Pixx-73 Pixx-73 komentáře u knih

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Druhý díl nezklamal, byl byl stejně nádherný jako první. Moc se mi líbí způsob, jakým Rothfuss píše, děj vám sám vyvstává před očima aniž byste se museli snažit, hrdinové ke kterým přilnete a spousta krásných vět, které máte potřebu si podtrhnout... Má to jedinou chybu - že zatím není další díl.

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Nejsem žádným fanouškem fantasy žánru, ale tohle je jedna z nejkrásněji napsaných knih, které jsem kdy četl. Je to poetické a zároveň uvěřitelné. Hrdinové (samozřejmě hlavně Kvothe), které si zamilujete a spousta krásných pasáží, ke kterým dá vracet. Kniha o které přemýšlíte i když ji zrovna nečtete. Rothfuss je umělec.

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Závěr jsem asi čekal taky trochu jiný, ale jinak se mi to líbilo. Docela slušně napsané, celkem uvěřitelné, jen trochu krátké postapo. Celkový dojem kladný.

24.11.2015 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

I když je to poměrně krátká kniha, je velmi intenzivní a silná. Přispívá k tomu i syrový, jakoby strohý styl psaní. Film knihu celkem věrně kopíruje a líbil se mi úplně stejně.

Otčina Otčina Robert Harris

Výborně a detailně popsané prostředí a skvělá, taková uvěřitelná atmosféra. Příběh nebyl špatný a rozuzlení sice moc velké překvapení nebylo, ale přesto knížka určitě stojí za přečtení.

24.11.2015 4 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Možná trochu slabší než první díl, který jsem vyloženě hltal, ale pořád docela slušné čtení. Protože se o postapo tématiku zajímám, tak jsem to nemohl vynechat.

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Trochu slabší kingovka. Začátek a vykreslování postav se mi líbilo, ale poslední třetinou už jsem se vážně prokousával. A morbidně akční scény ke konci knihy mě nebavily vůbec.

Mnichovský přízrak Mnichovský přízrak Georges-Marc Benamou

Velmi dobře napsaná kniha. I když jsem samozřejmě věděl jak to dopadne, stejně mi to přišlo napínavé.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ke knížce mě přivedl film, který se mi moc líbil. Ale kniha je samozřejmě mnohem obsáhlejší a lepší. Autorův styl se mi moc líbí, je takový laskavý i když je vlastně často o neveselých věcech. Spisovatel si hraje se slovy, používá spousty krásných přirovnání a člověk má potěšení nejen z příběhu, ale i ze způsobu jakým je podáván. Krásná kniha.

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesboa a bohužel musím říci, že mě dost zklamala. Od jednoho z nejčtenějších autorů v Česku jsem čekal víc. Čím déle jsem četl, tím méně mě to bavilo. Zápletka nebyla špatná, ale bylo to opravdu překombinované, pro mě ne moc uvěřitelné a také se mi nijak zvlášť nelíbil autorův styl psaní. Nevím jestli se k tomuto spisovateli ještě vrátím, možná jsem měl začít jinou knihou.

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvěle napsaná a hodně napínavá kniha. Dokonalé vykreslení temné atmosféry protektorátu. I když jsem samozřejmě věděl jak příběh dopadne, stejně jsem knihu téměř nedokázal odložit.

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Velmi dobrá a většinu času i hodně čtivá postkatastrofická kniha. Příběh je podán hodně realisticky a nemohu se zbavit dojmu, že takhle nějak by to jednou mohlo dopadnout...

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Skvělá, hodně čtivá a napínavá kniha. Možná ne úplně typická, ale pro mě jedna z nejlepších knih od Kinga.

IWoz IWoz Steve Wozniak

Začátek byl poněkud rozvleklejší, detailní popisování snad všech jeho školních projektů bylo už trošku zdlouhavé, ale zbytek knihy je skvělý. Nabízí se srovnání s životopisem Jobse od Waltera Isaacsona, ten byl o trošku čtivější, ale Wozniak je mi zase mnohem bližší jako člověk. Každopádně hodně zajímava kniha.

Poslední člověk Poslední člověk Péter Bogáti

Tak mě to zklamalo. Dobrý nápad a slušný začátek, pak se vše zvrhne v jakési filozofické úvahy pološíleného hrdiny, spousta stran s nulovým dějem. Konec to trošku napravuje, ale chvílemi jsem měl chuť knihu nedočíst.

23.11.2015 2 z 5

Čerpadlo 6 Čerpadlo 6 Paolo Bacigalupi

Spousta neotřelých nápadu, nezvyklá prostředí a (většinou) dost nečekané pointy. A mám pocit, že takhle nějak bude budoucnost opravdu vypadat...

23.11.2015 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Klasika. Možná se mi to líbilo o trošku méně než Malevil, ale přesto výborná kniha. Chování postav asi není vždy úplně logické, čte se to ale hezky.

Svědectví Svědectví Stephen King

Úžasná knížka, četl jsem jen tu rozšířenou verzi a těch tisíc stran mi nakonec přišlo málo. Bylo mi líto, že už to končí. Kniha na kterou vzpomínám.

Puls Puls Stephen King

Kinga mám hodně rád, ale Puls mě docela zklamal. Některé pasáže hodně čtivé, některými se musí člověk prokousávat. A celé mi to přišlo takové nějaké šroubované a umělé.

Malevil Malevil Robert Merle

Jedna z nejlepších knih, která se mi dostala do rukou. Přemýšlel jsem o ní ještě dlouho poté, co jsem ji dočetl.