pocketka pocketka komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jak můžu dát takové knize 5 hvězdiček? Méně ale nelze, jak byla skvělá. Tenká jednohubka, kterou díky velmi čtivému stylu psaní slupnete hned. Jak já tu matku nenáviděla! Všichni rodiče podobně starých dětí by si knihu měli přečíst a před každým"pyskováním" a trestáním dítěte se zamyslet. Souhlasím s komentáři níže, že konec byl useknutý, ale jsem za něj ráda. Byl snad nejlepší ze všech variant, které se nabízely. Je to má první kniha od autorky, ale zcela jistě ne poslední.

19.12.2020 5 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Knihu jsem si záměrně odkládala na vánoční čas. Autorka se očividně nechala inspirovat Láskou nebeskou a Bridget Jones. Krásně jsem si zavzpomínala na můj milovaný Londýn, viděla před sebou ulice, které byly popisovány. Příběh je jednoduchý, již na začátku je jasné, jak to dopadne. Škoda jen příliš dlouhého protahování, než se dostanete na konec. Jak je již psáno níž v komentářích, být kniha zfilmována, je z ní krásný vánoční film.

18.12.2020 3 z 5

Splnit si své sny Splnit si své sny Hendrik Winter (p)

Naprosto souhlasím s komentářem Kayly níž. Na začátku jsem si pomyslela, že kniha bude fajn, protože se čte dobře. Bohužel to bylo ale vše. Hlavní hrdina byl neschopný kluk, který se nechal obskakovat starou babičkou, nebylo na něm nic, kvůli čeho byste si ho oblíbili. Příběh to mohl být fajn, být jinak napsaný.

04.12.2020 2 z 5

Nejčistší z lásek Nejčistší z lásek S.C. Worrall

Jsem překvapená, že tato kniha má vcelku nízké hodnocení. První třetina čtivá, naivní začátky romantické lásky, poslední třetina dojemná, kdy vás autor zaujme vcelku krutým popisem války. Jen škoda té třetí, prostřední třetiny, kdy jsem čtení chtěla vzdát, připadalo mi, že se jen kopalo a kopalo. Kniha není stylisticky dokonalá, možná ani nebudete mít oblíbenou postavu, ale přesto stojí za přečtení. U doslovu jsem již měla knedlík v krku a dokázala jsem se vžít do té prázdnoty, se kterou Nancy musela po zbytek života potýkat.

29.11.2020 4 z 5

Náš Coney Island Náš Coney Island Billy O’Callaghan

Obrovský omyl. Jak já se na tuhle knihu těšila! Nemám slov. Knihy neodkládám, snažím se je dočíst alespoň rychločtením. Tohle se ale nedalo. Minimum přímé řeči, ale zato se dozvíte, jak v hotelovém pokoji, kde se šli spolu (zřejmě naposledy) vyspat, vypadal každičký kout a každé smítko prachu. Proč má autor tu potřebu vše tak popisovat? Proč se v knize nic neděje? Škoda času, škoda peněz, tohle je asi ta největší blbost, co jsem kdy četla (a nedočetla).

17.11.2020 odpad!

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Kniha mě zaujala obálkou a mnoha kladnými recenzemi.
Byla jsem příjemně překvapená. Máloco mě v knihách rozesměje, ale u Nemusíš jsem v jednu chvíli měla i slzy smíchu v očích, protože jsem se v příběhu také našla. Je to kniha vhodná pro jakýkoliv věk. Každý si v ní najde to své. Chvílemi jsem spílala Katce, že jak může být tak naivní a divila se, kde se poděla ta silná Marie. Ač kniha působí odpočinkově a jako lehounké čtení, tak v ní najdete spoustu a spoustu dobrých rad a moudra.

