Sluneční bouře

Volné pokračování knihy Oko času, napsané ve spolupráci se Stephenem Baxterem. Biesa se vrací ze svého pobytu na Miru aby zjistila, že Zemi hrozí vážné nebezpečí ze strany Slunce, které může zničit vše živé. Do záchrany lidstva pomocí gigantické stavby štítu se zapojí všichni a z povzdálí jsou sledováni Oky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18951/big_slunecni-boure-zFQ-18951.jpg 4.338

Odysea času 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Baronet

Sunstorm, 2005

Kniha Sluneční bouře

Daryl
21.02.2020

Velice překvapivá knížka od A. C. Clarka, velice svižná, moderní, čtivá. Velice poutavě popisuje co by se mohlo stát, kdyby se naše Slunce zbláznilo a tedy ne přirozenou cestou - takže další kniha na téma srážky naší civilizace s nějakou tou mimozemskou. Dalo by se říct otřepané téma, ale jak se zdá není to pravda a nápad, který nám tu pan spisovatel předkládá je opravdu neotřelý a vede člověka k hlubšímu zamyšlení co by... kdyby...

Predator3313
15.11.2018

Kniha opravdu navazuje velmi volně a hlavně se zabývá prakticky něčím naprosto odlišným než oko času. Celkově musím říct, že jsem byl ze začátku skeptický, ale nečekaně mi to velmi rychle uteklo a najednou jsem zjistil, že jsem na konci. Celkově mě první díl asi bavil trochu víc, ale i tak dávám 5*. Hlavně jsem ale zvědavý, jak to cele dopadne, takže jdu na poslední díl.

Skawin
06.09.2014

První příběh který jsem si od Clarka přečetla a určitě ne poslední. Skvělé, i když možná trochu moc technické :-)

Neo1tex
07.09.2011

Výborný příběh o něčem, co není až tak moc nereálné - tedy o bouři na našem slunci. Druhá ze série - hodnotím ji jako výrazně lepší.