Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Rovnokřídlí České republiky Rovnokřídlí České republiky Petr Kočárek

Pro mě, co by začínajícího amatérského entomologa je to krásná a užitečná kniha. Věřím že podle popisů, barevných fotografií a dokonce zvuků se mi podaří identifikovat nejednoho rovnokřídlého :)

06.12.2018 5 z 5

Zahradničení den po dni Zahradničení den po dni Franz Böhmig

Kniha je vhodná především pro začínající zahrádkáře. Rady jsou seřazené podle měsíců, takže kdo toho moc neví ( jako já ) tak postupně postupuje knihou. Pro zkušené, kteří si chtějí jen něco sem tam pohledat to není moc vhodné. Protože když se chci třeba podívat na rady o okurkách, musím si vyhledat rady v rejstříku a pak prolistovat polovinu knihy, jelikož si musím nalistovat každou z 20ti rad o okurkách, která v knize je. Každopádně se mi kniha docela líbí, dobré jsou i tabulky na konci.

06.12.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Společně s R.U.R. a Válkou s mloky se jedná o moje oblíbené klasické knihy. Myslím, že každý by si měl tyto díla aspoň jednou v životě přečíst, ideálně je mít doma v knihovně :)

05.12.2018 5 z 5

Prvorození Prvorození Arthur Charles Clarke

Po předchozích dílech celkem zklamání.
Čekal jsem velkolepé finále, a přitom to byl spíš takový uspávaček.
Spoiler!
Líbilo se mi spojení Miru a Země, ale jinak nezaujalo. Začátek celkem nudný, zdlouhavý útěk Bisesi neznámo kam, neznámo proč. No a konec, kdy vlastně lidé nic moc nedokázali, zničili jednu bombu, ale co budou dělat až pošlou další? Víc Marsů s uvězněným okem nemají. Nečekal jsem, že by kniha končila tím, že lidstvo Prvorozené zlikviduje, ale taky jsem nečekal že se nezmůže prakticky na nic.
Za mě slabé 3*

30.11.2018 3 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Arthur Charles Clarke

Kniha opravdu navazuje velmi volně a hlavně se zabývá prakticky něčím naprosto odlišným než oko času. Celkově musím říct, že jsem byl ze začátku skeptický, ale nečekaně mi to velmi rychle uteklo a najednou jsem zjistil, že jsem na konci. Celkově mě první díl asi bavil trochu víc, ale i tak dávám 5*. Hlavně jsem ale zvědavý, jak to cele dopadne, takže jdu na poslední díl.

15.11.2018 5 z 5

Kdyby dinosauři žili dnes Kdyby dinosauři žili dnes Dougal Dixon

Bohužel kniha mě dost zklamala. Nápad je superní, bohužel jsem čekal trochu víc vědecký přístup. To bych ještě přežil, ale některé věci opravdu nedávají smysl. Například nikdy jsem neslyšel, že by Tyranosaurus LEŽEL a číhal na kořist. Nebo když srovnávám Živočicha, který má 50m a druhého který má 40, neřeknu, že ten druhý je proti tomu většímu jako trpaslík. A takových blbostí je tam celá řada. Trochu mám podezření, jestli se nejedná především o špatný překlad. Z mého pohledu hodnocení trochu zachránil konec knihy, zajímavosti atd. Jen díky tomu dávám 2*

19.10.2018 2 z 5

Oko času Oko času Arthur Charles Clarke

Kniha zaujme především velmi originálním nápadem. Co se stane, když se vezme kousek z každé důležité etapy vývoje lidstva, a dá se to všechno dohromady?
Je to sepsáno celkem chytlavě, dobrá kombinace příběhu a snahy pochopit a vysvětlit, co, jak a proč se stalo. Sice není vše úplně vysvětleno, ale je tam náznak. Předpokládám, že v dalších dílech série se dozvím víc.
Na Clarka je to až podezdřele málo zamotané do vědeckých pojmů. Komu tohle u jeho psaní vadí, tady může být klidný.

19.10.2018 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Tak 3. díl byl zase o něco lepší než druhý. Pořádné bitvy ( na které tady někteří trošku nadávají) to je něco pro mě. Tiché akce na nože taktéž :)
No prostě kniha mě bavila!

28.09.2018 5 z 5

Obchodníci s vesmírem Obchodníci s vesmírem Frederik George Pohl Jr.

Perfektní kniha napsaná v minulosti o budoucnosti :)
Mitchell si spokojeně žije ve své bublině, mezi elitou lidstva. Jeho pohled na svět se ale začne pomalu měnit, když se ocitne na chvostu společnosti, mezi nejnižšími vrstvami...
Kniha není dlouhá, ale myslím, že každý se po jejím myšlení trochu zamyslí nad naší společností.

