Petruse21 Petruse21 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Slušná jízda. Trošku mě ale vytáčela Anne s tím svým věčným "maminko, tatínku" a štvali mě oba - Marco i Anne - s tím věčným půjčováním si peněz (na rozjezd podnikání, na dům...)

16.06.2017 4 z 5

Rozina sebranec Rozina sebranec Zikmund Winter

Hrozně ukecané, kdyby to mělo poloviční rozsah četlo by se to lépe a mělo by to nějaký spád.

31.05.2017 2 z 5

Falešný kupón Falešný kupón * antologie

Mně se to líbilo, mám podobné povídky ráda. Nejvíc se mi líbila lady macbeth mcenského újezdu

28.05.2017 4 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Trošku předvídatelné, ale jinak slušná severská detektivka.

19.05.2017 3 z 5

Pastýř smrti Pastýř smrti Ethan Cross

Začátek super, prostředek nic moc, konec jsem tam nějak čekala. Škoda, dalo se z toho vytáhnout víc.

29.04.2017 3 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Tak to ne, nemůžu dát ani 1*. Kolikrát se mi stalo, že jsem po přečtení pár stran usnula, tak nudnou knížku jsem dlouho nečetla. Snad jediné, co stálo za to, byly naschvály Wezra a Nabule

10.04.2017 odpad!

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

Maupassanta mám moc ráda. Na toto jeho dílo jsem narazila náhodou v antikvariátu. Líbily se mi jeho popisy prostředí a pocitů postav. Kristiny mi bylo upřímně líto, typy jako Pavel a Gontran jsou nejhorší.

10.03.2017 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Na mě moc náboženské, Strašlivé kázaní mi nepřišlo vůbec strašlivé, mám stejný názor jako reverend Jacobs. Konec mě trošku zklamal.

26.02.2017 2 z 5

La bella Boema La bella Boema Václav Řezáč (p)

První povídka/novela o Mozartovi byla zajímavá, trošku mi to přišlo jako scénář k Amadeovi od Formana. Druhá povídka/novela už mě tolik nezaujala

19.02.2017 2 z 5

Holub Holub Patrick Süskind

Nevím, jestli jsem to vůbec pochopila, co tím autor chtěl říci. Jako jednodenní jednohubka dobrý

19.02.2017 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nereálné a ženské postavy autorka vykresluje opravdu nesympaticky...

02.02.2017 2 z 5

Nechte prosím kytky žít Nechte prosím kytky žít Johannes Mario Simmel

Tak bohužel ani tato kniha od Simmela není můj šálek čaje. Neuvěřitelně mě iritovalo věčné oslovení kocoure a veverko. Do toho nepodstatné historické vsuvky kolikrát přes celé kapitoly. Stejně jako v románu Láska je jen slovo, tak jsem ústřední dvojici lásku nevěřila, a oba mi přišli úplně mimo.

30.01.2017 1 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Po Netopýrovi od Nesba, kterého jsem četla chvíli předtím, mi to přišlo jako nebe a dudy. Hypnotizér mě příjemně překvapil, škoda jen toho konce, přišel mi moc rychlý a hodně věcí zůstalo nezodpovězených.

19.01.2017 4 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Eilis mi nesedla, nerozuměla jsem jejím pochodům. V knize mi vadily překlepy a špatné uvozovky, ale to je chybou překladu. Jinak se to četlo hezky, věřím, že podobných příběhů se stalo bezpočet.

04.01.2017 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Čekala jsem více. Harry se choval většinu času jako idiot a s ním i zbytek postav.

31.12.2016 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Doporučuji, stojí za přečtení.

19.12.2016 5 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

To bylo vážně strašné. Snad i Padesáti odstínům zvednu hodnocení. Může mi někdo říct, co na tom bylo erotické? To jako věci typu "naběhlá vulva" a "provazce šťáv"? Jako fakt?
Opravdu nevěřím, že toto někdo mohl vydat...

15.12.2016 odpad!

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Standardní King. Nejlepší povídka byla Ur a Zlý chlapeček pro mě.

10.12.2016 4 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

Chvíli mi trvalo zvyknout si na jazyk a styl, kterým je knížka psána, ale pak se to četlo moc hezky. Františka mi přišla jen trošku moc naivní..

18.11.2016 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Trošku moc "americké" (i když je autor Brit). Jack je ale chlap s velkým "CH" - jinak by to bylo za 2*.

30.10.2016 3 z 5