Falešný kupón

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kriminální příběhy o lidských vášních a tragických osudech... Zní to lákavě, což? Samozřejmě nejde o běžné detektivky v dnešním slova smyslu. Zato pozná čtenář v těchto novelách nejvýznamnější ruské autory v novém, neznámém světle. Vybral Jan Zábrana z děl ruských klasiků. Prémie pro odběratele Členské knižnice za rok 1969. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64812/falesny-kupon-64812.jpg 3.919
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Povídky
Vydáno:, Svoboda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Falešný kupón

Přidat komentář
Iljaajli
29.11.2017

Skvělý výběr výborných povídek.

Petruse21
28.05.2017

Mně se to líbilo, mám podobné povídky ráda. Nejvíc se mi líbila lady macbeth mcenského újezdu

Franc
21.01.2017

Opět skvělé dílo, které oblaží duši čtenářovu. Ústředním tématem knihy je vražda. Spolu s autory proniknete až na úplné dno duše vrahovi a téměř autenticky s nimi prožíváte jejich pohnutky, důvody, následky skutků.Tak tomu může být pouze u povídek pocházejících z pera ruského autora.

Autoři ve svých dílech nešetří stavy nízké ani vysoké. Ve jejich dílech se odráží morálka doby. Z osob nízkých číší beznaděj a rezignace na spravedlnost, z osob vyšších bezcharakternost a rezignace na úvahy nad následky svých činů.

Věřím, že každý komu projde tato kniha rukama bude nadšen, a jen tak mu z paměti nezmizí vzpomínka na silný čtenářský zážitek.

MaxQ
30.08.2016

Široká je ruská duše. Obsáhne statečnost, hrdost i obětavost, ale i touhu a nenávist. A je v Rusku mnoho lidí bez duše, jako zvířata. Krásně napsané povídky, kde nejde o hledání pachatele, ale o motiv a trest.

Koka
29.01.2016

Téma zločinu a trestu bylo mezi ruskými literáty 19. století vysloveně "oblíbené". Frenkvence motivů těžkých hrdelních zločinů je v jejich dílech opravdu nadstandardní a zjevně odráží jejich frekvenci v reálném životě. A to ve všech společenských vrstvách: od negramotných mužiků s vychlastanými mozky, kteří se od zvířat lišili jenom chůzí po dvou, přes tupé a znuděné kupcové bez morálky, svědomí, budoucnosti, až po oficíry, kteří už jako desetiletí kluci museli houfně nastupovat do kadetních škol a místo houpacích koní a dřevěných šavliček byli od dětství vedeni k údajné hrdosti, která přikazovala zabíjet pro každou "urážku" ,a k bezuzdnému hýření v předem ztraceném životě.
Když chce někdo pochopit tu tajemnou a nepochopitelnou "ruskou duši", to stigma alkoholem a staletími despotizmu zdegenerových generací, měl by si tyto krátké ukázky morální bídy přečíst. Tvoří totiž jenom lehkou ouvertúru k tomu, co se pak dělo ve 20. století.

maryzka
21.03.2013

Soubor povídek kriminalních příběhů, které jsou sondou poměrů v ruských věznicích, rozervaných, neštastných lidí z dobrých i špatných osobních, rodinných poměrů

Štítky

ruská literatura krimi

Autoři knihy

Lev Nikolajevič Tolstoj

Lev Nikolajevič Tolstoj
ruská, 1828 - 1910

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Fjodor Michajlovič Dostojevskij
ruská, 1821 - 1881

Ivan Alexejevič Bunin

Ivan Alexejevič Bunin
ruská, 1870 - 1953

Ivan Sergejevič Turgeněv

Ivan Sergejevič Turgeněv
ruská, 1818 - 1883

Nikolaj Semjonovič Leskov

Nikolaj Semjonovič Leskov
ruská, 1831 - 1895

Vikentij Veresajev

Vikentij Veresajev
ruská, 1867 - 1945

Petr Filippovič Jakubovič

Petr Filippovič Jakubovič
ruská, 1860 - 1911

Kniha Falešný kupón je:

v Přečtených26x
v Čtenářské výzvě3x
v Knihotéce28x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit2x