Srdce Chaosu

Třetí kniha trilogie Otroci temnoty ze světa Warhammer. Ničivý vliv Chaosu proniká do světa Warhammeru a nakazí všechny, kdo se s ním setkají. Kdysi vznešený rytíř Císařství Kurt Leitzig se zřekl svých bývalých spojenců a nyní stojí na samotném pokraji nesmrtelnosti a démonství. Ale může Kurtova bývalá láska Ursula shromáždit armádu, aby ho zastavila, než bude jeho duše navěky ztracena u Temných bohů? Thorpova výpravná trilogie Otroci temnoty dochází k impozantnímu závěru, v němž se mocné armády střetávají na zakrváceném bojišti a bojují o nadvládu nad světem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15271/warhammer-srdce-chaosu-15271.jpg 4.351

Warhammer - Otroci temnoty 3.

Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Polaris

The Heart of Chaos, 2004

Kniha Srdce Chaosu

Vilonejaky

Záver trilógie - Srdce chaosu - ma chytilo hlavne od druhej polovice. Všetci síce vieme k čomu sa nakoniec bude schylovať, no zhromažďovanie armád a rôzne patálie popri tom boli záživné. Sigmarová panna to do dala na Johanku z Arku. Síce mi občas liezla svojim správaním na nervy, ale tá pasáž kde prehovorí do duše dvom armádam, ma najviac chytila z celej knihy. Konečne sa dozvieme ako to celé bolo s Van Dieslom a Kurtom. Smutným odrazom vyobrazeným na záver v epilógu je ľudská hamižnost a túžba po moci. Toho Vapolda mi bolo normálne ľúto.

8.5/10
5/6

Predator3313
05.09.2018

Perfektní konec Otroků temnoty. I když kdo je zvyklý na knihy, kde dobro zvítězí a hrdinové dostanou zaslouženou odměnu...no nedočká se. Konečný souboj mohl být lepší, ale i tak super.
Jak jsem očekával, v tomto díle se dokončí proměna hlavních hrdinů, na což jsem se těšil nejvíc.

SirMartinius
11.07.2016

Poslední kniha této skvělé trilogie, nabrala takové otáčky, že se mi nechtělo přestát číst! Kniha vládne temnou atmosférou a brutální řezbou. Veliké sklamání pro mne byl konec, který opravdu měl razantní spád, oproti tomu jak autor napínal a tahal za nitky aby děj nenudil. Konec jsem tak trošku tušil, ale i tak překvapil a zdeptal...pro některé zrovna nekončí happy endem, je velice zvláštní, ale do tohoto světa se hodí. Tato trilogie se řadí u mne na nejvyšších stupních knih ze světa warhammeru .

Covenant
25.08.2014

Závěr trilogie byl opravdu temnější, než díly předchozí a skoro celá část, týkající se Kurta (Sutenvulfa), je věnována převážně získání kruté moci. Cesta za ní je úžasně popsaná a dozvíme se, i něco z Kurtovi minulosti a kruh se tak uzavře. Oproti tomu na druhé straně, kde jsou lidi vedeni Sigmarovou pannou (myslím, že se autor nechal v mnoha aspektech inspirovat Johankou z Arku), probíhají velké přípravy. Nejen shromažďování vojska, ale i zásob, rozdělování funkcí, taktika, apod. - ukazuje se tak na knize, že zde nejde jen o prosté plácání, ale že autor si dal na díle opravdu záležet. Co musím trochu vytknout, je až příliš rychlý závěr (jde mi o hlavní postavy), jinak v mých očích stoupl Hors, vůdce části Sutenvulfovi armády. Úplný závěr, byl pak pro mě trochu smutný, ale v jakém směru, to už prozrazovat nebudu