních mě poháněla zvědavost jak to celé dopadne. Určitě si přečtu kompletní sérii.

04.01.2020 5 z 5

Krátká vítězná válka Krátká vítězná válka David Weber

Tento díl mi přišel skvěle vyvážený. Vyvážeností mám na mysli posun v příběhu, který se střídal s bitvou jako takovou. Názvem knihy docela hodně prozrazuje a čtenář si prakticky po přečtení první třetiny domyslí jak to celé dopadne. Zvrat je sice předvídatelný, ale i tak jsem u čtení poslední třetiny svíral palce u nohou a fandil aby to Honor zvládla a to je pro mě u knihy nejdůležitější. Kniha mě bavila a byl jsem napjatý, proto taky nakonec dávám 5 místo 4 hvězd.

17.11.2019 5 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Bylo to fajn. Bohužel nic více ani méně nemůžu říct. Možná je to jen rozpoložením, ve kterém se nacházím, ale chtělo by to do příběhu více šťávy.

09.09.2019 3 z 5

Čest královny Čest královny David Weber

I když příběh není nějak extra vymyšlený, svůj úděl spojit knihu dohromady docela plní. Co však autor zvládá skvělé je vykreslení bitev ve vesmíru. Weber si s tím dál opravdu hodně práce a jde vidět že nad tím hodně přemýšlel. Taktika, postavení a další věci co lodě v bitvě provádějí dávají smysl a logiku. Za to velký dík. Nemůžu se ubránit pocitu, že některé věci okolo lodí mi až moc připomínají seriál Battlestar Galacticu. Na druhou stranu ten seriál mám rád takže mi to nevadí.

08.08.2019 5 z 5

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Velice dobrá kniha. Komiks je pěkně nakreslený, děj kopíruje povídky autora, takže člověk má možnost podívat se na tento svět jinýma očima.

15.01.2019 5 z 5

Hitokiri Hitokiri Oskar Fuchs (p)

Velice vydařená kniha. Autor je takový František Kotleta, když začínal psát své první knihy a to já můžu. I když je pravdou, že na Kotletu nemá (pochopte jsem velký fanda :-) ). Každopádně knihu můžu doporučit, je plná humoru, násilí sexu a opravdu povedeného příběhu. Autor vložil do knihy hlavního hrdinu, který je neotřelý a má jedinečné schopnosti, které v jiné knize nenajdete. Za to má u mě autor opravdu velké plus. Naopak mínus má u mě za pár scén, bez kterých by se kniha klidně obešla a evidentně mají děj protáhnout.

08.12.2018 4 z 5

Bůh strachu Bůh strachu Jan Hlávka

Super pokračování této skvělé série. Jediná malá výtka z mojí strany je, že podle mého názoru autor až moc rychle ukončil děj. Tak nějak mi tam chybělo to pořádné napětí před konce. Snad to bylo dáno rozpoložením a nebo únavou když jsem knihu dočítal. Pro fanoušky série to určitě nebude mít vliv.

01.06.2018 4 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Kotleta umí psát mnohem lepší knihy. Na druhou stranu je mi jasné, že psát na zakázku není tak jednoduché. Důrazně doporučuji nečist vysvětlivky v knize, pokud si nechcete zkazit zážitek ze čtení a pokud nechcete byt neustále vytrháváni z děje. Pro dodaného fanouška Kotlety je tato kniha povinnost, proto jsem taky dal 4 hvězdy. Ostatní si můžou jednu hvězdu odmyslet.

26.05.2018 4 z 5

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

Je až neuvěřitelné do jakých detailů dokáže autor vše popsat ať už se jedná o technické specifikace nebo vztahy lidí v posádce. Všechny postavy jsou uvěřitelné a mají svůj charakter. Nejlepší na tom je, že jsem se ani u jediné stránky knihy nenudil a to je co říct s tím jak vše autor popisuje. Opravdu vydařené dílo a mě nezbývá nic jiného než začít číst pokračování.