14.11.2020 4 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Po všech těch kladných recenzích jsem čekala naprostou pecku. Očekávání a realita byly trochu jiné, nicméně i tak hodnotím plným počtem hvězdiček. Knihu čtete kvůli dojetí a slzám a těch se, i přes občasnou nasládlost, dočkáte. Některé úseky mne nebavily, přeskakovala jsem je, otravná Olivia mi šla neskutečně na nervy, ale ten zbytek byl velmi emotivně napsán, dostaví se i úzkost na hrudi. Máte-li perfektní rodinné vztahy, možná byste po této knize sahat neměli, nechcete-li proplakat tuny kapesníků.

10.11.2020 5 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Co napsat? Kniha je něco zcela jiného, než čekáte. Rozdělila bych ji na tři části. První třetina je rychlá zmínka z koncentračních táborů. Druhá třetina je poutavě popsán začátek života v Americe a plnění amerického snu. Říkáte si, ten Martin měl tak neuvěřitelné štěstí na lidi, které tam potkal. Kdyby zde kniha končila, dala bych hvězdičky čtyři. Bohužel se dostala do poslední třetiny, která byla o chvástání se, o tom, které zvučnější jméno zazní a udělá na vás dojem. Celý zážitek ze čtení byl tímto pokažen. Hledáte-li knihu o Osvětimi, kde se dočtete pár detailů, stáhněte určitě po jiné.

01.11.2020 2 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Jak může mít tak průměrná kniha tak skvělý konec? Nelíbil se mi styl, jakým spisovatelka píše, do čtení jsem se nutila. Konec je předvídatelný, tušíte, co se asi stane. Nicméně -vydržte číst! Nesouhlasím s reakcemi, že kniha jen schvaluje nevěru apod. To v žádném případě. Cítíte, jak moc se s tím vším Lucy pere, jak moc Gaba miluje, jak bojuje s tím, co je společensky správné a tím, co si přeje. Kdo zažil, pochopí každou myšlenku.
Ovšem konec, ten vás dostane. Budete plakat, řvát, bude vám úzko. Za ten autorce děkuji.

29.10.2020 3 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Mohu o takové knize napsat, že byla překrásná, dokonalá, bravurně napsaná? Mám o holocaustu dost načteno, ale Černá a purpurová mne uchvátila. Zalíbení začalo krásnou obálkou. Pokračovalo ihned po začtení se, příběh je zajímavě napsán a to formou vyprávění. Kupodivu to ničemu nevadí, snad bych řekla, že naopak. Ač je Franz záporná osoba, tak moc s ním soucítíte a přejete mu, ať pro něj vše dobře skončí. Tedy alespoň já ano. Poslední kapitolu a epilog jsem už četla se slzami v očích a krabicí kapesníků u sebe. Doporučuji všemi deseti.

22.10.2020 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Tak musím říct, že tohle bylo překvapení. Obyčejně takové knihy nečtu, ale tato se četla velmi dobře, mělo to dokonce i příběh a méně sexu, než jsem očekávala, ale napětí a chemii mezi hlavními postavami cítíte. Autorka píše lehce, je pravděpodobné, že jakmile budu potřebovat proložit nějaké složitější čtivo něčím, nad čím není nutno přemýšlet, sáhnu po další knize ze série. Za mne tedy palec hore.

01.10.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jednohubka, která splní přesně to, co od ní očekáváte. Velice jednoduché, oddechové čtení, kdy ona je všední obyčejná holka, velké nemehlo, on samozřejmě mega úspěšný, nádherný milionář... Konec už byl příliš vytržený z reality, ale od takové knihy vlastně ani nijaké dokonalé propracování chtít nemůžete.

20.09.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Jsem ráda, že jsem se zdárně dostala až na konec této knihy. Dlouho mi trvalo, než jsem se vůbec do ní ponořila a jelikož nerada nechávám knihy nedočtené, tak jsem se vlastně celou dobu ke čtení nutila. Příběh je vcelku fajn, hlavní postavy jsou líbivé, nicméně vše bylo tak naivní, tak vytáhnuté z reality a hlavně hned na začátku je jasné, jak to vše dopadne. Určitě mi v paměti tato kniha neutkví.

