petrulka petrulka komentáře u knih

Svět stínu Svět stínu Sergej Lukjaněnko

Osobně se mi druhý díl líbil víc, je to čtivá, nevšední sci-fi, postavy propracované, autorův styl příjemný. Se závěrem se popasoval se ctí.

05.09.2018 5 z 5

Hvězdy, ty studené hračky Hvězdy, ty studené hračky Sergej Lukjaněnko

Chvilkami lehce filozofická, nicméně dobrá sci-fi.

05.09.2018 4 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Tenhle díl je zatím nejlepší, výlety do minulých životů jsou opravdu zajímavé, navíc roztomilý a srandovní chrliček, i ten konec se povedl.

02.03.2018 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Malinko slabší, ovšem Miles a Shelby to celkem zachránili :-)

02.03.2018 3 z 5

Bouře přichází Bouře přichází Robert Jordan (p)

Sanderson převzal Jordanovu štafetu se ctí. Pro mě osobně příjemnější styl. Po několika předchozích a velmi rozvleklých dílech má tento opravdu spád. Vůbec mi nechybí nekonečné popisování vzhledu šatů a jejich uhlazování. Ale to je možná tak vše, co bije do očí, pokud jde o změnu autora. Drobné niance jsou samozřejmé, ale nic rušivého, téměř jakoby se nic nestalo. Pro mě velmi příjemné překvapení.

29.11.2017 5 z 5

Nůž snů Nůž snů Robert Jordan (p)

Knihu jsem četla s tak velkým časovým odstupem, že mi ani moc nevadilo to neustálé uhlazování suknic a dokonce jsem si to i užila...děj není strhující, je to jedna z těch zdlouhavějších částí ságy.

07.11.2017 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Já tenhle díl začínala trochu s obavami, čtyři nebo vlastně pět dějových linek a velmi omezený prostor pro Vélina, což mě zpočátku mrzelo absolutně nejvíc, že právě on nedostal víc prostoru. Nakonec ale super, ničemu to neuškodilo, spíše naopak.

25.08.2017 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Nasazena poměrně vysoká laťka od prvních stránek a žádné výrazné propadnutí, oproti jiným knihám s podobnou tématikou. Což je svým způsobem i škoda, chybí wau efekt, na druhou stranu se ale ani nekonají dlouhé úseky nekonečné nudy.
Vélin je klaďas každým coulem, čekám na nějakou vadu charakteru a zatím kde nic, tu nic. Až trochu neuvěřitelně. Konec mě nenadchnul, moc ztrát najednou :-(

18.08.2017 5 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Dobré, čtivé, napínavé. Něco trochu přes čáru (Uriel), myslím, že by tento směr vyprávění mohl být vedený trochu méně křečovitě. Nicméně super počtení.

10.06.2015 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Mám ráda malinko jiný styl vyprávění, na můj vkus až dost vulgarit a moderních prvků. Na druhou stranu taková striga nebo bruxa neměly chybu. Celkově je to takové plytčí, povrchnější než např. knihy Jordana, Rothfusse a spol., ale proč ne, alespoň se není třeba příliš zamýšlet. Je to fajn oddechové čtení.

30.04.2015 4 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

Slabší, Sandra to umí líp :-)

23.03.2015 3 z 5

Křižovatka soumraku 1 Křižovatka soumraku 1 Robert Jordan (p)

Ufff...ztráta dechu začíná být dost patrná, přibývají další postavy a zápletky. Pokud to takhle půjde dál, poslední díl musí být opravdu omračující, aby se rozlousklo a rozpletlo vše, co je načato. Alespoň v to doufám :-).

31.12.2014 3 z 5

Drak znovuzrozený 2 Drak znovuzrozený 2 Robert Jordan (p)

Skvělá jako předchozí díly, trochu překvapující závěr. Moc se mi líbí snový svět jako další obohacení příběhu.

09.03.2014 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Tady jsem Kinga vůbec nepoznala. Slabší detektivka, určitě nebudu číst znovu.

10.02.2014 2 z 5

Velké hledání 1 Velké hledání 1 Robert Jordan (p)

V dalším pokračování se děj hezky košatí a rozvíjí, až je třeba si hlídat některé postavy, aby se v nich člověk neztratil. Super popsané paralelní světy, spousta Aes Sedai, poměrně nečekaná posilující pozice jednoho Temného druha..super, čtu dál.

07.02.2014 4 z 5

Oko světa 2 Oko světa 2 Robert Jordan (p)

Mnohem lepší než první díl! Moc se mi líbily Cesty a vývoj postav Randa a Perrina.

27.01.2014 5 z 5

Oko světa 1 Oko světa 1 Robert Jordan (p)

Líbila se mi moc, děj plyne pozvolněji, ale kdo nikam nespěchá, knížku si užije..po těžkopádnějším začátku fakt fajn fantasy čtení :-))

20.01.2014 4 z 5