Petraadeen Petraadeen komentáře u knih

Pavučina Pavučina John Wyndham (p)

(SPOILER) Už to mi bolo divné, že sa autor veľa venoval histórii ostrova, a nie Projektu. Potom to dalo zmysel, o čom to celé je. Čakala som drámu medziľudských vzťahov typu Big Brother a iných utopistických izolovaných skupinách ľudí..čiže som ostala celkom prekvapená.

17.01.2024 3 z 5

Moře, sníh a velkoměsta Moře, sníh a velkoměsta Jack London

Toto bol náhodný výber knihy, ale príjemné prakvapenie. Poviedky boli super, napínavé a jednoduché.

11.01.2024 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

(SPOILER) Spoilers. Tak..kde len začať? Po prvé.. wtf? Po druhé.. celý vývoj deja a postáv z predchádzajúcich dvoch dielov vyšiel úplne navnivoč. Tobias, ťažký badass, čeliaci svojmu strachu sa razom mení na ustráchané decko. Evelyn, ktorá sa vzdala - doslova -syna a šla si za tým, aby mestu poskytla lepšiu budúcnosť bez frakcií - lusk a "môžu si to mesto zožrať".. Caleb, jedniný, kto by ešte ako tak mohol zachrániť svoju reputáciu a hlavne svoje svedomie, ...nič!! Peter, to ani nehovorím,... a Tris. Zbytočná smrť. Koho zachránila? Mesto, konflikt ktorý už Tobias medzitým aj tak poriešil s fotrovcami? Propagandu, ktorá vlastne nedáva zmysel, pretože problém, ktorý sa vláda pokúša vyriešiť, vlastne sama vytvára- vedome?? Oh,a mimochodom.. Natalie, ktorá bola úradom vyslaná do mesta zachraňovať divergentných, zomrie pri útoku na frakciu plnú divergentných, ktorý bol podporený úradom.. neviem, toto ešte vstrebávam. No čerešnička a nakoniec. David, ktorý sa ocitol v sklade tvárou v tvár Tris, pretože mu bolo podozrivé, že sa stretáva s G-péčkarmi. Teda - S TÝMI ISTÝMI ĽUĎMI, S KTORÝMI PRIŠLA Z MESTA DO ÚRADU, A ZÁROVEŇ S JEDINÝMI ĽUĎMI, KTORÝCH TAM POZNÁ. S kým by sa asi tak mala stretávať???

25.12.2023 2 z 5

Most Most Iain Banks

(SPOILER) Musím uznať, že nič zaujímavejšie a zvláštnejšie som doteraz nečítala..oh, a fascinujúcejšie. Sem-tam som síce ani poriadne nevedela, čo sa vlastne deje, ale ... stálo to za to. Tá priamočiarosť. Na nič sa to nehrá, žiadny plot twist, ale črepinky odpovedí si predsalen zbierame a lepíme sami..
Od Banksa som pred tým nič nečítala, takže som netušila, čo ma čaká. A ak sa ešte k nejakému jeho dielku dostanem, vrhám sa naň...

22.10.2023 4 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Buď som to nepochopila, alebo to bolo zlé zámerne (inak si to neviem vysvetliť). A nevylučujem ani jednu z týhto možností...

30.07.2023 odpad!

Zoznam hostí Zoznam hostí Lucy Foley

(SPOILER) Najlepšie, čo by mohlo ten záver zachrániť by bolo, keby sme sa nedozvedeli, kto je vrah :) lebo zrazu mal každý nejaký motív, čo bolo až divné. Taký ten Orient express...
Postavy, všetky do jednej nesympatické, typu "oh bože, aký ja mám hrozný život, aká som ja obeťka" ..

24.05.2023 3 z 5

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse

Za mňa jednoznačne najvtipnejšie, čo som v poslednom čase čítala (a nie, čierny humor nie je pre každého) - občas ten vtip treba chápať len medzi riadkami, preto sa mi to páčilo ešte viac. Ako nadšenec osobného rozvoja a humoru som si prišla na svoje aj v kriminálke, a dokonca mafiánskej - neuveriteľné
Každopádne, zaujímavý počin

11.02.2023 5 z 5

999 - Poslední strážce 999 - Poslední strážce Carlo Adolfo Martigli

Tolko postav menom Giaccomo a Giovanni v jednej knihe. To len tak mimochodom. V deji som sa stracala, postavy sa mi plietli... malo to husty potencal, aj napad, ale ostalo to len pri tom. Skoda, lebo taky Dan Brown (ako sa pisalo na obalke knihy "taliansky dan brown") by sa v tom chudak isto sam tiez stratil. Chcelo to sokovat, chcelo to byt revolucne. Tajomstva a tezy, ktore sme sa nakoniec i tak nedozvedeli. A to, ze cirkev je skorumpovana intriganska firma, co nema s krestanskou vierou nic spolocne, vieme vlastne i bez tejto knihy.

