Moře, sníh a velkoměsta

Moře, sníh a velkoměsta https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91680/bmid_more-snih-a-velkomesta-qRR-91680.jpg 4 89 12

Soubor povídek z celého světa. V povídkách je obsažena nejen mnoho životních příhod, ale také zkušenosti autora a jeho životní filosofie.

Petraadeen
11.01.2024 5 z 5

Toto bol náhodný výber knihy, ale príjemné prakvapenie. Poviedky boli super, napínavé a jednoduché.

draka
07.08.2020 5 z 5

Od té doby, co jsem přečetl Bílého Tesáka, je Jack London můj velmi oblíbený spisovatel. Povídky mě proto nemohly zklamat, líbili se mi.

vlkodlaq
03.05.2020

Jedna z méně známých Londonových knih a taky jedna z těch slabších, přesto stojí za přečtení. London uměl skvěle vykreslit přírodu, lesy a zvířata, moře bylo přece jen slabší, ale myslím si, že to není jeho vina, moře je prostě méně zajímavé než lesy.

mgeisselreiter
07.01.2020 4 z 5

Úvodní 2 povídky z prostředí jižních moří mě příliš nezaujaly, ale v dalších povídkách se již London ukazuje v plné své umělecké síle. Nejedná se sice o nejlepší výběr jeho povídek, ale i tak jde o velmi dobré počtení. 80%, 7. 1. 2020.
V doslovu překladatel Svoboda dokázal do textu zakomponovat 1. máj - svátek práce a také Lenina. Hnusná to připomínka minulých totalitních let.

Dédečko75
15.12.2019 5 z 5

Jako vždy, ani zde v této knize povídek nezklamal, těším se na další knihu od Jacka Londona

lachtan77
27.05.2019 3 z 5

Vzpomínka na školní čtenářský deník :)

dobras
12.09.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé povídky tak jak to London umí.

topi80
23.02.2018 1 z 5

Moc daleko jsem se v četbě této knihy nedostal. První povídka se mi líbila, další dvě byly velmi nudné, dál jsem nepokračoval.

lump23
07.02.2017 1 z 5

Knižka se mě moc nelibila.Dočetl jsem ji,ale už nikdy vic.

ArwenAragorn
04.01.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala na Vánoce jako dítě a povídky mě hned oslovily. Doporučuji!

lushi
07.04.2016 3 z 5

Čtivé dobrodružné povídky, skvělá oddychovka do hromadné dopravy. Předposlední povídka mě hodně překvapila, takový náměť bych od J. Londona nečekala.

Ikkju
03.05.2013 4 z 5

Dobrodružné příběhy z krásného prostředí, střílet po sobě na skalách nad azurovým mořem musí být radost :o :) Jinak jestli se nepletu tak jsou tu i povídky na kterých nám na eko vysvětlovali vznik peněz se všemi triky...