Praevka Praevka komentáře u knih

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Ne že bych měla něco proti nekonvenčním sexuálním představám. Dokonce mi ani nevadí, když se o nich někdo rozhodne napsat... ale v takovém případě pak očekávám i nějaký zajímavý děj a stylistickou úroveň přesahující slohovou práci zamindrákované žákyně 9. C. A to ani nebudu blíž rozebírat bolestnou absenci neprůstřelně nastaveného prostředí s jasně danými pravidly a hranicemi tak, aby se z něj dal vystavět aspoň trochu uvěřitelný příběh a aby si čtenář nepřipadal, jako že mu autorka líčí jeden ze svých snů z alkoholového rauše.

07.12.2019 1 z 5

451 stupňů Fahrenheita: grafický román 451 stupňů Fahrenheita: grafický román Tim Hamilton

Po přečtení knihy a (několikanásobném) shlédnutí filmu jsem se konečně dostala i ke grafickému románu. Jsem opravdu ráda, že jsem měla možnost si takto porovnat tři formy jednoho díla. Dohromady to totiž dává celek, který člověka nutí k tomu přemýšlet o nastoleném tématu různými způsoby. Rozhodně doporučuji si toto přečíst, ideálně po knižní verzi.

19.08.2019 5 z 5

Divoké pobřeží Divoké pobřeží Anton Myrer

To byla, přátelé, jízda. Zběsilá jízda po horské dráze narušené mysli. Skvěle napsaná kniha.

05.02.2019 5 z 5

Messalina: Hříšná císařovna Messalina: Hříšná císařovna Siegfried Obermeier

Přestože autorovo pojetí příběhu postrádalo gradaci, bylo to čtivé.

20.01.2019 3 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Zjevně nejsem cílová skupina, a asi proto ve mně většina povídek nezanechala žádný dojem. Na konci knihy jsem pročítala obsah a horko těžko podle názvů povídek vzpomínala, o čem že to vlastně bylo. Byly však i světlé výjimky - moc pěkně napsaný byl Umíráček. Ten koncept je zajímavý a možná by zasloužil zasadit do nějakého většího uceleného příběhu. Taky se mi celkem líbila povídka Shirley & Jim, kdy jsem si užívala od začátku to napětí. Za pozitivní zmínku stojí i Mořská čarodějnice. Ale jinak nuda, nuda, šeď, šeď.

01.12.2018 2 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Dobře napsané, napínavé.

18.07.2018 5 z 5

Opět čtivé a obohacující čtení. Jen musím přiznat, že mi víc vyhovovala forma předchozí knihy. Zde, hlavně v první nepálské části, mi místy přišel text příliš rozvláčný. Autor se možná chtěl právě z "prosté" formy deníku vymanit a vložit více vzletných částí. Nicméně v Číně už to byl starý dobrý Zibura, jak jsem ho "poznala" na cestě Tureckem. Každopádně jsem velmi zvědavá na Už nikdy pěkdy po Arménii a Gruzii.

13.02.2018 4 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Čtivé, krásné vzpomínky. Autor je skvělý vypravěč, kterého jsem zatím nechávala bez povšimnutí a ke knize se dostala jen díky Čtenářské výzvě. Určitě zkusím i jinou jeho knihu. Jediné, co je za mě trochu mínus, je fakt, že děj byl tak minimální (nebo spíš pozvolný), že mě kniha nenutila hltat denně X kapitol.

20.09.2017 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

[audiokniha] Tak nějak nevím. Mám ráda Neila Gaimana, mám ráda Pavla Soukupa. Ale tady to dohromady moc nefungovalo. I když jsem se, mimo obou už zmíněných pánů, těšila na bližší seznámení s příběhy severské mytologie, celé mi to přišlo dost nudné a do poslechu jsem se musela spíš nutit.

16.01.2024 3 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Zcela souhlasím s komentářem Atlantis. Čirý destilát nudy.

11.05.2023 2 z 5

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Byl to Gaiman, ale... ale snad až příliš přímočarý a předvídatelný. Nebo jsem to četla moc brzo po Amerických bozích a někde uvnitř mě bzučel tichý hlásek, že tohle si Anansi nezasloužil. Takže jen tři hvězdy - za čtivost, vtipnost a konzistenci.

03.04.2021 3 z 5

Ztracena v dobré knize Ztracena v dobré knize Jasper Fforde

Po prvním dílu je toto celkem zklamání. Příběh začně mít spád a být napínavý až tak v poslední třetině, do té doby je to taková nesourodá hromada sice zajímavých, ale nedotažených nápadů.

10.12.2020 3 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

"Jediné, co dostaneme, je příležitost. Nedostáváme požehnání."
Potřetí... a pořád dobrý.

28.09.2020 3 z 5

Klárka a samohybné křeslo Klárka a samohybné křeslo Paul Stewart

Příběh byl zajímavý, moc se mi líbila použitá jména (hlavně u Bratrstva klaunů), ale konec to decela zazdil. Pořád jsem čekala, kdo či co je to tajemné, kolem čeho celý příběh točí... a nakonec šlo o.... No, přečtěte si to.

25.06.2019 3 z 5

Mrkev ho vcucla pod zem Mrkev ho vcucla pod zem Petr Stančík

Má to nápad (a ne jeden a rozhodně ne nazajímavý), má to spád. Že to Stančík umí se slovy jsem se přesvědčila už u Mlýna na mumie a tahle dětská kniha to opět potvrdila. Když jsme tak u těch slov - při četní (dětem před spaním) jsem se pořád nemohla zbavit strachu, že se tam každou chvilku objeví to (v Mlýnu na mumie tak hojně užívané) slovo na M, ale naštěstí ne. Je to neotřelý příběh, který bavil jak děti, tak mě. Básničky a hádanky to posunuly ještě o kus výš, takže neváhejte a mazejte si to taky přečíst.

21.05.2019 5 z 5

Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Jiří Šimáček

Nebylo to špatné. Ten trojí způsob podání příběhu je rozhodně zajímavý, každému vypravěči věřím, působí konzistentně, ale... Ale nemůžu se ubránit pocitu, že vlastní příběh nic zajímavého není. Pokud by to bylo klasicky vyprávěné v jedné osobě, ztratilo by to hodně ze svého kouzla a poutavosti. A protože pro mě kvalita téhle knihy stojí a padá pouze s formou, musím dát jen 3*.

16.03.2018 3 z 5