22.02.2018 5 z 5

Lovci snů Lovci snů Lukáš Hrdlička

I když jsem tuto knihu četl trochu déle než je mým zvykem, a tak jsem se musel do děje vžívat opakovaně, přišla mi kniha velice chytlavá. Za mě napsal autor knihu s propleteným dějem který se nakonec rozuzluje tak jak to má být. Největší ironií pro mě je, že skupinka podle které se vlastně celá kniha jmenuje je v příběhu spíše taková berlička která podpírá hlavní děj aby dával smysl. Autor se mohl na tuto skupinku více zaměřit a rozvést jejich příběh. Je to pouze můj názor. Každopádně se mi kniha velice líbila a doporučuji přečíst.

05.03.2017 4 z 5

Drsné sny Drsné sny Jakub Mařík

Další skvělé pokračování. Více nemám co dodat, snad jen, že doporučuji přečíst.

16.11.2016 5 z 5

Areston Areston Josef Pecinovský

Knihu jsem zakoupil a ihned si jí nechal podepsat i když jsem od ní moc nečekal. Četl jsem od autora děti plástve a moc mě to nebralo, o to více jsem byl překvapen jak mě tato kniha pohltila. Příběh mi přišel komplexní a věci, které jsem považoval za nemožné autor později v knize šikovně vysvětlil. Hlavní hrdina si počíná mnohdy kontroverzně a docela mi dělalo problém alespoň trochu se sžít s jeho problémy, ale jinak jsem si ho oblíbil.

30.10.2016 5 z 5

Sonáta pro Azazela Sonáta pro Azazela Dušan Fabian

Podle mého standart co se týče série Kladivo na čaroděje. V tomto díle bylo méně humoru, ale přesto jsem se někdy rozesmál tak moc až se na mě přítelkyně nechápavě dívala. Za mě doporučuji.

13.03.2016 4 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Opravdu nádherná kniha. Nutnost pro všechny fanoušky Zaklínače. Nejprve jsem měl strach, že se kniha bude až moc upínat na hru, ale po přečtení jsem zjistil, že tomu tak není a byl jsem rád, že jsem si knihu pořídil a přečetl. Obsahuje plno obrázků jak ze hry tak artworku a kreseb. Je nádherně zpracovaná. Opravdu všem doporučuji.

08.10.2015 5 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Skvělé čtení. Příběh má hlavu a patu, je velice napínavý a děj vám znemožní zavřít knihu a přestat číst. Opravdu jsem si čtení této knihy užil. Barvitý svět, který je naprosto originální. Hlavní hrdina, do kterého se dokážete vcítit a fandíte mu až do konce. Těším se až si přečtu další díl. Vřele doporučuji.

08.04.2015 5 z 5

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Jako odpočinková četba se dá, když si člověk nevšímá všech těch nesrovnalostí jak už v dějové lince, tak chování hlavního hrdiny. Pokud máte možnost přečíst si jinou knihu od Žambocha, tak podle mého vůbec nebude vadit když tuto knihu vynecháte, alespoň si nebudete kazit dojem který máte o autorovy. Určitě nedoporučuji číst tuto knihu jako první seznámení s Žambochem. Co se povedlo Žambochovi na 100 % je popis závěrečného boje.

14.03.2015 3 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

Velice zábavné a čtivé. Ideální pro odpočinkové čtení. Pokud bude celá série pokračovat ve stejném tempu není co dodat. Doporučuji.

14.03.2015 4 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Velice zajímavé pokračování. Kniha není tak akční jako první díl. Za to se však čtenář dozví mnohem více detailů a politických rošád, které se odehrávají kolem hlavního hrdiny. Hodně lidí pomlouvá tuto knihu, hází výčitky: není tak dobrá jako první díl, nudná, nic neříkající. Není to pravda, kniha se jen nepoutá tak úzce na hlavního hrdinu jako první díl. Není to na škodu. Kdo četl celou sérii Zaklínače jistě ví o čem mluvím. Já mohu knihu doporučit těm co četli první díl.

14.03.2015 4 z 5

Darkness Kompendium: Kniha 2 Darkness Kompendium: Kniha 2 Scott Lobdell

Nádherná kresba, skvělý příběh, spousta černého humoru, potemníci...

04.10.2022 5 z 5