PREBURDA PREBURDA komentáře u knih

Rubáš pro arcibiskupa Rubáš pro arcibiskupa Peter Tremayne (p)

Uf.... musím plně napsat a plně se ztotožňuji s tím, co napsal čtenář "Neo1tex"
Po přečtení prvního dílu, jsem si řekla, že se tedy dám do přečtení celé série se sestrou Fidelmou. Tak jako u prvního dílů i u tohoto, jsem se těžko začítávala. Autor knihy, si myslím, zbytečně kombinuje příběh se skutečnými dějinami. Kniha by byla čtenější, kdyby tam nebylo zbytečných dějinných přísad a co je při četbě nepříjemné, tak ta slova latinsky psaná, za mě zbytečná a ještě kurzívou. Např. proč "lecticula", když se může napsat nosítka? Když pominu vše, tak musím napsat, že detektivní příběh, je velmi napínavý do posledního písmene rozuzlení. Proto mě mrzí, že kniha takto svižně není napsaná celá.

31.08.2021 4 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Úžasný zamotaný a napínavý příběh od prvopočátku. Oldřich z Chlumu, Ota a Diviš .... neodmyslitelně se zabydleli v mém srdci, co postupně čtu tuto sérií.

05.08.2021 5 z 5

Rozhřešení vraždou Rozhřešení vraždou Peter Tremayne (p)

Než se čtenář "prokouše" spousty představováním nezáživných jmen, tak až potom dostane tento středověký detektivní příběh "šťávu", zajímavě propletený děj a rozuzlení ještě překvapivější. Po sérií s bratrem Cadfaelem, mě první příběh ze série sestry Fidelmy velmi zaujal a tímto si našla cestu nejen do mé knihovny, ale i k srdci.

19.07.2021 4 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Od první kapitoly až do samého konce napínavé, čtivé a zapeklité. Jen malinkou poznámku, zase je v tomto díle Oldřich vdovec a hned ze startu, truchlí po Blance. Tak si říkám, je to vůbec detektivní série, ve které by se úžasné hlavní postavy, měly stále vyvíjet? Ale, přesto, těším se na další díl.

09.07.2021 5 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Středověký detektivní příběh, velmi čtivý od začátku až do konečného rozuzlení. Tento díl série zařazuji mezi velmi zdařilý, i když jak už píši i jiní v komentářích............ proč čtenářům motat hlavu manželkou Blankou?

05.05.2021 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Tentokráte se to nějak táhlo, vyšetřování tuctové, pořád dokola. Popisy přírody krásné a nádherná obálka knihy, ale příběh sám o sobě vlažný a ne moc záživný.

01.04.2024 2 z 5

S čerty nejsou žerty S čerty nejsou žerty * antologie

Povídková kniha s více, či méně strašidelnými příběhy. Příjemné čtení, v čase dušičkovém.

22.10.2023 4 z 5

Vinice v Provence Vinice v Provence Ruth Kelly

Knihou jsem byla odměněna. Velkou šanci jsem jí nedávala......... hmm.... čtení pro ženy. K mému překvapení ( žádná růžová až červená knihovna ), avšak kniha, z které číší svěžest, vůně, nádherný příběh v krásné Provence i řekla bych plná nečekaných zvratů a s nádechem napětí, jak to dopadne. Věřím, že tato autorka bude takto ve svěžím stylu psaní knih pokračovat......bylo to moc krásné čtení.

17.08.2023 5 z 5

Mnich, který zmizel Mnich, který zmizel Peter Tremayne (p)

Tento díl série velmi zdařilý. Napětí a opravdu zamotaný příběh. Děj plynul..........skoro do více jak 3/4 knihy a potom opět klasika spisovatele, místo, aby v pěkném příběhu pokračoval, .......opět popsaných zbytečných stran a popis kdo je kdo a co a jak v tom období..........než konečně nastalo soudní řízení, aby Fidelma zazářila. I když mě začíná štvát, jako by byla jen ona střed zeměkoule. Ale jinak pěkné čtení.

05.07.2023 4 z 5

Vesmírné lety ve starověku Vesmírné lety ve starověku Erich von Däniken

Kniha stojí za přečtení. Nejsem silně věřící v Boha, ale věřím, že mezi nebem a zemí něco je. A tato kniha některé záhady odtajňuje a vede čtenáře k zamýšlení, že něco mezi tím nebem a zemí může být - a nebo... je?

17.01.2023 4 z 5

Doktor Meluzin Doktor Meluzin Bohumil Říha

Předloha této knihy k známému filmu "Dým bramborové natě". Psychologický román a postavy a jejich každodenní osudy jsou velmi čtivě popsány. Každodenní hledání, toho svého štěstí, zklamání, prostě vše dobré a zlé, co život každému z nás nadělil. Nádherně autorem popsané slovy okolí přírody........slova, co pohladí po duši. Životní cestu všech postav v knize jsem prožívala s nimi. Tak jako film je procítěně zpracován, tak i kniha, i když kniha je naprosto jiná a myslím i bohatší na děj a i k zamýšlení. A závěrem, doktora Meluzína si neumím představit, že by ve filmu hrál někdo jiný, než Rudolf Hrušinský. I v knižním provedení jsem si představovala právě tohoto herce.

