Půca4 Půca4 komentáře u knih

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Takové to jednoduché "čtení", které dokáže ocenit každý. Nutí člověka usmívat se :)

23.05.2017 5 z 5

Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Wendy Hilling

Mám neskutečně ráda příběhy o zvířatech a ještě více o asistenčních psech. Když mi kniha prošla rukama v knihovně při zpracování, musela jsem si ji pak hned půjčit. Dala by se v pohodě přečíst za den - tak moc byla napínavá a nutila číst dál, já jí ale kvůli nedostatku času měla za dva a četla jsem ji do noci, protože jsem chtěla nutně vědět, jak dopadne. Tato kniha nám všem může otevřít oči. Pro 'zdravé' lidi je trochu nemožné si představit, jaké to je, být jakkoli postižený. Stejně tak jako pro postižené je těžké si představit, jaké by to bylo být 'normální'. K tomu všemu nám mohou pomoci jedině psi (celkově zvířata). Celou knihu jsem autorce držela palce, protože díky téhle knize jsem se o nemoci EB neboli nemoci motýlích křídel dozvěděla poprvé a byla jsem ohromně překvapená. Život s ní nemůže být nikdy lehký. A to více jsem byla nadšená, jak asistenční psi dokáží zvládnout "úplně vše"! Jak dokáží tak strašně moc usnadnit životy a nahradit pomoc jiných lidí. Budu na autorku myslet i do budoucna a doufám, že vydá třeba další knihu, protože přestože to není spisovatelka, kniha se četla dokonale! Usmívala jsem se, když se autorce dařilo vše jak mělo, když jí vycházely věci, o kterých si myslela, že jsou nemožné a naopak tajila dech, když se dělo něco mimořádného nebo smutného. Jednoduchý spád příběhu, žádné nadbytečné postavy nebo odchylky od děje - DOPORUČUJI a jak jinak než 5 *. V budoucnu bych si jí přečetla klidně znova.
Těm, kterým se kniha taky tak líbila můžu doporučit: Štěně k Vánocům, Marley a já, Psí poslání, Psí cesta a chystám se na Sophie.

22.05.2017 5 z 5

Oscar Wilde & Kruh smrti Oscar Wilde & Kruh smrti Gyles Daubeney Brandreth

Pro mě super knížka. Jsem obdivovatelkou Oscara a přečíst si něco takového je prostě úžasné. Pokud se na knihu chystáte, tak ji musíte brát spíše jako čtení o Oscarovi, jeho životě, přátelích, namyšlenosti a chytrosti a bonusem je detektivní zápletka, je to takové pozadí celé té knihy. Každopádně jsem si knihu užila, ale musím říct, že mi chvíli trvalo, než jsem ji dočetla. Lituji, že neznám více takových knih o Wildovi jakožto hlavní postavě. Autor ho vystihl úplně podle mých představ.

22.05.2017 5 z 5

Mějte paměť jako slon Mějte paměť jako slon Gunther Karsten

V tomhle já se úplně vyžívám .. takže za mě skvělá knížka! Pomůže vám lépe pochopit myšlení lidí a lidskou paměť :) Dozvíte se i hodně zajímavého! Svým způsobem by si to měl přečíst každý :D

07.05.2017 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Úžasné. Tak nějak už Deavera znám, takže když už to vypadalo na konec, věděla jsem, že se vše nakonec ještě změní a nespletla jsem se. Dokonalé prostě. Doporučuji!

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Knížku jsem našla v antikvariátu se slovy "Pecka, Deaver!" a doma se do ní hned pustila. Byla skvělá, úplně dokázala vtáhnout do děje. Prožívala jsem vše, co se v ději stalo, měla jsem husinu po těle a to se mi moc často nestává. Knížka byla chvílemi vážně nechutná. A to je jen dobře..

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

První knížka od tohoto autora, nikdy dříve jsem o něm neslyšela. A bomba! Touhle knihou si mě získal a nyní zdobí skoro všechny jeho knihy mé osobní knihovničky. Doporučuji, rozhodně neváhejte! Můžu ještě doporučit film se stejným názvem SBĚRATEL KOSTÍ z roku 1999. Upřímně mě vůbec nezklamal, přestože tam nejsou úplné stejnosti.

