prochajda prochajda komentáře u knih

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Zajímavé čtení o soužití křesťanů a židů v Brně ve 14.století za vlády moravského markraběte Jana Jindřicha. Kniha je spojena i s vyšetřováním tehdejších zločinů (krádeže, prodej dětí) a jejich opravdu drsných trestů na základě práva útrpného.

21.06.2023 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Docela depresivní kniha, ale dobře napsaná. Ovšem přiznávám, že povídkové knihy moc nemusím.

11.06.2023 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Nádhera, krásný příběh, skvěle napsáno. Z knihy jsem opravdu nadšená a mile překvapená, určitě si přečtu i další.

07.06.2023 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Pecka, opravdu kniha k zamyšlení. Zpočátku sice trochu zmatené čtení, ale nakonec všechna tajemství do sebe zapadla. A vůbec jsem netušila, že 25.5.je mezinárodní den pohřešovaných dětí a jejich matkám se říká pomněnkové. S touto paní spisovatelkou jsem ještě neskončila.

31.05.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Prostě, výborná kniha, tak moc dobře napsaná, že se četla jedním dechem. Mohu jen doporučit. Těším se na další díl této série.

24.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další smutná kniha ze které mrazí a kde absolutně chybí aspoň trochu lásky. Náročné téma, tak dobře napsané a ta úžasná metafora. Taková beznaděj a nepochopení z dětství, poznamená na celý život, chudák Cácora a kdoví, kolik jich kde takových ještě je...

18.05.2023 5 z 5

Šarlatáni Šarlatáni Robin Cook

Přečetla jsem všechny knihy tohoto autora, krom poslední a pravdou je, že Šarlatáni nejsou úplně nejnapínavější a konec mi připadal docela absurdní. Tak, úplně zlé to ale nebylo, anebo jsme už tak namlsaní jinými autory a jejich knihami ....

11.05.2023 4 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Naprosto geniální kniha. Nádherný a dojemný příběh z minulosti v Polsku za 2.SV a současnosti v Americe. Obrovská láska a obětavost Aliny a Tomasze je dovedla až k jejich odloučení. Díky vnučce Alici se třeba opět setkají...? Rozhodně si přečtu i další knihy této skvělé autorky.

01.05.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

V knize je tolik lásky, všechno a každý tak dokonalý, kromě jediné věci...., jediný problém a vše se hroutí. Naštěstí pomůže krabička a její obsah. Skvělé řešení k záchraně vztahu. "Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."

22.04.2023 4 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Strhující životní příběh Emila a Adeline Martelových a jejich rodiny z konce 2.SV a padesátých let. Jejich nebezpečný a riskantní útěk před komunisty z východu na západ až do Ameriky. Oceňuji vytrvalost a víru v nový a lepší život ve svobodné zemi. ,,Nenimrej se ve špatných věcech, které se ti přihodí. Snaž se v každé krutosti vidět krásu, osvobodí Tě to. Odpusť rány, pokud chceš vyléčit zlomené srdce. Snaž se být vděčná za každý nezdar nebo tragédii, protože s touto zkušeností budeš silnější."

16.04.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Vcelku útlá knížka, ale tak silné téma, moc dobře popsané a čtivé,... hodně depresivní čtení. Stále jsem čekala co se stane a snad.... Doporučuji přečíst.

04.04.2023 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Další otřesné svědectví o životě a strádání za války, tentokrát v okupované Varšavě. Knihu bych zařadila do povinné četby, aby se nezapomínalo. Nevím proč, ale v tomto případě, pro mě byla filmová verze mnohem dojemnější.

30.03.2023 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Paní spisovatelka prostě umí a pokaždé z jiného soudku. Perfektní psychologický rozbor jedné rodiny, pocit viny a nenávisti, volba mezi životem v kómatu a smrtí, odkrývání starých tajemství. Zajímavé byly i informace ze života ve smečce vlků.

26.03.2023 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Výborně napsaný, napínavý případ o dokonale promyšlených a připravených vraždách v přímém přenosu, kdy každý divák může hlasovat o osudu oběti. Hunter a Garcia jsou opravdu borci, ještě jsem s nimi neskončila....

19.03.2023 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Tak to bylo nádherné počteníčko. Prolínání minulosti se současností a odhalování rodinných tajemství. Druhá sestra Ally, profesionální jachtařka a výborná flétnistka pátrá po své rodině v Norsku v hudebním světě. Seznamuje se s historií premiéry Peera Gynta v divadle Christiania od dramatika Henrika Ibsena, kterou zhudebnil skladatel Edvard Grieg a jejími představiteli zpěvačkou Annou Landvikovou, hudebníkem Jensem Halvorsenem a zjišťuje zajímavý rodokmen jeho jména.

13.03.2023 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Svědectví tří sester Mellerových Cibi, Magdy a Livi, které zažily hrůzy války v koncentračních táborech a útěk z pochodu smrti. Jejich slib otci, že si zůstanou nablízku, vzájemná láska, síla a naděje, spolu s velkou dávkou štěstí, jim dopřálo přežít a dostat se do země zaslíbené, kde žily se svými velkými rodinami. Dojemný příběh, plný bolestných vzpomínek z Osvětimi a Březinky.

05.03.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Skvělá Erika, Mossová i Peterson a další jejich případ, který Eriku dost ohrozí. Nevím, něco mi v knize chybělo nebo vadilo, nebyla jsem úplně jak kšandy... Každopádně se těším na další pokračování.

26.02.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Výborná kniha, která mě udržovala stále v napětí. Spousta zvratů, lží a podezřelých postav. Moc dobře se mi četla a myslím, že pravda nakonec vyšla najevo.

19.02.2023 5 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Nádherná a dojemná kniha z období velké hospodářské krize, kdy tragické sucho a prašné bouře donutilo Elsu a její děti opustit rodnou půdu v Texasu a odejít na západ do Kalifornie. Dostali se ještě do beznadějnější situace a jejich americký sen se změnil v noční můru. "Láska je to, co přetrvá, když všechno ostatní zmizí."

11.02.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tak to byla hodně sladká a červená kniha s předvídatelným dějem. Přiznám se, že tento žánr moc nevyhledávám. Nicméně jsem se seznámila s dánským životním stylem hygge a proč jsou Dánové jedním z nejšťastnějších lidí na světě. Jak je důležité dbát na maličkosti, udělat si čas na to být spolu, zapálit si svíčku a dělat si radost navzájem.

02.02.2023 4 z 5