picris picris komentáře u knih

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

První kniha, kterou jsem od Agathy přečetla. Ostatní píší, že má i lepší příběhy, já nemohu soudit. Považuji to za oddechovou, rychle a snadno se čtoucí příjemnou knihu, která neurazí ale ani extra nenadchne. Na druhou stranu je to fajn změna po těch všech moderních krimi a thrillerech, tohle je vlastně takový "pohádkový" detektivní příběh.

12.04.2020 3 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Velmi čtivé. Vše do sebe příliš jednoduše zapadalo, což by se v reálném vyšetřování určitě nedělo. Na druhou stranu je to jen kniha a téma i styl psaní jsou zdařilé, takže za mne nakonec povedené. Maličko mne zklamal ale konec, kdy jsem čekala trošku větší thrillerové vzrůšo.

04.04.2020 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Víte, na co jsem se opravdu nemohla dočkat? Až konečně dočtu tuhle knihu a budu moci napsat nelichotivý komentář. Neskutečná slátanina plná trapného patosu s rádoby duchaplným podtextem, navíc s velkým množstvím chyb. Autorka sama asi nemá dostatečně bujnou fantazii, když musí sahat do jiných knih pro inspiraci. A pokud si někdo dovolí srovnávat kvalitu s Harrym Potterem, pak "směle" považuji toto tvrzení za velmi smělé, ne-li drzé. Opravdu by mne zajímalo, jestli je to chyba autorky nebo překladatele. Absolutně nechápu, jak někdo může tuhle věc hodnotit pozitivně. Jedna jediná hvězda za pár světlých chvilek zajímavě popisujících tento fantasy svět.

02.04.2020 1 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Navzdory některým nelichotivým komentářům jsem knihu začala číst a nakonec mne velmi mile překvapila. Čte se to lehce a příjemně. Hlavní hrdinka je sympatická. Příběh je zasazen do pěkného prostředí a fanstastika je zde originálně a pěkně fantasticky znázorněná. Z počátku mi některé dialogy přišly trošku dětské, ale poté se člověk dostane do děje a pochopí ta slova. Vytkla bych tedy snad jen nějaké ty chyby, kdy je jasně vidět, že nebyl text detailně zkontrolován. Co naopak vyzdvihnu je obálka knihy, která sama o sobě láká ke čtení.

27.03.2020 4 z 5

Pršeli ptáci Pršeli ptáci Jocelyne Saucier

Velmi podivný příběh, a lépe, než předešlý uživatel bych hodnocení nevystihla. Plně se s ním ztotožňuji. Snad jen ještě dodám, že zde byla příjemně nastolená atmosféra tamního prostředí a konec i celkem emotivní. Kniha se velmi rychle a lehce četla.

23.03.2020 2 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Krásně zpracované nové vydání s pěknými ilustracemi a skvělá myšlenka, toť ale bohužel vše, co se týče pozitiv z mé strany. Příběh je od prvopočátku zmatený, některé pasáže je potřeba louskat vícekrát a stejně jim nejste schopni porozumět. Mnoho postav, které (jak později zjistíte) jsou absolutně nedůležité (a přesto se o nich píše zbytečně velké množství informací). Přeskakování z místa na místo a mraky poznámek pod čarou, které ne vždy považuji za vtipné. V textu se často odkazuje na další a další postavy a zápletky, což způsobí, že se po několika stranách ocitáte ve stavu, kdy už absolutně netušíte, o čem byla původní pasáž. Pokud se přesto vydáte napříč příběhem, doporučuji číst při plné koncentraci a velmi pomalu, protože jedině tak se nebudete ztrácet a zamotávat. Bohužel ani závěr nebyl nijak explozivní, v podstatě jen tak normálně vyplynul. Jinak má kniha určitě hluboký smysl, ale je tu bohužel ale...

23.03.2020

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Velmi čtivé a ubíhající. Zajímavé přiblížení amišské kultury. Dané vyústění bylo předvídatelné, ovšem ve spojení s určením vraha bylo vlastně velmi nečekané. Za mne povedené.

18.03.2020 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Kniha mne zprvu uchvátila. Perfektní napínavý a typicky thrillerový zážitek, který se však na konci příběhu změní v myšlenku "sakra proč"? Závěr není špatný, ale autor ho podle mého nedobře popsal. Celý příběh příjemně klušete na zádech sličného grošovaného bělouše, ovšem do cílové rovinky vás v trysku odkopne obyčejný hnědák. Zkrátka a dobře, dobrý nápad, dobré zpracování, ale konec silně odfláknutý, vzhledem k tomu, co slibuje obálka knihy.

08.03.2020 3 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Za mne velmi zdařilá kniha. Příběh se rozhodně nevlekl, naopak příjemně ubíhal, až mi přišlo, jako bych sledovala nějakou opravdu kvalitně natočenou americkou kriminálku. Prostředí, postavy, způsob vyšetřování, to vše působilo tak opravdově, bez přikrášlování a zbytečných chucknorisovských rádoby drsných kousků. Já tedy rozhodně netušila do poslední chvíle, kdo je vrahem. Autorka dokonale dávkovala informace tak, aby čtenář postupně vytipoval všechny podezřelé, poté některé vyřadil a následně se k nim opět několikrát vrátil. Skvěle napsaný příběh.

25.02.2020 5 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Dílo, které začíná poměrně slibně, ale postupně se krimi motiv ztratí v celkem mdlém příběhu o naprosto beztvarých postavách žijících v aljašské rezervaci. Kromě původního vraha se zde nenajde jediný člověk, který by ve vás zanechal nějakou emoční stopu. Na konci knihy se příběh drobet rozproudí, stejně jako jarní tok řeky Kanuyaq, ovšem nečekejte žádné extra vyvrcholení. Co však považuji za zdařilé, je navození reálné atmosféry, kdy téměř na vlastní kůži cítíte jak tvrdé podmínky v depresivní aljašské rezervaci plné tmy a sněhu panují, zároveň však máte okamžitou chuť zapůjčit si psí spřežení a vyjet vstříc té úžasné divoké přírodě plné péřově nadýchaného prašanu.

22.02.2020 2 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Na této Lenčině novotině je patrné, že autorka již "dospěla". Po určité odmlce napsala příběh plný emocí a skrytých významů, který se velmi příjemně čte. Nevím, jestli je to prodlevou, kdy jsem "lanczovky" delší dobu nečetla, a nebo tím, že je kniha opravdu něčím trochu jiná, než ty předešlé. Každopádně opět román, který se nesnaží zalíbit trapným klišé námětem, on se líbí sám o sobě tím, jak moc normální a běžný příběh v sobě skrývá.

22.02.2020 4 z 5

Dračí oheň Dračí oheň Chris D'Lacey

Jediné, co lze na této knize shledat pozitivním, je hlavní myšlenka. Příběh je však napsán opravdu velmi brakově. Ať už je to špatným překladem s chybami, nebo ne/umem autora, číst se to opravdu nedá. Přestože by mohl někdo argumentovat tím, že se jedná o dětskou knihu, ani v tomto případě bych nehodnotila lépe. Text je psán poměrně složitě a děti se v něm mohou ztrácet. Rádoby oduševnělá přirovnání mi přišla chvílemi až trapná. Za mne 1 hvězda maximálně tak za velmi líbivou obálku. A jsme opět u toho... "Nikdy nesuď knihu podle obalu".

22.02.2020 odpad!