Placka007 Placka007 komentáře u knih

Čtyři múzy Čtyři múzy Sophie Haydock

Schválně jsem si dopředu nezjišťovala, do jaké míry jsou příběhy těchto múz podloženy realitou.
Vyplatilo se. Moc jsem si tuto knihu užila.

24.11.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Super, jen škoda toho toho "zrychleného" konce.

01.11.2023 4 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Opravdu zajímavé téma. Vyrovnat se se smrtí blízké osoby je vždy "těžké". Nechci říct nemožné, ale těžké mi nepřijde jako dost silné vyjádření.
Nechť každý kdo se s něčím takovým musí vyrovnat potká "svého Helmuta".

01.10.2022 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Moje první kniha od F. Kotlety. Poslechnuto jako audiokniha, skvělá interpretace (čte Petr Kubes). Netušila jsem, že u knihy tohoto žánru se pobavím, některým "odkazům" na dnešní dobu jsem se opravdu od srdce zasmála :-) .

06.03.2022 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Překvapivé po všech stránkách.

12.02.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Aktuální v každé době. V období Covidu možná ještě o něco víc.
Škoda že člověk to v mládí čte jako "nutné zlo" v rámci povinné četby. S odstupem, po "dobrovolném" přečtení jsem tuto knihu teprve docenila.

26.01.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Moje druhá kniha od M.Lukešové a opět zajímavě, a pro mne čtivě, podané vážné/smutné téma. Kéž by to tak po smrti opravdu bylo.

10.10.2021 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Pro mne naprosto úžasná oddechovka. Černý humor, rady babičky, ... čte se to samo. Moje třetí kniha této série a opět nezklamala.

06.10.2021 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Příjemné překvapení. Ze začátku mne nejvíc zaujal Jackův život s prosopagnosií, poté příběhy krásně splynuly, mělo to spád, dobře se to četlo.

16.09.2020 5 z 5

Sklepy architekta Hellera Sklepy architekta Hellera Jaroslav Kuťák

Nezklamala. Knihy J.Kuťáka si vždy ráda přečtu. Baví mne jeho styl psaní i prostředí ve kterém se knihy odehrávají.

04.11.2019 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Překvapivě čtivá kniha. Krásně napsaný fiktivní příběh o skutečné budově.

23.06.2019 5 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Pro mne naprosto super. Doufám, že J.Tománek bude v tomto žánru pokračovat.

27.05.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl nezklamal. Opět čtivé, napínavé, zajímavé. Jediné co mne občas v četbě přibrzdilo byla nová/vymyšlená slova, nad kterými jsem se musela zamyslet. Ale to je je právě kouzlo Fantasy.

16.03.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zaujala mne obálka (2 v 1), tak jsem si to zařadila do Čtenářské výzvy.
Začala jsem číst od Jáchyma, to mne bavilo. Veroniku jsem dočetla jen s velkým sebezapřením.

18.02.2019 2 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Chvilku trvalo než jsem se do knihy začetla, ale to bylo dobře. Donutilo mne to zpomalit a knihu si vychutnat. Moc hezká kniha a zajímavý konec jako bonus.

29.01.2019 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čtivá oddechovka. Trochu jako "manželské etudy" - 40 let dvou manželských párů (a jejich okolí).

13.01.2019 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Knihu jsem četla pro ČV a jsem moc ráda. Trochu jsem se toho tématu bála, ale je to skvěle, pro mne nečekaně přirozeně, napsané. Myslím, že i ilustrace T.Kučerovského knihu hezky doplňují.

07.01.2019 5 z 5