Ztracena v dobré knize

Poznejte bláznivý svět, kde je absurdita na denním pořádku. Poznejte nelítostný svět, kde zločinci unášejí z knih vaše oblíbené hrdiny, skutečné lidi naopak ukrývají do stránek knih – a ještě za to požadují výkupné. Poznejte poťouchlý svět, kterému co chvíli hrozí neodvratná zkáza, jíž můžete zabránit jen a jen vy. Poznejte Středu Další, jedinečnou detektivní agentku bez bázně, hany… a tentokrát bez manžela. V druhém příběhu agentky SpecOpu Středy Další popustil Jasper Fforde své erudované invenci a fantazii uzdu snad ještě víc než v první knize. Středa se sotva stačila vzpamatovat z následků takzvané „aféry Eyrová" a ocitá se znovu na divoce roztočeném kolotoči událostí. Nečekaně objevuje rukopis dávno ztracené Shakespearovy hry, společnost Goliáš se ji snaží diskreditovat a připravit o místo a kdosi jiný a zcela neznámý se ji několikrát pokusí zabít. V zoufalé snaze zachránit sebe a manžela zjišťuje, že existují ještě horší protivníci, než byl mistr zločinu Acheron Hádes. A do toho všeho musí ve spolupráci s otcem zachránit svět a celé lidstvo před bezprostředně hrozícím zničením....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87390/ztracena-v-dobre-knize-pKp-87390.jpg 4.446

Středa Další 2.

Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Albatros (ČR)

Lost in a Good Book, 2002

Kniha Ztracena v dobré knize

Praevka
10.12.2020

Po prvním dílu je toto celkem zklamání. Příběh začně mít spád a být napínavý až tak v poslední třetině, do té doby je to taková nesourodá hromada sice zajímavých, ale nedotažených nápadů.

parvitas
25.04.2020

Veľmi ma bavilo aj pokračovanie, tieto literárne a časovo zamotané prípady sú fascinujúce a nevedela som od knihy odtrhnúť. Škoda, že viac častí o Strede nebolo preložených...

hanpari
25.02.2018

Pěkný bláznivý humor. I když se to pravděpodobně běžnému čtenáři nezdá, i na takové oddechovce se toho dá zkazit dost. Může být připitomělá, nebo naopak nesrozumitelná, podle mého se ale tentokrát autor strefil akorát.

Mabie
21.06.2017

Knihu jsem spolu s prvním dílem (Malér Eyrová) vyměnila a neměla žádná očekávání. Žánrově je to něco mezi sci-fi a detektivkou s dost bizarním humorem a hromadou odkazů na anglickou literaturu.
Po přečtení lituji, že není žádný třetí díl.

aannyy
04.09.2014

Na začátek musím říct, že mě první díl bavil trochu víc. Tohle bylo takové utahané, ale i tak to byl opět pěkný příběh. Konec byl skvělý, i když ne takový, jak jsem si ho představovala.

Nifredil
06.03.2014

Na rozdíl od prvního dílu mě už tentokrát neuchvátila kouzelná hra s literaturou a jejími představiteli, s jazykem, ale užila jsem si příběh. Ten se mi tentokrát trošku vlekl, rozbíhat se začal až skoro v polovině knihy a ke konci mi bylo i líto, že nevím, jak vše bude dál pokračovat. Proti prvnímu dílu, který mě bavil od samotného začátku hodnotím tuhle knihu méně kladně, ale pořád to byla velmi příjemná četba. řekla bych, že kniha by mohla sednout všem dobrodruhům v sukních, kteří mají rádi literaturu a hrátky s ní. Na rozdíl od prvního dílu je tenhle trochu víc i špionážní a méně detektivka.

anibeni
20.01.2014

Tahle kniha mi dala trošku zabrat a to i přesto, že se mi opravdu líbila.. Ale začátek mi přišel nezáživný, pak se to ovšem dějově rozjelo tak, že jsem ani nedýchala, načež se to v půlce zastavilo a neskutečně vleklo.. Aby konec byl opět úchvatný.. Naprosto plné bodové hodnocení si tato kniha zaslouží..

LBZ
29.12.2013

Velmi invenční a zábavné. Skvělý nápad - možnost vstoupit do knih a tam se pohybovat. Líbilo se mi stejně jako první díl.

Jasper Fforde
anglická, 1961