04.01.2023 2 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Krasny pribeh, neocakavany koniec, zaujimavy vyvoj postav. Pribeh jednoduchy ale zaroven neuveritelne zaujimavy, snad kazdy citatel sucitil s dievcatom z mociara. Sem tam aj slzicka vysla. A to je to, co ma dobra kniha ponuknut - emocie.. citila som sa ako Bastien ked cital Nekonecny pribeh :D

04.01.2023 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Václav Řezáč (p)

Nemám čo vytknúť. Kniha z r 1940, ale čo sa príbehu a hlavne psychológie hl. hrdinu týka, je to univerzálny príbeh :)
Čo všetko viedlo k vývoju charakteru od dieťaťa až po dospelého, každá signifikantná udalosť, ktorá keby sa udiala inak, aj jeho osud by vyzeral inak. Pekne poctivo vystavané, zaujímavé až do konca. Aj ja som sa cítila trápne ku koncu, haha

16.12.2022 5 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

(SPOILER) Spoilery.
Mam rada post-utopisticke diela, a to uz len pre to, ze vacsinou si autor predstavuje takyto svet ako naoko dokonaly, no vzdy sa najde to nieco skazene a vzdy je to ludsky charakter. Ja som sa medzi jednotlivymi kapitolami (aj ked som mala tuto 400 stranovy knihu ako jednohubku, resp. jednovikendovku) vzdy zamyslala, ci nas takyto svet naozaj neminie, no a nebolo by uzasne byt nesmrtelnym? Nic nenasvedcovalo tomu, ze by bolo pre co zit, a predsa sa tych koscov ludia bali. Nikto nezil naplno, len prezival, ale predsa ta smrt bola nieco strasne. Bez tmy neexistuje svetlo, lebo by nik nechapal jeho podstatu. No ale ku knihe - rychlo sa citala, lahko a okrem mojich zamyslacich prestavok som bola velmi zvedava, ako to cele autor vyriesi (i ked bolo jasne, ze vsetci to v plnom zdravi preziju, zvedavost bola, ze ako?) Dovtipne. Ale jedna skoda, ze "suboj" v klastore bebol o nieco dramatickejsi, nezdalo sa mi uveritelne, ze by jeden ucen tak jednoduch popravil troch skusenych a profesionalnych "zabijakov". Inak musim sa drzat svojich bezprostrednych pocitov a dat plny pocet hviezd :)

15.05.2022 5 z 5

Žiadne výhovorky! Umenie sebadisciplíny Žiadne výhovorky! Umenie sebadisciplíny Brian Tracy

Sklamanie. Ako sa zdisciplinovat, ako porazit lenivost, a ako najst motivaciu? To sa v knihe nedozvieme. Autor len hovori, co vsetko sa da disciplinou dosiahnut, nic vsak o tom, ako ju nadobudnut.

30.03.2022

Smršť Smršť Jozef Karika

Knihu som mala na jedno popoludnie (audiokniha, P.Kocis cita vynikajuco, mimochodom)
Tento autor je velmi prebudeny, comu som rada. Veci, ktore citam len v spritualnejsie zameranych materialoch sa uz dostavaju do povedomia aj v takychto "normalnych" knihach. Super!! Podla komentov sice vidim, ze este stale tomu vela ludi nerozumie, a nudi ich to, co je sice skoda, ale autorovi za odvahu palec hore. Musel tusit, ze ho to bude stat nizsie hodnotenie v tejto dobe. V buducnosti - ktovie ;)

25.12.2021 5 z 5

Dokonalé plány Dokonalé plány Sidney Sheldon

Jedna z tych slabsich knih, viac dejovych liniek. Mohol sa sustredit na hlavne postavy, vynechat reporterku (ktora ma vlastny pribeh nepodstatny k deju) a obavam sa, ze tema pomsty uz nie je taka zaujimava ako v inych jeho knihach. Postavam to na konci nedal "vyzrat", vysli z toho vobec nie zle, kedze im nedal ukoncenie. To mi velmi chybalo. Z nejakeho zvlastneho dovodu sa autor velmi chcel sustredit na reporterku, co bolo ako citat dva nezavisle pribehy v jednej knihe, ktore sa na konci na jednej stranke prepojili, no nestacilo to na komplexicitu.

23.12.2021 2 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

(SPOILER) No ja neviem, uz horsi brak som si nemohla vybrat? Vsetko co som chcela bola oddychova jednohubka, ale dom sklamsna (hlavne sama zo seba) Hlavny hrdina ma vsetko klise sveta - je krasny, vypracovane telo, dobra povaha a este aj bohaty a este aj slobodny a este sa zalubi prave do hlavnej hrdinky?? A este ma aj velkeho oneho. No vyhra v loterii. Jasne ze sa do seba zamiluju, zacnu si spolu, on ju potom chudatko odstrci, ona potom chudatko place, potom sa chudatka znovu daju dokopy lebo on je ten pravy a ona ta prava. No a koniec.

12.05.2020 odpad!

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Citala som prvyh dielov pred 15 rokmi ale k tomuto poslednemu som sa nedostala, myslela som, ze mi postaci film. No ani z daleka!! prave som sa dostala k vsetkym dielom, tak som si ich precitala od zaciatku. ked som mala 14 mala som z toho uplne idy dojem ako teraz ked mam 32 :D

03.05.2020 5 z 5

Zadná izba Zadná izba Jørn Lier Horst

otazka - bude mi chybat prva kniha serie, ak zacnem len touto? nenadvazuje/nadvazuje prilis?

11.03.2020

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Az teraz som zistla, ze kniha patri do serie. Tym sa mnohe vysvetluje. Pred tym som nic od autora necitala, ale takmer vobec mi to nevadilo, lebo sa to da kludne citat aj samostane (az na jednu dejovu linku, ktorej nerozumiem).
Pribehovo silne. Ale trosku sa divim, ze autor nechal Gitte zit 23 rokov, ktore si (asi) ani nezasluzila, a to len kvoli necakanemu zvratu na zaver. No, stalo to za to, necakane zvraty ja mozem ! :)

11.02.2020 5 z 5

Uspávač Uspávač Lars Kepler

Super :)

19.01.2020 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

uff, nic prelomove, skor Tma a Strach dokopy. Bohuzial, v tejto knihe nie je nic nove, nic co by som uz necitala v niektorej v predchadzajucih. Knihu som citala v lietadle, cize som mala 2 hodiny casu s vypnutym telefonom. Inak by som ju mozno ani nedocitala, iba so sebazaprenim.

11.01.2020 3 z 5