25.08.2022 5 z 5

Údolí stínu Údolí stínu Peter Tremayne (p)

Velké zklamání, tohoto dílu, ze série "Sestra Fidelma". Příběh začal velmi lákavě rituálními vraždami, očekávala jsem velmi zajímavé pátrání. Místo toho se do poloviny knihy řešily "hlouposti".......proč nastolit křesťanství, kdo je víc ve slově práva, a aby to bylo ještě zbytečně zapletené, tak Fidelmu obvinit. Místo toho, aby se děj zaobíral pátráním. Možná je spisovatel výborný historik, ale v této knize mne doslova naštval komplikovaným psaním děje.....až jsem se ztrácela v těch názvech, nečetlo se mi to dobře. Velké zklamání. Dávám jednu *, poněvadž je to kniha a té si vždy vážím.

01.07.2022 1 z 5

Pravda o COVIDU-19 Pravda o COVIDU-19 Joseph Mercola

Není všechno tak, jak se nám snažili namluvit a "chránit" nás. Kniha nepojednává jen o viru, jde velmi do hloubky. Připomíná mi dvě knihy " Co nesmíte vědět". V některých kapitolách se mi vybavily slova a varování z těchto knih a žel bohu se začínají pomalu naplňovat. Stojí za přečtení, doporučuji.

07.06.2022 5 z 5

Karlštejnské vigilie Karlštejnské vigilie František Kubka

Milé kratochvilné povídkové čtení o ženách na karlštejnském hradě. Při ozdravném pobytu Karla IV., si krátí večery se svými nejvěrnějšími, vyprávěním příběhů o ženách.

12.05.2022 4 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Tento díl pana Vondrušky, patří k těm více zdařilým. Aspoň za mě. Opravdu čtivé, detektivně zamotané, vyřešení překvapivé. A hlavně děj se odehrává na Slovensku, než většina knih převážně v Praze a nebo na Bezdězu.

06.11.2021 5 z 5

Nechte maličkých Nechte maličkých Peter Tremayne (p)

Upřímně, už jsem nechtěla pokračovat v další četbě této série s Fidelmou. Odradily mne poslední dva díly, které byly sice pěkné, ale propojené spousty poučováním z historie a opakovaně psanými slovy - kurzívy. Tentokráte to byla a je skutečná beletrie, úžasná historická detektivka, která od první stránky až do poslední je záhadná, napínavá a plná překvapení.
Doporučuji.

06.09.2021 5 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Příběh zamotaný, napínavý, řešený nejen Oldřichem z Chlumu, ale i pomocným doprovodem Ludmily a Oty. Hlavně Ota hereckou rolí "panice" dopomůže usvědčení padouchů. Pozorný čtenář, opětovně, bude zmaten posunem v čase soukromím Oldřicha z Chlumu, jsou na počátku vztahu a v příběhu mu Ludmila oznámí radostnou zprávu.
........ a přitom už v minulých dílech, mají dávno dvě děti.

25.08.2021 4 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Příběh dvanáctého dílu od prvních stránek čtivý, napínavý, propletený tajemstvím a u některých postav překvapivý. Zařadila bych jej mezi zatím pro mne nejlepší díly jako např. "Vražda v ambitu", "Adventní kletba" anebo "Olomoucký bestiář". Sérií čtu postupně, a tak mám malinkou výtku, která mne mrzí ........... s Ludmilou, jak se čtenář dočetl v předešlých knihách má, syna a dokonce je už nevrlý z malé dcerky, proto vyšetřuje v Praze.............. tak proč zase Blanka a Světlana, když už si vše bylo řečeno? Závěr knihy byl trošičku "uťatý", mohli se setkat všichni o tom vánočním čase.
Jinak za mě čtvrtý nejlepší díl série.

31.05.2021 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Devátý svazek jsem přelouskla rychle, díl tak plynul nějak sám, jen jsem čekala, kdy se více dovím o knize Román o růži, vypadala to na středověkou kámasútru. :o) Sérií čtu popořadě a opětovně čtenáře zmátne, tak jako mě, jak Oldřich z Chlumu sní o lásce k vysněné Ludmile..............když v osmé knize, mají již společného syna. Tato kniha měla vyjít jako druhá, hned po knize Vražda v Ambitu.

25.04.2021 4 z 5

Osmá v pořadí ... příběh v této knize obrovské spletité klubko, které, abych rozpletla, jsem četla pozorněji, a dokázala se orientovat v bezpočet jmen a hlavně Ludmil. Příběh komlikovaný, Oldřich z Chlumu stále neuváženě "trajdal" v převlecích...... a konec knihy rychle ukončen, i když vtipně.... jen nějak nevyšlo najevo, v závěru knihy, jak se Ota dostal s pravou Ludmilou na povrch ze spáleniště........... až najednou už byla za hranicemi i s Věnkem. :o))
No nevadí, ale opět pěkné čtení, nu uvidím co bude dále.

20.04.2021 4 z 5