Sbíráme hmyz a zakládáme entomologickou sbírku

Sbíráme hmyz a zakládáme entomologickou sbírku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175457/bmid_sbirame-hmyz-a-zakladame-entomologi-t5j-175457.jpg 5 8 2

Tato populárně naučná publikace je určena všem přátelům přírody, zájmovým entomologickým kroužkům mládeže a vůbec všem zájemcům o sběr a preparování hmyzu. Čtenář se v knížce seznámí s jednoduchými způsoby sběru a ukládání hmyzu, s jeho preparací. Dále se dozví, jak si nejlépe založí vlastní entomologickou sbírku a jak má o ni pečovat. Knihu vhodně doplňuje stručný přehled hmyzích řádů a receptář hlavních látek a přípravků, které sběratel pro svou práci potřebuje.... celý text

Usire
Usire
26.01.2021 5 z 5

Tato kniha je naprosto skvělá a každému začínajícímu entomologovi ji vřele doporučuji (sám ji mám v práci v šuplíku). Řada postupů se využívá i dnes a kniha je v mnohém dost nadčasová. V receptáři jde vidět asi nejvíce, jak se doba posunula, ale zastaralé informace lze dnes lehce dohledat na internetu.

Predator3313
Predator3313
12.05.2018 4 z 5

Vhodná kniha pro začínající amatérské entomology ( jako jsem já :D )
těch 44 let od vydání se pochopitelně částečně projevilo na některých informacích, které už jsou značně neaktuální, ale postupy při sběru, typy preparací atd. si myslím že jsou stále více nebo méně aktuální.

příroda hmyz entomologie příroda živá

1974  95%Sbíráme hmyz a zakládáme entomologickou sbírku
1963  0%Naši brouci

Kniha Sbíráme hmyz a zakládáme entomologickou sbírku je v