28.09.2018 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Druhý díl nebyl úplně špatný, nicméně proti jedničce to bylo slabé.
Vůbec mě nezaujaly nové postavy a ty oblíbené z první knihy se moc ke slovu nedostali ( Sam KO, Michal se jen mihnul a Ryan taky nedostal nějak moc prostoru ).
Spoiler: Nicméně holohlavci, kteří se snaží posbírat co nejvíc atomovek a zlikvidovat lidstvo kompletně, nejsou vůbec špatný námět. To že se ukázal i Žolík bylo taky dobré, jsem zvědav jak rychle to s ním Plukovník vyřídí, nebo si ho nechá na později :D
Takže jdu číst třetí díl, ale určitě mě jednička bavila víc.

11.09.2018 4 z 5

Srdce Chaosu Srdce Chaosu Gav Thorpe

Perfektní konec Otroků temnoty. I když kdo je zvyklý na knihy, kde dobro zvítězí a hrdinové dostanou zaslouženou odměnu...no nedočká se. Konečný souboj mohl být lepší, ale i tak super.
Jak jsem očekával, v tomto díle se dokončí proměna hlavních hrdinů, na což jsem se těšil nejvíc.

05.09.2018 5 z 5

Čepele Chaosu Čepele Chaosu Gav Thorpe

Kniha se čte skoro sama. Skoro bych řekl, že jsem se ani nenadál a už jsem byl ve 3/4. Takže za mě by vůbec neuškodilo přidat 100-150 stran. Jak už říká v komentáři SirMartinius, něco o prastaré civilizaci by bylo fajn.
Ale líbí se mi hlavně postupná proměna hlavních postav, tuším že ve 3. díle se tato proměna dovede do konce ve velkém stylu.

21.08.2018 5 z 5

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

Knihu jsem četl jako mladý, ale útržky si pamatuji do dnes.
Rozhodně je napsaná hodně čtivě a hlavní hrdina si čtenáře brzo získá.
Pro mládež parádní kniha.

14.08.2018 5 z 5

Spáry Chaosu Spáry Chaosu Gav Thorpe

Spoiler:
Skvěle vymyšlený děj, jak málo stačí, aby se z rytíře stal vyvolený temných bohů.
Ale nejvíc mě asi baví Jacob.
Knihu jsem četl už dávno, a trvalo mi spoustu let, než se mi ji podařilo zakoupit :D A ted jdu na další díly.

11.08.2018 5 z 5

Vítězové nad Kartágem Vítězové nad Kartágem Jiří Kovařík

No nejsem extra fanoušek historie, ale Řím mě vždy fascinoval. Proto jsem si tuto knihu zakoupil a rozhodně to stálo za to. Srozumitelné pro laika. Sice to na mě byla celkem těžká četba, ale stálo to za to a nejspíš si pořídím i další díl.

11.08.2018 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tak je to tady, dočetl jsem poslední díl a musím říct, že jsem se více méně konečně dočkal toho, na co jsem čekal od prvního dílu – zábavné čtení. Konečně měl děj tempo, neusínal jsem po několika stránkách a kromě pěkně popsaných panoramat tam byl i boj a akce. Bohužel, Aragorn a jeho parta mi byli stále velmi nesympatičtí, naštěstí tam nebyli až tak moc často. Konečně byla velmi zábavná i část s Frodem a Samem. Jako nejlepší část příběhu se mi jevil návrat do Kraje. Třešničkou na dortu pak je konec knihy, historie Gondoru aj. v kostce, vysvětlení, co se s hrdiny dělo po skončení příběhu atd. Nicméně pořád knihu nemohu zařadit mezi ty, co si s chutí za pár let přečtu znovu, ale díky konci dávám 4*

02.07.2018 4 z 5

Synové Fenrisu Synové Fenrisu Lee Lightner

Kniha není vůbec špatná, ale co mě se týče, proti předchozím dílům je slabší. I když nedokážu říct, proč konkrétně se mi líbí méně. Prostě celkový dojem je horší a nemám to obrovské nutkání okamžitě sáhnout po dalším díle. Každopádně kdo má rád Ragnara, měl by si ji rozhodně přidat do knihovny.

29.05.2018 4 z 5

Chlapeček: Moje první vzpomínky Chlapeček: Moje první vzpomínky Elle Mendenhall

Dobrá knížka pro uchování vzpomínek.
Věřím, že za 10-15 let ji budem s dětmi prohlížet společně.

16.05.2018 5 z 5

Sluha dvou pánů (program) Sluha dvou pánů (program) Carlo Goldoni

Moje nejoblíbenější divadelní hra. Donutil je tam prostě dokonalý ( hlavně teda ve starším vydání, jehož mám záznam ) Ale i v divadle jsem na něm byl a byl to zážitek.
:D Samotný program jsem teda nečetl, ale i tak dávám 5*

12.05.2018 5 z 5

Sbíráme hmyz a zakládáme entomologickou sbírku Sbíráme hmyz a zakládáme entomologickou sbírku Josef R. Winkler

Vhodná kniha pro začínající amatérské entomology ( jako jsem já :D )
těch 44 let od vydání se pochopitelně částečně projevilo na některých informacích, které už jsou značně neaktuální, ale postupy při sběru, typy preparací atd. si myslím že jsou stále více nebo méně aktuální.

12.05.2018 4 z 5