Popelllka Popelllka komentáře u knih

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Je to dobrá knížka obzvlášť pro milovnice cizích krajů a exotiky. Líbila se mi, zakoupila jsem si ji domů.

Manželství do 158 liber Manželství do 158 liber John Irving

Mám i oblíbenější, ale co naplat, tahle je taky dobrá. Celý Irving je neskutečně dobrý.

30.11.-0001 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Jedna z Irvingových nejpovedenějších. Přečtená několikrát, ohmataná:o). Irving umí krásně spojit legraci a dojetí. Jeho knížky jsou koktejlem, po kterém vám bude dobře. Možná i skvěle. Mají velkou lidskou hodnotu.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

První knížka od Irvinga, kterou jsem četla... Zapůsobila, proto jsem si hlídala další vydané knížky a postupně je přehltla všechny. Garp se uvádí nejčastěji, ale mám v jeho sbírce i větší srdeční záležitosti...

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Úžasná kniha. Vracím se k ní často... Přečetla jsem ji celou několikrát a pořád se v ní dá nalézt něco nového... Je úžasná, postavy skvělé. Humor, dobrá zábava, ale i dojetí. Jedna z nejhezčích knížek na světě.

Tygrova žena Tygrova žena Téa Obreht

Vynikající čtení, neotřelé a nezapomenutelné... Určitě se vyplatí přečíst i víckrát.

03.06.2014 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Nádherný příběh, na který po přečtení už nikdy nezapomenete... První polovina knihy vypráví příběh chlapce Miky žijícího v ghettu, druhá pak německého vojáka Maxe, který se po válce ocitá na Sibiři a snaží se dostat ke svým blízkým. Tenkou a křehkou spojnicí je pak loutka prince, která navždy poznamená oba výše zmiňované hrdiny knihy a prováže zcela jejich rozdílné životy tím nejpevnějším poutem.

13.03.2014 5 z 5

Strážce duší Strážce duší Arnošt Vašíček

Je to dobrá knížka... Pro všechny milovníky tajemna a napětí.

Kavky Kavky Ken Follett

Obsahově velmi zajímavá knížka... Možná spíše pro muže, než pro ženy, na druhou stranu mě zaujala a pořídila jsem si ji i domů. Není tak dobrá jako např. Pilíře země, ale je to kvalitní čtení.

30.11.-0001 5 z 5

Srdce v kleci - Román o něžném rváči Janu Nerudovi Srdce v kleci - Román o něžném rváči Janu Nerudovi Otomar Dvořák

Asi nepochopím, proč se takto kvalitní kniha dostane do Levných knih... Je skvělá, úžasně napsaná... Jako by ty dobové obrazy z jejích stránek úplně vystupovaly...

07.07.2022 5 z 5

Ta druhá zapisovatelka Ta druhá zapisovatelka Suzanne Rindell

Kniha se opravdu četla celkem lehce, díky dobře vypracovaným dialogům to pěkně "odsejpalo", nicméně dle recenzí jsem čekala určitě daleko, daleko víc. Příběh je vystavěn dobře, ale vyústění čtyřset stránkové knihy je na posledních pár stranách, předtím je pouze upozorňováno, že vyústění nějaké bude a celou dobu jen v záplavě slov čekáte na to "něco". Je v ní pár hezkých míst, kde je cítit atmosféru doby, ale na tak objemnou knihu se mi to zdá opravdu málo. A přes všechny ty holčičí úvahy, tajné deníčky a zápisky přesouvám tuto knihu z kategorie románů spíše do kategorie dívčích román(k)ů

04.07.2014 3 z 5

Přišla z moře Přišla z moře Miloš Urban

Miloš Urban nezklame precizním zpracováním textu, správnou dávkou nadsázky a ironie i čtivostí. Nicméně z daného námětu by se dalo určitě vytěžit mnohem více. Ostatní jeho knihy se mi líbily více, byly živější, obsahově propracovanější. I tak si ale knížka zaslouží tři hvězdičky jako pohodové letní čtení na dovolenou.

12.06.2014 3 z 5

Pestrostíni a netopýři - Můj život v jiném světě Pestrostíni a netopýři - Můj život v jiném světě Axel Brauns

Jako matka dítěte s Aspergerovým syndromem musím říct, že kniha přesně vystihuje typické myšlení Aspíků, i přestože je v podstatě každý tak trochu jiný.. Knížka je cenným průvodcem pro každého, kdo chce nahlédnout do zvláštního světa lidí, kteří prožívají život zcela odlišným způsobem než lidé zdraví.

11.04.2014 5 z 5

Začarovaný tatrmánek Začarovaný tatrmánek Jaroslav Vrchlický (p)

Této knížce bohužel dávám pouze dvě hvězdičky a to i přesto, že Vrchlický je můj oblíbený autor... Nechápu, jak k poetickým veršům někdo mohl přiřadit ilustrace p. Klepocha... Ilustrace a grafická úprava této knihy je noční můra, jinak se to nazvat nedá. Obrázky působí agresivně, v kontrastu s verši až sprostě. Absolutně nejsou pro děti vhodné a nic jim nemůžou přinést, naopak. Vzhledem k tomu, jak klasická literatura málo vychází je v tomto případě výběr ilustrátora trestuhodný. Pokud jsem věřila, že v dnešní době ještě někdo umí udělat knížku pro děti, byl to Albatros. Toto je neskutečné zklamání.

01.04.2014 2 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Je to dobrá knížka... Ale možná jsem čekala od ní ještě víc... Nevím. Reálný pohled na život v indii je opravdu zajímavý, ale celá koncepce s televizní soutěží a advokátkou v podobě osoby, jíž v mladém věku hlavní hrdina pomohl a nyní jí nepoznal je trochu přitažená za vlasy.

30.11.-0001 4 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Na české poměry opravdu kvalitní román. Líbilo se mi i filmové zpracování, ale kniha je kniha. Je napínavá téměř do poslední stránky. Doporučuji všem, které zajímá tajemno a historie...

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Jo, tuhle mám opravdu ráda... Je rozsáhlá, tak poměrně dlouho vydrží:o). Kdo nečetl, doporučuji. Nudit se nebudete a ještě vás John chytí celkem pěkně za srdce.

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Raději mám Irvingovi knížky tlusté, než ty hubené, protože hubené brzo končí... Po přečtení této mě napadlo, kam na to chodí. Originalita, originalita...

30.11.-0001

A s klauny přišly slzy A s klauny přišly slzy Johannes Mario Simmel

Mě osobně tahle kniha až tak neoslovila. Dočetla jsem ji spíš z principu, ne proto, že by se mi skutečně líbila. Simmel mě buďto nadchne, nebo nenadchne. Jeho knížky na mě působí tak půl na půl.

30.11.-0001 3 z 5

Věnečky Věnečky Blandine Le Callet

Pro mě příběh o tom, že nic není takové, jak se tváří, a že vše má nějakou skrytou příčinu. Bavilo mne odhalovat malá zrnka pravd v devíti prolínajících se příbězích a moci nakouknout pod pokličku jedné spořádané rodiny, kam se nikdo jen tak nedostane.

12.07.2014 5 z 5