Začarovaný tatrmánek

Začarovaný tatrmánek https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141087/bmid_zacarovany-tatrmanek-rjS-141087.jpg 3 6 3

Jaroslav Vrchlický, autor více než osmdesáti básnických sbírek, se tentokrát představuje jako básník, který osloví dětské čtenáře. Rozsáhlý a ojedinělý výbor, který sestavil editor Petr Šrámek, přináší verše, které jsou dětem buď římo určené, nebo jsou jim alespoň tematicky blízké. Vrchlického básně ilustracemi vypravil Tomáš Klepoch.... celý text

Verouš23
30.05.2023 3 z 5

Kniha pěkná, ale chápu, že pro menší děti to může být složitější + obrázky trochu depresivní.

dohnálci
04.01.2020 2 z 5

Tato kniha má být pro děti? To snad ne, pochybuji že by se s tím vypořádala dnešní mládež na střední, bohužel. Také proto je na konci knihy slovníček? Dojem mi kazily ilustrace, ne že by se mi nelíbily, ale nevím jestli to bylo chybou tisku nebo byly některé ilustrace záměrně rozostřené jako když koukáte na 3D bez brýlí.

Popelllka
01.04.2014 2 z 5

Této knížce bohužel dávám pouze dvě hvězdičky a to i přesto, že Vrchlický je můj oblíbený autor... Nechápu, jak k poetickým veršům někdo mohl přiřadit ilustrace p. Klepocha... Ilustrace a grafická úprava této knihy je noční můra, jinak se to nazvat nedá. Obrázky působí agresivně, v kontrastu s verši až sprostě. Absolutně nejsou pro děti vhodné a nic jim nemůžou přinést, naopak. Vzhledem k tomu, jak klasická literatura málo vychází je v tomto případě výběr ilustrátora trestuhodný. Pokud jsem věřila, že v dnešní době ještě někdo umí udělat knížku pro děti, byl to Albatros. Toto je neskutečné zklamání.

Jaroslav Vrchlický (p)
česká, 1853 - 1912