PetraaMatouš PetraaMatouš komentáře u knih

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Máme tedy jen dva díly. Nej zážitek? Jak hráli divadlo a s tim sejrem na hřišti. To bylo vážně nechutný.
Jinak. Malýmu se dobře četla. Vtipné příběhy a vcelku pěkné obrázky.

06.04.2018 4 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Tento příběh miluje celá rodina. Filmově je to taky velice pěkně zpracované.
Tom je pěknej vykuk a vyčůránek, až hanba mluvit :-)

06.04.2018 5 z 5

Kluci, hurá za ním! Kluci, hurá za ním! Václav Řezáč (p)

Tuto knihu zdědil malej po manželovi. Bohužel k lítosti dědy a manžela lásku k fotbalu nezdědil (kulatý, nesmyslný Nic).
Jinak, kniha je pěkná. Bohužel mláděti nic moc neřekla.

06.04.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem koupila jako recesi kamarádovi k prvnímu potomku (Mají dvojčata, chudák). Kniha k němu ale nikdy nedorazila. Manžel moc nečte a když už tak jen na záchodě. Když jsem slyšela smích z oné místnosti, kniha u nás zůstala.

06.04.2018 3 z 5

Třetí dekameron: Reelní podnik Třetí dekameron: Reelní podnik Jaroslav Hašek

Dekameron jsme měli v povinné četbě. Tenhle byl u dědy v knihovně a už mi zůstal.

06.04.2018 3 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Zrovna jsem tuto knihu začala s malim číst. Jako povinnou četbu jsem ji nesnášela. Až jako náctiletá jsem se k ní vrátila a teprve si ji vychutnala. U malího je to jinak. Jemu se zatim líbí ( jsme asi ve1/4 knihy). Líbí se mu jména (Veverčák vede), dorozumívání se (kolikrát je napodobuje, tak ze spaní nic není). Taky mi furt říká ,,A to je pustili samotný?" Letos se dohodli dědkové v hospodě, že pojedou s vnoučatama pod převis. No jsem zvědavá jak to ten náš posera zvládne.

06.04.2018 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Taky jsem z této knihy měla rozporuplnné pocity. Upřímně jsem ji četla pak odložila a znovu a znovu. Poprvé jsem ji dočetla až někdy ve 13 - 14letech. Mýmu malýmu se nelíbí, ale má ještě čas.

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Chudák knížka. Už byla tolikrát čtená. Divim se, že se ještě nerozpadla. Malej miloval pohádku: Jak se auto předhánělo s vlakem. Já zas vždy milovala: O nenasytném vrabci. Ilustrace jsou strašně roztomilý

Za zvířátky na kraj světa Za zvířátky na kraj světa Gennadij Sněgirev

Tuhle knihu jsem jako děcko milovala. Ani nevim proč sem ji s mládětem ještě nečetla. Hned provedu nápravu.
Kniha má velká písmenka a pěknou ilustraci. Myslím že ho bude bavit.

Dětem Dětem Josef Lada

Ještě si pamatuji jak sme obkreslovali obrázky z této knížky, asi podle toho taky vypadá...

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Syn ji četl po první třídě o prázdninách. Nejvíc se líbily kapitoly štěněte a pak jak kousala a honila lidi. Úspěch měla i fotografická část.
Jinak. Máme vydání z r.1988. Je to v to samý. Kniha má velká písmenka, tak se četla dobře. Je tam spousta pěkných perokreseb.

05.04.2018 4 z 5

Peříčko Finista Jasného sokola Peříčko Finista Jasného sokola neznámý - neuveden

Knihu jsem jako dítě četla několikrát. Má úžasný ilustrace. Malýmu jsem ji nečetla a ani jsem mu ji nedala do knihovny. Ještě nějaký ten rok počkám.

05.04.2018 4 z 5

Diamantová sekera: Baltské pohádky Diamantová sekera: Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Osobně jsem knihu četla jako dítě několikrát. Byla mi i předčítána. Plus, jsou v ní nádherné ilustrace. Malýmu jsem ji také četla a sklidila úspěch.
Souhlasím Hoře přehoře je dost strašidelná. Tu vždy přeskakuju.

Jak jsem plul ke královně Severu Jak jsem plul ke královně Severu Kárlis Skalbe

Osobně jsem jako malá tu knihu nesnášela. Až v pubertě jsem jí teprve přečetla celou. Je opravdu trochu depresivní a pochmurná. Přesto ilustrace jsou nádherné.
Malýmu jí rozhodně nebudu dávat ke čtení i když v knihovně ji má.

Kluk jako jehla Kluk jako jehla Jan Ryska

Knihu jsem četla malýmu v nemocnici, na třech letech.
Je to moc pěkný příběh. Místama se smějete, místama by ste nejraději brečeli. Knihu malýmu dávat číst nebudu pokud po ní nesáhne sám.

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Malýmu jsem ji četla na pátým roce. Bylo mu strašně líto pana Tykvičky, že má tak malý domeček. Když se v davu objevili Cibulkovi a začali všichni brečet, malej prohlásil ,,Patří jim to!"
Osobně jsem knihu četla jako desetiletá a moc se mi líbila.
Jinak. Děj je pěkný a svižný. Připravila jsem ji malýmu na čtení pro třetí třídu.

Zvířátka z Malinové paseky Zvířátka z Malinové paseky Jiří Kahoun

Četla jsem ji malýmu asi na 2 -3letech. Je tenká, má větší písmenka, jednoduchý děj a pěknou ilustraci. Ideální na čtení před spaním.

Páni kluci Páni kluci Sergej Baruzdin

Malej ji četl v první třídě. Má větší písmenka tak se mu četla dobře. Je o klucích což je plus. Slova typu kombajnér mu dělala trochu potíže ale cvik je cvik.
Jinak. Kniha je pěkně psaná. Kluci jsou takoví všudybílci.

Za dvě čárky prázdniny Za dvě čárky prázdniny Ilona Borská

Předčítala jsem ji malýmu asi na pátým roce. Je dobrodružná a vtipná. Malýho bavila už jen z toho důvodu, že je o klucích.
Osobně jsem se ztotožnila s bojem kluků z levýho a pravýho břehu. My se dělili na ty na kopci a pod kopcem. To byli bytvy...... Moje maminka mi vždy říkala ,,To jsi holčička?"

05.04.2018 4 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Předčítala jsem jí malýmu asi na dvou letech. Spolehlivě u ní usnul. Příběh je v celku poutavý a místy i humorný.