Žihadlo

Kit Fielding si dávno ochočil strach, v profesi překážkového jezdce se bez odvahy nedá vítězit. Tato součást jeho práce však ohrožuje jeho osobní štěstí. Nevesele zvažuje, co je a co není pro něj důležité, když ho princezna Casilia požádá o pomoc proti nevybíravému nátlaku, jemuž je vystaven její invalidní manžel. Kit má princeznu, majitelku mnoha svých vítězů, rád, a kromě toho prostě nemůže být jiný, než je. A tak se zase jednou vydává do boje se zlem, za život proti smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85195/zihadlo-85195.jpg 4.6152

Kit Fielding 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Olympia

Bolt, 1986

Kniha Žihadlo

Greenfingers
09.07.2020

Jako milovníka dostihového sportu mě na všech knihách Dicka Francise nejvíce zaujala typická atmosféra kolem stájí, koní, jezdců a bookmakerů. Autor, sám bývalý jezdec, ji dokázal popsat tak přesvědčivě, že se mu v tom nikdo nevyrovnal.

denča1000
28.06.2019

Mám ráda knihy od tohoto spisovatele, ovšem tahle byla oproti jiným z mého pohledu slabší.

Celkový děj, byl takový nudější, moc se mi nelíbil, ale na tu dobu byl asi reálný.

hana4834
30.04.2019

Naprosto skvělá Francisovka

jarabr
19.11.2018

Moje první od Francise. Na to jak je opěvovaný, tak jsem čekal trochu víc. Ani bych to neřadil do žánru detektivka, protože téměř nebylo po čem pátrat. Od začátku bylo jasné "kdo je vrah", resp. výrazně kladná a výrazně záporná strana. Tím pádem i snadná předvídatelnost. Ve finále tedy nebylo otázkou Kdo, ale Čím. Kladnou stránkou je, že se to snadno a dobře čte. Celkově dobře, tedy za ***.

Disease
04.09.2017

O něco lepší než předchozí kniha o Fieldingovsko/Allardeckovských vztazích. Pěkné vykreslení partnerské krize a vyplývajících pocitů.

Jana K
21.07.2017

Druhou Francisovku s Kitem Fieldingem jsem původně chtěla hodnotit stejně jako tu předchozí, ale jak jsem postupně četla, musela jsem názor přehodnotit. Zbraně (a byznys s nimi) sice nejsou zrovna mé hobby, ale kniha se přece jen více zabývá dostihovým prostředím, zde konkrétně překážkovými dostihy, které Kit jezdí.
Jednu hvězdu přidávám za naprosto nečekané rozuzlení, se kterým jsem opravdu nepočítala a taky za šťastný konec týkající se Kitova osobního života.

Půca4
15.04.2017

Člověk někdy potřebuje sáhnout po detektivce od autora, kde si může být jistý, že vše dopadne dobře. Naprosto dokonalý příběh, četl se rychle a už teď se těším na další knihu od Francise, jen si vybrat.

Tinoušek
04.03.2015

Tak Francisovka, no... :D
Nevím, co napsat víc. Klasická detektivka z dostihového prostředí, čtivá, poutavá, moc hezky napsaná. Jedna z těch lepších :-)