Chopinův rukopis Chopinův rukopis Jeffery Deaver

Přestože to bylo napsáno několika autory, je to taková klasická Deaverovka. Nebyl znát nějaký velký rozdíl mezi stylem psaní. Na tak krátkou knížku byla možná až moc překombinovaná. Doporučila bych ji číst co nejkratší dobu, protože se tam objevuje poměrně dost postav a s delšími přestávkami by se mohli plést. Není to přímo typ knížky, u které bych si řekla "wow, to bylo něco", ale zároveň to opravdu něco bylo. Dávám 4,5*.

02.05.2017 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Kdybych knihu četla, když jsem byla malá ... dostala by rozhodně stejný počet hvězd, jako teď! Vážně uvažuji, že bych si v nejbližší době přečetla i ostatní díly, protože přesto, že mi bude za chvíli 18, knihu jsem si užila. Jde o to, jestli máte představivost a chuť. Hlavně se četla příjemně rychle.

29.04.2017 5 z 5

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Jak bych to tak řekla .. u této knihy je opravdu hodně znát, že ji nenapsala sama Agatha. Něco tomu chybí, přesto je to stejně brilantní detektivka jako od ní. Naprosto dokonale si ji dovedu představit jako divadelní hru, v tomto směru tam bylo vše od humoru, napětí po typické Poirotovo rozlousknutí případu. Je to spíše oddechovka přečtená převážně cestou vlakem a dočtená před spaním. Přestože to pro mě není jedno z nejlepších děl (právě proto, že je to přepsané Ch. Osbornem z drama do beletrie) vřele ji doporučuji.

24.04.2017 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedno velké WOW! Zhruba v půli knihy jsem se začínala bát .. tedy bát. Spíš to byl takový zvláštní pocit nad tím, co by mohlo být i ve skutečnosti možné. Ale ke konci už to byl vážně strach provázaný "No nene!", "Ježiši, to neudělá!" nebo "On to vážně udělal!". Po večerech jsem se bála, protože přes den nebyl čas číst. Samotná kniha se ale četla velice rychle, příběh rodiny mě naprosto pohltil. Velice bych ocenila, kdyby byla kniha zfilmována jako horor! Když už tolik Kingových knih, proč ne i tato. Co se týče ještě Kinga .. rozhodně jsem si tím vylepšila předchozí čtenou: Revival.

22.04.2017 5 z 5

Žihadlo Žihadlo Dick Francis (p)

Člověk někdy potřebuje sáhnout po detektivce od autora, kde si může být jistý, že vše dopadne dobře. Naprosto dokonalý příběh, četl se rychle a už teď se těším na další knihu od Francise, jen si vybrat.

15.04.2017 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Kniha nebyla vůbec špatná, nikdy jsem nic podobného nečetla. Ale mnohem zajímavější, než samotná kniha, mi přijde příběh, který se k ní váže a samotný autor.

12.04.2017 4 z 5

Sebevrahův průvodce Prahou Sebevrahův průvodce Prahou Michael P. Rostock

PA-NE-BO-ŽE. Já nemůžu uvěřit, že jsem to skutečně dočetla.. Jedna hvězda za to, že kniha měla sama o sobě vcelku dobrý příběh, který byl ale šíleně špatně poskládaný a občas zvláštně napsaný. Někdy před půlkou knihy jsem teprve pochopila, jakým směrem se kniha vůbec ubírá, o čem vůbec je nebo co z toho vznikne ... pak jsem jí čím dál častěji odkládala a říkala si, že existuje milion úžasných knih všude okolo a já dávám stále šanci téhle. Jen díky velkým písmenům a tlustým listům jsem se skutečně odhodlala ji dočíst, bývala bych jí odložila dávno. No už asi nikdy nesáhnu po knize v knihovně naslepo a to se podle anotace zdála skutečně zajímavá.

