Za zvířátky na kraj světa

Za zvířátky na kraj světa https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36121/za-zviratky-na-kraj-sveta-36121.jpg 4 11 4

Krátké povídky a črty zavádějící malé čtenáře často na kraj světa za vzácnými a exotickými zvířaty.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Čudesnaja lodka

Natique
18.02.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Krátké příběhy, které jsou psané jako útržky z deníků, nadchnou malého i velkého čtenáře. Doporučuji!

Květinka008
05.09.2020 4 z 5

4 * za NÁDHERNÉ ILUSTRACE Jitky Walterové, jsem z nich unesena!
Knížku pro děti s velkými písmeny dospělý přečte do hodiny, jinak mě příliš nezaujala, nenašla jsem v ní žádnou myšlenku, spojovací nit mezi příběhy, samotné příběhy spíše smutné až filozofické. Neumím si představit, jak bych se u čtení jako dítě cítila. Svým způsobem mě i rozčilovalo, že jsou některé příběhy psané v ich-formě a vypravěč je nejasný, některé v er-formě, některé jsou rozepsané na kapitoly, jiné jen črty.

PetraaMatouš
05.04.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem jako děcko milovala. Ani nevim proč sem ji s mládětem ještě nečetla. Hned provedu nápravu.
Kniha má velká písmenka a pěknou ilustraci. Myslím že ho bude bavit.

Jitka_Roškotová
26.01.2017 5 z 5

Knížku Za zvířátky na kraj světa jsem měla jako malá holčička ve své knihovničce a teď jsem ji znovu vytáhla, abych z ní četla své dceři před spaním. Krátké příběhy jsou jako dělané pro usínání. Děti se v nich seznámí s nejrůznějšími zvířaty, s velbloudy, tučňáky nebo i polárními liškami, a dozví se zajímavosti z jejich života. Musím se přiznat, že spoustu těchto zajímavostí jsem sama vůbec nevěděla. Nevadí dokonce ani to, že to s některými zvířátky nedopadne vždycky dobře, protože děti se alespoň seznámí se skutečným koloběhem a fungováním přírody a potravního řetězce...

Gennadij Sněgirev
ruská, 1933 - 2004
1985  89%Za zvířátky na kraj světa
1981  80%Z dalekých krajů

Kniha Za zvířátky na kraj světa je v