Rubáš pro arcibiskupa přehled

Rubáš pro arcibiskupa https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136914/bmid_sestra-fidelma-rubas-pro-arcibiskup-Mca-136914.jpg 4 83 83

Sestra Fidelma série

Rubáš pro arcibiskupa patří k raným detektivním příběhům Petera Tremayna, jejichž hrdinkou se stala sestra Fidelma, tehdy ještě řadová příslušnice opatství Kildare v keltské Anglii sedmého století. Za zhruba dvacet let, co dvojice středověkých detektivů, Fidelma se svým, původně pouze detektivním partnerem, saským mnichem Eadulfem, okouzluje čtenáře na celém světě, prodělali oba dva pozoruhodný vývoj. V tomto příběhu se však vracíme takřka na začátek, kdy je náhoda svede u papežského stolce, a čtenář si jejich očima prohlíží středověký Řím s paláci i nebezpečnou chudinskou čtvrtí, především však rozlehlé katakomby, kde lze mezi hroby zemřelých křesťanů bloudit a třeba i zemřít. V Římě oba pátrají po vrahovi klerika, který měl být v nejbližších dnech vysvěcen na arcibiskupa v saském Canterbury. A protože z vraždy je podezřelý irský mnich, papežský dvůr děsí hrozba možné války mezi Irskem a saskými královstvími. Z původně předpokládané politické vraždy, po níž dochází k několika dalším nepochopitelným úmrtím, se díky Fidelmě a Eadulfovi vyklube příběh lidského selhání, chamtivosti a ctižádostivosti, jehož odhalení je ovšem mnohem náročnější a pracnější. Autor čtenáře na posledních stránkách napíná – sejdou se ti dva ještě někdy? I když díky mnoha dalším Tremaynovým příběhům odpověď dnes už známe, rádi se dáme napínat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Shroud for the Archbishop , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rubáš pro arcibiskupa. Přihlašte se a napište ho.

Atisa
06.03.2024 4 z 5

Tato kniha rozhodně nebyla špatná. Velmi se mi líbilo, že jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí ze života ve středověkém Římě. Romány z církevního prostředí mám také ráda. Náznak romantické linky taky super. Při čtení jsem si pohrávala s myšlenkou, že dám pět hvězdiček. Bohužel mě zklamala podobnost detektivní zápletky s prvním dílem, hlavně to vyvrcholení děje, ve kterém figuruje sestra Fidelma a následně i odhalování pachatele. Dávám tedy čtyři hvězdičky. Určitě mám v plánu ve čtení série pokračovat. Doufám, že další díly budou více originální.

Eva193
29.09.2023 5 z 5

Kniha je zajímavá a děj má spád. Jen škoda že je tu Eadulf takový nemastný, neslaný. V sérii určitě budu pokračovat.

tonysojka
21.09.2023 4 z 5

Na rozdíl od prvního dílu mne to zcela uchvátilo,překvapilo,historické souvislosti vůbec nerušily ale naopak obohatily, a to že Eadulf(nejen on) dělal Fidelmě křoví,beru jako daň za čtivost a prodejnost pro čtenářky.To se některým mohlo velmi líbit.
:-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rubáš pro arcibiskupa v seznamech

v dalších seznamech1x