Prvorození

Prvorození https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1503/prvorozeni-1503.jpg 3 28 3

Odysea času série

< 3. díl

Prvorození již dříve útočili na Zemi svými slunečními plameny a pozemšťané odolali - jako jediní. Proto mění taktiku, útočí nyní z hloubky vesmíru novou bombou. Když se usílí odvrátit zbraň nedaří, dochází mezi spojenci Země k rozporům, nikdo netouží po konfliktu s prvorozenými. Ti, co však na Zemi žijí, by bojovat chtěli, ovšem neví jak. Bisesa Dut, jenž strávil patnáct let zmražen, se probouzí a připojuje se k vědcům studujícím Oko, pozůstatek po prvorozených, s nadějí, že objeví způsob, jak se jim postavit.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Baronet

Firstborn , 2007

Luigi1
Luigi1
16.11.2023 2 z 5

Tento díl se prostě nepoved je nejslabší zbytečně prodlužovaný

Predator3313
Predator3313
30.11.2018 3 z 5

Po předchozích dílech celkem zklamání.
Čekal jsem velkolepé finále, a přitom to byl spíš takový uspávaček.
Spoiler!
Líbilo se mi spojení Miru a Země, ale jinak nezaujalo. Začátek celkem nudný, zdlouhavý útěk Bisesi neznámo kam, neznámo proč. No a konec, kdy vlastně lidé nic moc nedokázali, zničili jednu bombu, ale co budou dělat až pošlou další? Víc Marsů s uvězněným okem nemají. Nečekal jsem, že by kniha končila tím, že lidstvo Prvorozené zlikviduje, ale taky jsem nečekal že se nezmůže prakticky na nic.
Za mě slabé 3*

Neo1tex
Neo1tex
21.10.2013 2 z 5

Nebylo to špatné, ale konec byl už na mě příliš zdlouhavý a poslední část byla doslova utrpení. První dva díly trilogie jsou rozhodně lepší - jinak řečeno, tento je suverénně nejslabší.

Autoři knihy

Arthur Charles Clarke