Velké hledání 1

Velké hledání 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30246/kolo-casu-velke-hledani-30246.jpg 4 61 5

Kolo času série

Celá staletí potulní kejklíři vyprávěli příběhy o ztraceném Valerském rohu, bájném rohu, který přivolá mrtvé hrdiny všech věků. Roh byl objeven – jen aby byl vzápětí ukraden spolu s dýkou z Shandar Logotu, na níž závisí život Mata, přítele Randa al´Thora. Nesmírně těžký úkol získat věci zpět teď mladého Randa tíží, protože tím, že bude pokračovat v hledání, se zároveň přiblíží naplnění osudu, kterému se chce zoufale vyhnout. Ale hledání Valerského rohu je jen začátkem Randovy dlouhé cesty k odhalení…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Návrat

The Great Hunt , 1990

Taťka Hraboš
12.08.2022 5 z 5

Je škoda, že se mi nepodařilo dostat k ucelenému druhému dílu, to rozdělení každého dílu na dvě části je nešikovné a špatně se pak píší komentáře ;-) . Takže snad jen tohle – už v prologu vytvořil autor základ pro velmi bohatý, akční a tajemstvím prostoupený příběh (pořád se např. snažíte odhadovat, kdo z postav patří mezi Temné druhy). Jestli jsem moc nechápal stesky některých čtenářů ohledně zdlouhavosti vyprávění u prvního dílu série, tak v tomhle díle už k tomu snad opravdu nikdo důvod mít nemůže.

Luigi1
08.01.2021 4 z 5

Byl objeven Valerský roh,který má moc přivolat zpět mrtvé hrdiny s tímto rohem byla ulopena i dýka.Na této dýce zavisí život Mata a jeho nerozlučného kamaráda Randa al´Thora

Gordonlord
06.04.2020 2 z 5

Brutální přepis Pána Prstenů je i tady více než zřetelný. Avšak na rozdíl od Tolkiena, Jordanův svět dýchá, žije, má logiku a někdy i napětí. Příběh se zde sice pořád ještě rozjíždí pomalu jako tejden zdechlá krysa, ale v okamžiku kdy do děje vstoupí Seléna, o které člověk neví co si myslet a pořád čeká, jak se to s ní vyvine, to všechno najednou získá šmrnc. Navíc oproti Tolkienově díle už je zde cítit potenciál skutečně velkých věcí příštích a rozměrů, které tomu všemu dříve nebo později dají smysl, hloubku a využijí potenciál propracovanosti světa i příběhu jako celku.

Btw - všiml si někdo, že prvky, které Jordan neokopčil od Tolkiena, ale které sám vymyslel, od něj později více či méně okopíroval Brandon Sanderson ve svém Archivu Bouřné Záře ? :-) tomu říkám "Kolo inspirace" :-)

Covenant
24.06.2015 4 z 5

Asi tak třetinu knihy se nehneme z místa a i když to není nuda, říkal jsem si, jak ještě dlouho. Nakonec vše nabralo dostatečné tempo - trocha krve, neshody mezi přáteli, rozdělení skupin, putování jiným světem, používání síly.....dobrý rozjezd pro následující díl, který nyní čtu a zdá se mi prozatím nejlepší.

petrulka
07.02.2014 4 z 5

V dalším pokračování se děj hezky košatí a rozvíjí, až je třeba si hlídat některé postavy, aby se v nich člověk neztratil. Super popsané paralelní světy, spousta Aes Sedai, poměrně nečekaná posilující pozice jednoho Temného druha..super, čtu dál.

fantasy hrdinská fantasy

Robert Jordan (p)
americká, 1948 - 2007
2012  79%Oko světa
1998  75%Oko světa 1
2019  85%Kolo času 0–14 (komplet)
2016  93%Bouře přichází
2017  94%Vzpomínka na světlo