13.09.2020 2 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Skvělá kniha. Velice čtivá. Líbí se mi styl psaní, kdy jednu kapitolu vypráví Jamie a druhou Steph. Ač to, co dělají, je vcelku společensky nepřijatelné, fandíte jim a oblíbíte si je. Pokud jste zamilovaní nebo dokonce prožíváte něco podobného, budete hltat každé slovo. Velmi se mi líbil zde již několikrát zmiňovaný konec, dopadlo-li by to jinak, byla bych zřejmě zklamaná. Za mne doporučuji.

05.08.2020 5 z 5

Až budu bez tebe Až budu bez tebe Kelly Rimmer

Nezbývá než souhlasit s komentáři níže. První polovinu se do čtení nutíte, ale vydržte. Jakmile se přes ní přehoupnete, začne nápor na emoce, kniha má spád, je zajímavá, možná se dozvíte i něco nového. Škoda jen, že tak skvělá nebyla hned od začátku. A pláč? Ten bude. A ne jen sem tam ukápnutí a dojetí, ale pořádné krokodýlí slzy. Za mne doporučuji.

29.07.2020 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

A je to opět tady. Měla jsem od knihy příliš velké očekávání. Asi přestanu číst ty recenze. V knize máme dvě časové linie - to mám moc ráda. Vyprávění Holly mne ale moc nebavilo. Přišlo mi, že se v knize až příliš okatě hraje na city, autorka chce, aby mermomocí ukápla slza. Pláču u všeho. Tentokrát však oko zůstalo suché. Nicméně ti, jenž mají dokonalé a blízké rodinné vztahy, budou s knihou zřejmě spokojeni.

08.07.2020 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Zde jsem se trošku nestrefila. Trilogie ".... znovu" měla tak skvělé recenze, že jsem se nechala zlákat a první díl hned zakoupila. Až posléze jsem zjistila, že to je asi kniha pro jinou věkovou kategorii, než jsem já a je to spíše Young adult. Nicméně jsem knihu dočetla, nebyla špatná. Klasický příběh dvou mladých lidí, nejprve se nemají rádi, přitom je jasné, že spolu skončí a vše dobře dopadne a budou žít "šťastně až do smrti". Myslím, že číst ji tak před dvaceti lety, dám jí bez váhání hvězdiček pět a pěji ódy s ostatními.

21.06.2020 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Původně jsem pořídila pro děti. Nakonec jsme četli spolu. Kapitolu já, kapitolu devítiletá dcera. Jen se mi u těch mých kapitol dojetím stahoval hlas a pár slz také ukáplo. Co se psů týče, jsem příliš velká citlivka. Pro děti příběh také může být náročnější, nemusí pochopit, proč někteří lidé dělají určité zvěrstva. Jediná výtka je, že nám "Ostravakum s kratkym zobakem" může vadit použitý slang jako velkej, dobrej....
A ač nemusím šťastné konce, tak díky bohu za právě takový konec, jaký byl zvolen. Další neštěstí pro Gumpa by se už těžko snášelo.

17.06.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Miluji, když se díky čtení dozvím něco nového. O potopení Wilhelma Gustloffa jsem neměla ani ponětí. Samotná kniha se četla díky krátkým kapitolám velmi lehce, jen jsem měla ze začátku problém se vůbec začíst. Hlavní postavy si oblíbíte, jen Alfred mi lezl neskutečně na nervy.
Jediné negativum, které mohu říct je, že díky vysokému hodnocení a skvělým recenzím jsem očekávala, že mne kniha zcela pohltí, že potečou krokodýlí slzy a že knihu budu dále nadšeně doporučovat. To se bohužel nestalo.

06.06.2020 3 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Příjemná oddechovka. Víte, do čeho jdete, žádné překvapení se nekoná, kniha splní účel. Pokud jste právě teď zamilovaní, budete se zřejmě usmívat ve chvílích, kdy Leo a Molly spolu flirtovali a když se zamilovali, protože se v tom poznáte. Molly mi sice přišla občas nestabilní a myšlenkami jednou jako puberťačka podruhé jako vyzrálá žena, ale dalo se to zkousnout. Prostě fajn odpočinková kniha.

27.05.2020 4 z 5