Pitbullka Pitbullka komentáře u knih

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Ke mně většina textů extra nepromlouvala, známe pravdy zahalené do rádoby nových kabátků. Nebo možná jsem jen v období, kdy jsem útěchu nepotřebovala. Mě knížka trošku zklamala.

17.07.2023 3 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Tak na tuhle knihu pravděpodobně nejsem cílovka, bohužel mi čtení vůbec nesedlo. Věřím, že si kniha svoje čtenáře našla a najde, ale na mě to byla asi až moc velká, těžko uchopitelná divočina.

17.07.2023 2 z 5

V hrůze a krvi zrozeni V hrůze a krvi zrozeni * antologie

3,5*
Velice rozmanitá plejáda povídek, tématicky velmi různorodá, někde více hororové, jiné méně. Do většiny se promítá české prostředí a to se mi líbilo. Nemohu však tvrdit, že bych se u povídek bála, ale některé měly atmosféru opravdu provedenou a překvapivý závěr.

16.07.2023 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Začátek byl trochu zmatený, ale pak se to rozjelo a nabralo to obrátky. Ale poslední třetina to zkazila, jinak bych knihu hodnotila lépe. Co však nemůžu upřít je čtivost, krátké kapitoly se četly moc dobře.

08.07.2023 3 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

3,5*
Zajímavé shrnutí a připomenutí nejrůznějších událostí. Co mi trošku vadilo, byly chyby v knížce a občas dávala autorka některým tématům až moc prostoru a jiným zase málo.

07.07.2023 3 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Tak tohle byla naprosto výborná záležitost. Ten začátek byl trošku náročnější a pár stran mi trvalo se sžít se stylem knížky, ale pak všechno nabralo grády. A ten konec? Lahůdka!

05.07.2023 4 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Tohle bylo veliký překvapení. Hodně chytlavé, napínavé, plné akce. Trošku mi chybělo některé věci dotáhnout více do detailu, ale ve výsledku jsem si čtení užila. Určitě sáhnu po druhé knížce ze série.

05.07.2023 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Těžké téma napsáno s neskutečnou lehkostí a optimismem, bez jakékoliv zášti. Kniha se velmi rychle četla.

03.07.2023 5 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Nápad skvělý, rozjezd naprosto chytlavý. Ale kolem poloviny se to nějak zaseklo a mě už příběh tolik nebavil. Konec zase plný akce, i když trošku předvídatelný.

03.07.2023 4 z 5

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

Jsem nadšená, velice originální, čtivý, ale morbidní příběh. Lee byl pro mě nejvíc sympatická postava. Pro mě neobvyklé čtení od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

26.06.2023 5 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Některé povídky mě zaujaly více, jiné méně. Ve výsledku zůstávám s hodnocením na půl cesty, jelikož mě žádná z nich nezaujala tak, že bych se k ní potřebovala vracet.

21.06.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tady půjdu hodně proti proudu, ale mě knížka zklamala. Příběh se podivně motal v kruhu, některé věci byly stále dokola. Knížka ve mně vůbec nevyvolala žádné emoce, natož aby mi ukápla slza. Ano, četlo se to dobře, ale jinak mě příběh bohužel vůbec nezasáhl.

18.06.2023 3 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Neobvyklá knižní jednohubka. Líbilo se mi, jakým stylem byla knížka napsaná. Rozjezd byl trošku pomalejší, ale pak to nabralo grády a nemohla jsem knížku odložit.

15.06.2023 4 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Romantická oddechovka na dvě odpoledne. Velice dobře se příběh četl, jen mohly být některé věci v příběhu víc vysvětlené.

10.06.2023 4 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Čtivý, odpočinkový, předchozí díly mě bavily o něco víc, ale očekávání to určitě splnilo.

11.05.2023 4 z 5

Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů * antologie

Povídky mě obecně baví, ale abych pravdu řekla, ačkoliv jich zde bylo 11, málo která se mě dokázala opravdu dotknout. Velka část povídek je až prvoplánově líbivá, naivní. Což bych možná jako mladší čtenář ocenila. Ale v nynějším věku již ne. Jsem ráda, že jsem si povídky přečetla, ale kromě dvou pro mě zůstaly takovým průměrem a vracet se ke čtení už určitě nebudu.

28.04.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Příběh bez špetky naděje a dost mě překvapilo, že něco takového napsala zrovna paní Mornštajnová. Je to zase něco jiného než autorčiny předchozí knihy a já mohu říct, že se mi příběh líbil.

25.04.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Tohle byl ale strašnej pelmel. Slepení a všech nejznámějších případů sériových vrahů, proložené brakovým příběhem, nechybí traumata z minulosti. Překlad byl taky dost velká divočina a mnohdy to vůbec nedávalo smysl, většinu času nezáživné a do čtení jsem se musela opravdu nutit. Z toho příběhu šlo dostat tolik, ale bohužel se tak nestalo.

30.03.2023 2 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Velmi zajímavý příběh, ale docela náročný na pozornost. Chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala ve všech postavách a dějových linkách.

05.03.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Skvělé čtení. Ta kniha z vás dostane všechny emoce, je to celé tak uvěřitelné. Bude se ve vás mísit opovržení se soucitem. Autorka opět ukázala, jak skvěle umí psát.

25.02.2023 5 z 5