09.04.2017 1 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jedna z knih k maturitě, která mě bavila a myslím si, že bych se k ní i po čase vrátila. Povídky čtivé, ne jednou jsem se nad nimi usmívala a naopak zase zvedala oči a zamyšleně hleděla někam kamsi ... pár vět mě opravdu vzalo za srdce a donutilo se zamyslet. Vážně krásná knížka.

06.04.2017 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Já nemám slov, dokonalejšího autora detektivek jsem nikdy nečetla. Přestože bych řekla, že mě knížka o migrantech, politice a Číně nebude bavit, Deaver to umí podat tak, že mě skutečně bavila. Jeho knížky čtu vyloženě s chutí a nejraději sérii Lincolna Rhyma. Rozuzlení na konci knihy mě (jako vždy) vážně dostalo! Dokonalost, do poslední chvíle netušíte, nastanou změny, drobné detaily, jsou nalezeny nové důkazy a souvislosti, které do sebe najednou začnou zapadat a vy nestíháte koulet očima a přeskakovat na další řádky. Nemůžu se dočkat dalšího dílu s dokonalou dvojicí Amélie a Lincoln. Musím ale také zmínit dvě zklamání (POZOR SPOILER!!!!!), která jsem cítila společně s Amélií a jejím (ne)otěhotnění a Lincolnem a jeho novým přítelem, díky kterému, přestože nepřežil, dokázali prokouknout celou sabotáž a vyřešit případ. Za mě rozhodně 5*.

PS: Jak jste četli jméno Duch? Poprvé jsem ho přečetla jak [Dač], případ se ale jmenoval GHOSTKILL, takže to byl vážně [Duch]? xD

05.04.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Četla jsem jako povinnou četbu a upřímně mě kniha bavila. Během několika hodin přečtená, pro mě zajímavé čtení, ale svým způsobem se mi vůbec nelíbil ten smutný konec :(

03.04.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Všichni si knihu tak chválí, a tak jsem se i já rozhodla si ji koupit a přečíst.. A? Nevím.. Nebylo to špatné, ale mám ráda knížky, které prostě praskají napětím, což se u této říci nedá. Přestože je silnější, čte se opravdu rychle a díky nemoci jsem jí měla za pár dní přelouskanou. Hlavní vyšetřovatelka detektiv šéfinspektor Erika Fosterová mi byla chvílemi skutečně nesympatická a protivná, jak si stále dělala, co chtěla. A samotný případ byl tak .. tak nějak nezáživný. Přestože to mělo být, jako že uvízl na slepém bodě, najednou měli spoustu důkazů, které jako by jim házeli pod nohy. Vlivnost Andreyiny rodiny Douglasových-Brownových mě také pěkně vytáčela, ale to už nic nemění na hodnocení knihy. A úsměvné mi přišlo i zapojení homosexuálního a lesbického páru, vzhledem k autorovo životu :) .
Na druhý díl se nehrnu. 3*

17.03.2017 3 z 5

Lord Edgware umírá Lord Edgware umírá Agatha Christie

Po delší době jsem si dopřála případ Hercula Poirota. Opět genialita! Mám ráda tenhle starý styl detektivek. Líbí se mi, jak Poirot nad vším přemýšlí, všechno bere na mysl, nic nenechá náhodě a přece jen se zjistí, že něco opomněl .. jak si neustále utahuje z Hastingse, ne jednou jsem se nad jejich rozhovory musela zasmát, ještě pokud něčím vtipným přispěl vrchní inspektor Japp. Závěr knihy neskutečný, nemohla jsem ji odložit, prostě to nešlo. Hned si jdu tento díl pustit ve filmovém zpracování.

14.03.2017 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

První kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Napínavá detektivka od začátku do konce, originální způsob zabíjení, skvělá zápletka a dokonalé rozuzlení s ještě dokonalejším momentem překvapení! Žádné nudné části, děj jde plynule vpřed a nenechá vás knihu odložit. Dvojice vyšetřovatelů jak má být, Robert Hunter mě svými řekněme schopnostmi vážně ohromil. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, čte se rychle, nemá moc postav, aby se to pletlo, prostě jedním slovem bomba. 5*

12.03.2017 5 z 5