Králův dluh

Píše se rok 1266 a český král Přemysl II. Otakar podporuje slabého císaře Richarda Cornwallského. Za to obdrží úřad, který spravuje císařovo jmění na východ od Rýna, a vzápětí se s jeho tichým souhlasem zmocní Chebska. Tamní měšťané s tím nesouhlasí, ale nemají sílu, aby tomu zabránili. Vzápětí se vytasí s listinou, podle které půjčilo jejich město Cheb českému králi Václavovi I. obrovské množství peněz a tyto peníze jim České království stále dluží. Správce královské pokladnice si však pamatuje, že dluh byl splacen a existuje o tom příslušná listina. Jenže nikdo ji nedokáže najít a vzápětí kdosi zavraždí písaře. Český král volí řešení, které považuje za nejrozumnější - povolá správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/394224/kraluv-dluh-1hv-394224.jpg 4.4298

Hříšní lidé Království českého (16.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Králův dluh

Lorelei10

Skvělý příběh, až do konce jsem netušila, kdo stojí za zločinem. Super zamotaný příběh.

Carmen13

Tento příběh se mi zdál poněkud víc psychologický než ostatní. Nevím, asi je to jen můj subjektivní pocit, ale přišlo mi, jako by měl dvě roviny, detektivní a psychologickou a musím popravdě přiznat, že ta psychologická mě místy zaujala víc. Hlavně co se týče rozhovorů mezi panošem Otou a Světlanou. Jinak příběh opět zajímavý a promyšlený, tentokrát s dobrým koncem i pro pachatele, i když je otázka, zda se zde kryje postava pachatele se zločincem...

javirgo

Oldřich z Chlumu je sice zajímavá a sympatická osobnost, ale Husitská epopej se mi líbila víc.

Pavelpi
11.11.2018

Další výborná detektivka ze série Hříšní lidé království českého.Napínavá až do konce,jak je u autora zvykem.

Standa24
11.11.2018

Další pohodové čtení z pera pana Vondrušky. Tentokrát se dozvíme i něco více o Otovi a jeho rodině :-)

pompačka
06.10.2018

Pěkná kniha přečteno jedním dechem .

Jaruš7
02.07.2018

Byla to má zvuková kulisa na pár dní a báječná.
Takhle vykonstruovat příběh, klobouk dolů, můj obdiv pro vzestupnou tendenci laťky náročnosti.
Králův dluh je situace na níž lze vydělat, ale zabezpečit, aby to bylo zákonné lze jen nezákonností, a tak je v akci postav jak ve velkofilmu , tudíž mordy jsou tu nevyhnutelné.
Citát : " I když nás (Děčínsko) připojili k Českému království, pořád je tu pořádek."
"My jsme slušná rodina tady nikdo psát neumí."
První věta "Mé ženě Aleně" - dárek cenný a pro čtenáře mimořádný.

witko
16.06.2018

Příběh ubíhal svižně a mě v podstatě víc zajímalo, jestli Ota užene Světlanu, (nebo ona jeho), než kdo stojí za zločinem.