Petruše90 Petruše90 komentáře u knih

To To Stephen King

Byl to téměř půlroční boj, který stál za to :D
Smíšené pocity, boj s dlouhými pasážemi, boj se vyznat v časových linií, i když ANO, bylo to tam napsané, v jakém roce a období se nacházíme.
Nicméně velmi úžasné dílo, které se natrvalo zapsalo do mého srdce :) Kdo nepřečte, nepochopí!

09.04.2019

Motýlí kůže Motýlí kůže Sergej Kuzněcov

Já teda nevím. Ale to mě fakt dostalo. Autor popsal pocity psychopata jako kdyby to byl on sám. Potlesk nad autorem, že to dokázal tak napsat. Fakt! :D

09.04.2019 5 z 5

Hladový příliv Hladový příliv Amitav Ghosh

Pořád jsem čekala na nějakou akci, ale pořád nic. Až konec byl napínavý. To ale vůbec nevadilo, protože i tak jsem se neskutečným způsobem do knihy začetla. Autorův popis prostředí, příběhů postav, prolínání různých linií dějů, ve kterých jsem se konečně neztrácela. Super čtení do pohody, doporučuji :)

29.10.2017 4 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Většinou už tyhle milostná témata moc nečtu, ale tohle mě i pobavilo :)
Prima a oddechové čtení nejen u moře.

28.10.2017 4 z 5

Nesnáším svůj krk Nesnáším svůj krk Nora Ephron

Všichni jednou budeme postupně stárnout. A tato dáma to brala s humorem a grácií. Ale docela mě to vyděsilo. Asi jsem si to měla přečíst až o pěkných pár let později :D

28.10.2017 3 z 5

Žena černé magie Žena černé magie Justin Gustainis

Líbila se. Taková oddechovka na pozdní večery :) Napínavá, až na ten konec, čekala jsem nějakou větší akci a ne takové rychlé zakončení. Doporučuji :)

11.01.2015 4 z 5

Společenství stínů Společenství stínů Ruth Newman

První půlka knihy mě zaujala příběhem, začínajícím pátráním, postupným odhalováním, ale druhá půlka a konec mi už přišel jako americká zhovadilost. Hlavní hrdinka obrátila o 180 stupňů, příběh začal ztrácet svůj smysl a o ostatních postavách ani nemluvím.
Jestli je to Vaše první kniha od autorky, tak nezoufat. Její prvotina ( Parazit ) byla naopak dost dobrá :)

28.10.2014 2 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Silný životní příběh. Sice mi moc neseděl ten styl psaní, Dorota byla až moc naivní, což mi někdy vadilo, ale láska udělala svoje... Úplně mě šokovalo, že se tohle opravdu děje...Že je to pro někoho denní chleba, ale myslí si, že je to normální, protože tohle přece hlásá jejich náboženství... Strašný.

28.10.2014 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Super detektivka, napínavá, živá s neustálými zvraty, až téměř ke konci nemáte tušení, kdo to je ''ten'' Sněhulák. Určitě doporučuji, hlavně teď k začínajícímu mrazivému období.

28.10.2014 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Mě se to tedy líbilo, asi nejsem žádný náročný čtenář :D Příběh to mělo určitě, dokonce ten krásný příběh lásky, co se vůbec nevidí :D Stavba se mi zdála být naprosto v pořádku a knihu bych doporučila na klidné večery :)

18.05.2014 4 z 5

Zlaté hovno Zlaté hovno Jan Drnek

Vtipné pasáže, ale monarchie mi nic moc neříkala :D

29.04.2014 3 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Náhodou, já se neodtrhla. Sice Nora s Patchem fakt románové postavy, láska až za hrob, až to bylo chvilkama nechutné :D Ale co mě teda naštvalo... Škoda Scotta, a Nora měla zase všechno, co chtěla. To je teda spravedlnost :D Konec dobrý, všechno dobré :)

03.04.2014 5 z 5

Démon zvrácenosti (9 povídek) Démon zvrácenosti (9 povídek) Edgar Allan Poe

Někdy fakt zvrácenost. Pěkné :D

23.03.2014 5 z 5

Zápisník smrti 8 Zápisník smrti 8 Cugumi Óba (p)

Zvraty, ty mám ráda... Nástupci L. dávají K. zabrat, jsem zvědavá, jak se z toho K. vyvleče tentokrát. Tři geniové jdou proti sobě... :)

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Velmi silný příběh...

Zápisník smrti 7 Zápisník smrti 7 Tsugumi Ohba

Napínavé :)

Léky smutných Léky smutných Pavel Gotthard

Útěk do fantaaas a hraní počítačových her mě moc nebere, proto jsem měla obavy, že knížku ani nedočtu, ale zaujal mě ten silný příběh lásky a to, že člověk má fakt někdy hodně slabou vůli vrátit se do reality, která není nic moc a opustit ten svůj svět. Radši umřít, než žít v realitě... Na prvotinu ale fakt dost dobré :)

06.02.2014 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Celkem mi trvalo než jsem se celou knihou prokousala, zdlouhavé a zbytečné odbočky. Co se mi ale líbilo - forma. U každého příběhu jiná, stejně jako styl psaní. Jako kdyby každý příběh psal jiný autor :) Film jsem ještě neviděla, ale určitě se na něj podívám :)

06.02.2014 3 z 5

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Cituji: ...projížděly s onou všemocnou, lhostejnou neúprostností strojů, nic se nestarajíce o všechna ta dramata a zločiny. Co záleželo na několika neznámých , kteří cestou spadli a rozdrceni zůstali ležet pod koly! Mrtvé odnesli, krev umyli a znovu se ujíždělo dál, vstříc budoucnosti. Naturalista jak brno. Ty vraždy tak živě vylíčené do sebemenších detailů, až hrůza. Jde vidět, jaký člověk dokáže být, jako například pan Camy-Lamotta, který věděl pravého vraha presidenta Grandmorina, ale neřekl nic, protože z toho nic mít nebude. A v člověku tak číhá zrůda... Ta bestie...

19.11.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No... Sice jsem to přelouskala celé, posledních 100 stránek jsem jen prolétávala očima, ale udělat fenomén z toho, že má někdo takovou sexuální úchylku jako pan Grey ( samozřejmě proti gustu žádný dišputát jo :D )...Ještě k tomu, že se hlavní hrdinka chová jako kdyby teprve dosáhla patnácti let, což mi přijde jako knížka nevhodná pro mladší patnácti let a nemyslím si, že by z toho měli požitek čtenáři starší třiceti let. Jako mám smíšené pocity. Autorce ale nelze odepřít svižnost a čtivost děje. Nebráním se přečtení dalších dílů, ale že bych to zrovna musela mít... Snad první knížka, které tu dávám jen dvě hvězdičky.

29.09.2013 2 z 5