Čepele Chaosu

Druhá kniha trilogie Otroci temnoty ze světa Warhammer. Po hektických událostech popsaných ve Spárech Chaosu se Kurt Leitzig stává ne všemi uznávaným Vyvoleným válečníkem bohů. Aby svou pozici obhájil před norskými kmeny, shromáždí skupinu válečníků a v jejich čele se vypraví do bájné Arábie. Ve chvíli, kdy jim docházejí zásoby a hrozí nemoci, najdou opuštěné město s pyramidami a dávno zapomenutými hrobkami. Přemoženi touhou po zlatě probudí armádu, která byla mrtvá po tisíce let – a obávaný král Nephythys povstal z hrobky!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15270/warhammer-cepele-chaosu-15270.jpg 4.250

Warhammer - Otroci temnoty 2.

Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Polaris

The Blades of Chaos, 2003

Kniha Čepele Chaosu

Vilonejaky

Druhé pokračovanie trilógie je o málinko slabšie. To ale neznamená, že nudné! Príbeh sa rozvetví do troch línii postáv, ktoré sa nakoniec prepoja. Trošku mi však prišlo, že jedna tá línia (s kapitánom Leerdamme) bola nejaká zrazu utnutá a z ničoho nič sa k nej po dlhej odmlke hupslo naspäť. Inak boli v knihe mnohé dobré pasáže (pobyt u trpaslíkov). Prerod Kurta pokračuje v plnom prúde, upadá hlboko do temných spárov bohov chaosu.

Hlavný problém tejto knihy? Len ťažko zoženieš :D

5/6 resp. 8/10

Predator3313
21.08.2018

Kniha se čte skoro sama. Skoro bych řekl, že jsem se ani nenadál a už jsem byl ve 3/4. Takže za mě by vůbec neuškodilo přidat 100-150 stran. Jak už říká v komentáři SirMartinius, něco o prastaré civilizaci by bylo fajn.
Ale líbí se mi hlavně postupná proměna hlavních postav, tuším že ve 3. díle se tato proměna dovede do konce ve velkém stylu.

SirMartinius
24.06.2016

Jak už napovídá ilustrace této knihy, kde je zobrazen Kurt jako barbarský válečník chaosu jak seká nemrtvé válečníky z pouště Nehekhara, tak na tuto knihu jsem se velice těšil jakožto hráč wargamingu a vlastník armády nemrtvých "Tomb Kingů" ze světa warhammeru. Kniha se četla velice dobře, nešlo přestat číst! Vynikající napínavý děj, celkově více bojů a krvelačných masakrů. Objevuje se další záhadná postava princezna Jasmína, trošku mě tato postava rozesmála co dělá v této knize,ale napínala až do samotného konce. Jen škoda že děj v poušti Nehekhary (vylodění Kurta asi u města Zandri) a střetem s nemrtvou armádou nebyl delší a díky tomu se víc dozvěděl o této prastaré civilizaci. Opět dobře nakopnutý konec, tuším že v poslední knize budou asi velká jatka :D

Covenant
10.08.2014

Výborné pokračování, které už se dostalo do tempa z něhož není úniku! Druhá kniha trilogie, vypraví příběhy postav, které se prolínají tak skvěle, že prostě nelze přestat číst. Tentokrát je pro mě nejslabší vyprávění o Kurtovi, protože zde je to pouze o boji a v Arábii je na můj vkus až moc nepřátel. Oproti tomu děj odehrávající se kolem Ursuly a Ruprechta, nemá chybu a je vskutku epický. Těším se na završení této trilogie a doufám, že nebudu zklamán...