999 : Poslední strážce

Nesmírně úspěšný historický thriller přibližuje bouřlivý život filozofa Mirandoly, velké renesanční osobnosti, a osudy jeho vrcholného díla Devět set tezí, které měly být základem jeho životního cíle: sjednotit křesťanství, judaismus a islám. V druhé časové rovině čtenáři sledují vývoj ve třicátých letech 20. století, kdy se nacisté chtěli díla za každou cenu zmocnit a využít ho ve prospěch své ideologie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77612/posledni-strazce-77612.jpg 3.128
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Knižní klub

999 L’Ultimo Custode, 2009

Kniha 999 : Poslední strážce

Igor1311
23.07.2018

Pomerne netradične písaný príbeh odohrávajúci sa v 15. storočí a na konci 30. rokoch 20. storočia. Trocha lepšie sa mi čítali tie pasáže z 30. rokov, ale veľké plus dávam že živý a realistický opis Vatikánu, pápežov, Borgiovcov atd. kniha písaná na štýl Dana Browna s menšou dávkou napätia a zamotaných situácii.

Jíťa512
23.12.2017

Hůř jsem se orientovala ve jménech, líbilo by se mi víc kapitol z fašistické Itálie.

alepav
01.04.2016

Krásná kniha, pomáhá pochopit období a důvody proč lidé jako třeba Hus protestovali a umírali jako kacíři a čarodějnice.

macekd
29.12.2015

Kniha má zajímavý nápad i potenciál, ale zpracování mi přišlo nedotažené, příběh málo uvěřitelný, čekala jsem více.

Merlinit
07.07.2014

Ačkoli neoblibuji konspirační teorie, autorům knih s nosnou konspirační myšlenkou ráda přiznám body za invenci potřebnou k tomu, aby čtenáři předložili příběh, v němž hlavním hrdinům vdechnou životnost a uvěřitelnost, příběh naznačující, že si dal autor práci nastudovat dobové reálie a upřímně se snažil příliš se proti nim neprohřešit. Panu Martiglimu se to, myslím, celkem povedlo.

Roob
31.03.2014

Měl jsem co dělat,ale ani to nestálo za to.

Hokkejka
04.12.2013

Prokousala jsem se 1. třetinou knížky a ani přesto jsem se v ději vůbec neorientovala. Kurevsky moc italských jmen, vůbec jsem nevěděla, kdo je kdo. Asi jsem dement, ale tohle je první knížka v mém životě, kterou jsem nedočetla.

verulaj
27.11.2013

Velice příjemná kniha a milý příběh. Mám ráda tento druh knih, ale tahle byla výjimečná. Nebyly zde žádné akční přestřelky a jiné "akční trháky" které by degradovaly děj knihy. Velice doporučuji, je to kniha na relax :)

Kniha 999 : Poslední strážce je v

Právě čtených1x