potesenicist potesenicist komentáře u knih

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Dcerám se moc nelíbí, je tmavá, ale mě se nápad moc líbí.

07.09.2023 3 z 5

Rok ve školce Rok ve školce Przemyslaw Liput

Prohlížecí leporelo, moc pěkně si u toho s dcerkama popovídáme. Spoustu situací k povídání o pěkném i nepěkném chování.

07.09.2023 4 z 5

Vyber si svou rostlinku a nauč se o ni starat Vyber si svou rostlinku a nauč se o ni starat Petra Bartíková

Návod pro začátečníky s rostlinami. Dcerky moc baví kolotoč uvnitř, ale nenamotivovalo je to ke kytičkám, rády prohlížejí, ale zkoušet nechtějí.

07.09.2023 4 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

Výchova dětí strachem...

04.09.2023 odpad!

Co dělají pocity? Co dělají pocity? Tina Oziewicz

Tuhle knihu miluju hlavně já, dcerám se ilustrace zase tolik nelíbí, ale třeba k tomu dorostou. Hezký podklad k povídání o emocích.

04.09.2023 4 z 5

A kde máš svůj nočník ty? Na farmě A kde máš svůj nočník ty? Na farmě Marie Vanderbemden

Naše holčičky tuhle knihu zbožňovaly, nočníková nutnost.

04.09.2023 4 z 5

A kde máš svůj nočník ty? Doma A kde máš svůj nočník ty? Doma Marie Vanderbemden

Naše holčičky tuhle knihu zbožňovaly, nočníková nutnost.

Hovnivál Hugo Hovnivál Hugo Simona Smatana Čechová

Milovaná kniha u nás doma, hlavně u mladší dcery. Sdělení příběhu je pěkné, víc takových knih s pěkným poselstvím.

04.09.2023 5 z 5

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

Jediné co je hezké na této knize jsou obrázky. Naštěstí jsem se poučila u první dílu a druhý pročetla v knihkupectví před koupením. Ušetřila jsem.

29.08.2023 1 z 5

Stane se zázrak Stane se zázrak Zuzana Štelbaská

Sdělení, že je třeba se zastavit a všímat si krás kolem oceňuji. Bylo to spíše poučení pro mě než pro dcery. Jako krátké čtení před spaním ideální.

29.08.2023 3 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Knihu jsem koupila, protože se o ní všude mluvilo a těžké zklamání. Začátek příběhu drastický, průběh nijaký a závěr? Opravdu těžké zklamání.

29.08.2023 1 z 5

Ela a noční světýlka Ela a noční světýlka Lucy Fleming

Krásný příběh o handikepu, laskavosti a pomoci. Mladší dcerka knihu miluje.

Pohádky výjimečných hrdinů Pohádky výjimečných hrdinů * antologie

Nádherná knížka, nádherný projekt.

Jak krtek uzdravil myšku Jak krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

Tuhle máme rády, krásné sdělení, že doma je nejlépe.

Já a pan Hněv Já a pan Hněv Iryna Zelyk

O paní Iryně jsem slyšela od švagrové a měla větší očekávání. Chtěla jsem nejdříve zkusit jednu knihu a asi jsem si nevybrala dobře. Přístup k emocím mám stejný jako autorka, ale čekala jsem lepší pojmutí tématu. Moc se mi jí nechce číst znovu.

My se virů nebojíme My se virů nebojíme Štěpánka Sekaninová

Pořídila jsem kvůli sdělení, že je třeba si mýt ruce, ale tahle kniha vybízí k hysterii, drž si odstup, všechno dezinfikuj a hlavně roušku! Čteme doma 4 stránky z knihy, zbytek přeskakujeme, škoda.

Mega mamutice Matylda Mega mamutice Matylda Kim Hillyard

Zklamalo mě malé množství textu. Sdělení příběhu pěkné, hondě jsme si o tom nad knihou s dcerama povídaly, takže jako příležitost si popovídat o depresi dobrá, ale musela jsem si s tím hodně poradit sama a téma jim vnutit, protože samy k tomu neměly další dotazy a chtěly od toho jít rychle dál.
Pro šikovné rodiče dobrý začátek.

27.08.2023 3 z 5

O zebře, která nechtěla chodit do školy O zebře, která nechtěla chodit do školy Christine Beigel

Obrázky krásné, obsah...

27.08.2023 odpad!

O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti Christine Beigel

Na tuhle jsem se těšila, mlsání doma řešíme hodně, ale sdělení knihy, těžké zklamání.

O pandě, která měla vši O pandě, která měla vši Christine Beigel

Jedna z lepších z této série...

27.08.2023 2 z 5