Posli Posli komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Po knize jsem sáhla, protože ji mám na seznamu povinné četby a musím říct, že tahle je zrovna jedna z těch zábavnějších. Kvida jsem si sice moc neoblíbila, ale určitě je zajímavou hlavní postavou. Zaujala mě třeba část, kdy si Kvido psal deník. Nasmála jsem se u ní a připomněla mi jednoho z mých kamarádů. Do humorného vyprávění stále více prosakuje komunistický režim, a tak máme možnost poznat, jak se s ním každá postava vyrovnává po svém.

10.07.2013 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Mám ráda příběhy ze snobské společnosti, a proto to byl také jeden z důvodů, proč jsem po této knize sáhla. Dalším byl ten, že to je povinná četba a poslední důvod byl ten, že jsem se chtěla podívat na film, který zrovna vysílají v kinech, ale ještě předtím jsem si chtěla přečíst knihu. Ze začátku mě příběh trochu nudil a nevěděla jsem, o co přesně tam jde, ale nakonec mě to chytlo. Ještě dlouho jsem přemýšlela o Gatsbym a jeho pohřbu.

02.06.2013 5 z 5

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Přečetla jsem to vlastně jen proto, abych měla z krku celou sérii. Styl autorky moc nemusím, a proto mě to ani moc nebavilo. Nápad je zajímavý, ale nepřijde mi ani moc originální. Postavy mi přijdou takové průměrné. Kaitlyn jsem měla ráda v prvním díle. ale teď jsem k ní začala pociťovat odpor. Stala se z ní naivní puberťačka. Předtím měla aspoň něco do sebe. Musím uznat, že vyprávění skončilo napínavě, a proto si ještě přečtu poslední díl.

02.06.2013 2 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Ze začátku jsem si řekla: „To zas bude blbost,“ pak se vše ale obrátilo a kniha mě začala bavit. Nad některými věcmi jsem se opravdu musela pozastavit. Tryllové jsou vegani? Líbí se mi jak je svět Tryllů vytvořen. Chvílemi mi to přišlo jako Deník princezny, když se Wendy učila o Tryllské politice, a jak se má chovat ve společnosti. Postavy mi přišly jednoduché a obyčejné. Autorka se podle mě ani nesnažila z nich udělat něco originálního, a tak se nám prostě Wendy zná jednoduše sympatická. U Finna jsem ze začátku váhala, ale nakonec mě dostal. Hlavně na konci, kde to bylo opravdu smutné. Už se těším až si přečtu druhý díl.

02.06.2013 4 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Všude jsem četla recenze, jak je tento příběh úžasně neobyčejný, a proto jsem se rozhodla po něm sáhnout. Marcelo se liší od ostatních hlavních hrdinů, a přitom je lepší než většina z nich. Líbí se mi jaký má pohled na svět, jak ho každá drobnost nutí k přemýšlení a způsob jakým se snaží řešit obyčejné záležitosti. Příběh pomalu plyne a popisuje svět Marcelovýma očima. Díváme se na každodenní život z pohledu jiného člověka a donutí nás to se nad ním zamyslet. Nevím přesně co, ale něco jsem v knize postrádala. Možná to bude nějaká větší zápletka nebo akčnost děje.

02.06.2013 4 z 5

Černé bratrstvo Černé bratrstvo Wolfgang Hohlbein

Na závěr série jsem čekala něco, co ukončí celou sérii, ale je to pouze další obyčejný díl. Líbilo se mi, jak autor propojil svůj příběh s takovou událostí jako je potopení Titanicu. Spíš jsem ale ráda, že jsem konečně dočetla celou sérii a zbavila jsem se svého knižního restu.

07.04.2013 3 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Líbí se mi jak Vlny nepřímo navazují na Les rukou a zubů. Kdybych nečetla první díl, tak to nijak ani nevadí. Je opravdu pěkné, jak to všechno do sebe zapadá. Přišlo mi jakoby Gábi byla složená z dvou postav. V první půlce knihy jsem jí nesnášela a měla jsem kvůli ní chuť zavřít knihu hned na začátku. V druhé půlce mi ale přišlo, že se chovala úplně stejně jako Mary v prvním díle série. Bylo to, jak kdyby autorka najednou vyměnila postavy. Sice díky tomu se mi kniha začala líbit, ale teď vůbec nevím, co si mám o Gábi myslet. Elias jsem si neoblíbila, i když jsem se moc snažila a kupodivu Catchera jsem si oblíbila ještě míň. Úvod mi přišel až zbytečně dlouhý, ale nakonec jsem to přelouskala. Autorka má příběh krásně promyšlený a zapadá do sebe jako puzzle. Název knihy Vlny zmítané smrtí jsem si vykládala tak, že oceán prostě vyplaví mudo, a proto jsem se na konci musela smát, když Gábi označila za Vlny zmítané smrtí obrovský počet mudo. Ani nevím, co mi na tom přišlo tak vtipného. První díl se mi sice líbil víc, ale pokračování nebylo špatné.

05.04.2013 3 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Trochu podobné jak Nový měsíc. Stejně jako Edward se tu odtrhává Patch. Nora mi v tomhle díla přišla strašně natvrdlá a velmi hysterická. Nejvíc jsem si oblíbila postavu Vee. Konec nebyl předvídatelný a to se mi líbilo. Sice mi Crescendo přišlo zbytečně roztažené, ale bylo pěkné. Dávám něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

10.03.2013 3 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Obsahuje spoilery. Líbí se mi, jak je příběh napsán ve stylu neodeslaných dopisů. Začátek byl pozvolný a až tolik mě neupoutal. Bylo celkem jasné, že hlavní hrdinka přežije, takže jsem se o ní ani nebála. Na konci mi Kaelyn bylo opravdu líto, i když jsem si jí až tolik neoblíbila. Celá kniha je taková depresivní a víceméně smutná. Kniha poukazuje na to, jak jednoduché může být vyhlazení lidstva. Poukazuje také na to, že když všichni mají stejný problém a měli by si pomáhat, tak jsou tu lidé, kteří jsou natolik egoističtí, že radši zabijí téměř bezdůvodně desítky lidí, aby oni mohli přežít. Na knize mi vadilo pouze vyprávění, které ze začátku nemělo takový spád.

10.03.2013 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Líbilo se mi, jak byla kniha psaná z pohledu Syna a Amy. Nejvíc asi oceňuji příběh a originalitu. Na knihu jsem se strašně těšila a vůbec mě nezklamala. Dokonce mi dala ještě víc, než jsem čekala. Začátek byl takový pozvolný a říkala jsem si, co se z toho asi vyklube a postupem knížky jsem mohla jenom kulit oči. Kniha byla napínavá a já se od ní nemohla odtrhnout. Líbilo se mi, jak autorka popisovala společnost, která žije na lodi. Autorka taky svým vymyšleným prostředím dodala knize větší zajímavost. Je to celkově trochu nelogické a je tam několik nesrovnalostí, ale tohle není kniha, kde bychom nad tím museli přemýšlet. Nechybí ani romantika a příběh je pěkně uzavřený.

10.03.2013 4 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Není to žádná katastrofická nebo sci-fi fantasy, je to spíš sociální drama. Julie v příběhu tolik neřeší katastrofu, ale svůj život. Z knihy mě bavil nejvíce začátek a konec. Tato kniha měla opravdu nádherné zakončení, které ve vás určitě vyvolá emoce. Zbytek knížky mě ale tolik nebavil. Příběh mi připadá promyšlený a realistický asi nejspíš proto, že autorka nepopisovala tolik katastrofu, a proto jsme tam ani nemohli najít nesrovnalosti. Tahle kniha ve mně zanechala další náměty k přemýšlení. Co bych dělala, kdyby jediný den trval třeba týden? Jak by fungovala společnost v těchto podmínkách? Nejvíc mě dojala věta vyrytá v betonu – Byli jsme tady. Prostě nádherné zakončení

09.03.2013 4 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

Přečetla jsem to za ani ne dva dny. Kniha se četla snadno a rychle. Víc se mi ale líbil první díl. Časem už mě štvalo, jak je ta cesta za pokladem zdlouhavá. Tory jsem si oblíbila. Líbí se mi, jak si vždycky jde za tím, co chce. Vrátila jsem se do časů, kdy jsem četla Správnou pětku a Tajnou sedmu.

18.02.2013 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Bavilo mě číst o tom, jak Narnie vlastně vznikla. Oblíbila jsem si Digoryho. Nebyl to zdlouhavý ani moc krátký příběh tak akorát. Zajímavý úvod do Narnie.

09.02.2013 4 z 5

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

Říkali mi Leni se mi rozohdně líbilo víc, ale tohle taky nebylo špatné. Taky mě velmi oslovili vzpomínky na koncentrační tábor.

09.02.2013 3 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Celý tento příběh je postaven na protikladech a Wildeho mám moc ráda. Kniha je humorná a je vyprávěna s ironickým nadhledem. Oceňuji, jak je tu popsán vztah Angličanů a Američanů. Strašidlo cantervillské bych označila za zábavné a čtivé dílo.

Panenská růže Panenská růže Lene Moller Jorgensen

Jako malá jsem četla. Tenhle díl se mi líbil a četla jsem ho dokonce několikrát:)

04.02.2013 3 z 5

100 čarodějných způsobů, jak si užít volný čas 100 čarodějných způsobů, jak si užít volný čas Conti Giulia

Milovala jsem jako malá witch, takže není divu, že ji mám v knihovně.

04.02.2013 3 z 5

Hádanka chlapce ze sousedství Hádanka chlapce ze sousedství Enid Blyton

Další díl v sérii Hádanka. Ani tentokrát mě moje dětská autorka nezklamala:) Tony mi byl od začátku sympatický

Hádanka která vůbec nebyla Hádanka která vůbec nebyla Enid Blyton

Tenhle díl se mi tolik nelíbil jako ten první, ale pořád byl velmi zajímavý.

04.02.2013 4 z 5

Zabijáci úsvitu Zabijáci úsvitu Darren Shan (p)

Tento díl mám nejradši. Byl nejzábavnější a nad některými vtipy jsem se opravdu smála. Zároveň mě, ale překvapila kapitola, která byla hned potom, co pan Hroozley spadl z plošiny a v té kapitole to vše skončilo dobře, ale hned na začátku další stálo: " Takhle bych si přál, aby se to stalo." Bylo to velmi smutné, ale zároveň to byl autorův velmi zajímavý nápad.

03.02.2013 5 z 5