petra6315 petra6315 komentáře u knih

Kumánska princezná Kumánska princezná Jana Pronská

Taková romantická oddychovka

22.07.2023 4 z 5

Z kamene a z vápna Z kamene a z vápna Martin Nesměrák

Takový prequel této série ,kdy se vlastně vracíte úplně na začátek,tak doufám,že se takto nebudeme vracet s vysvětlením proč postupně synové odešli z rodného statku,přeci jen bylo jich víc

10.06.2023 3 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Mám sto chutí dát jednu hvězdu,že to bylo tak krátké
Po pravdě mohl nám pan Niedl trošku víc rozvinout první dvě bitvy a pátrání po ukradeném železu,přišlo mi to až moc jednoduché,jak na to tak rychle přišli
A poslední bitvu krále Jana nechat na další díl
Ten konec knihy je takový,že člověk neví jestli bude pokračování a to mě docela rozčiluje,mám tyhle příběhy ráda

10.06.2023 4 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Lone Theils

Krásně čtivě a napínavě napsáno
Zhruba od třetiny knihy si člověk udělá obrázek o poměrech na malém městě,ale kdo je doopravdy vrah vás nechá v napětí skoro do konce
Už se těším na další příběh,kde se doufám taky rozvine víc osobní život naší reportérky a jejího policisty,když konečně odhalí co je matka jeho dítěte schopna udělat

07.01.2023 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Další krásný příběh.Prečtený na jeden zátah,i s koncem,který tak nějak nepřímo dává tušit,že další dobrodružství se nejspíše bude odehrávat po boku Jana Lucemburského.
Jediné co mi kazilo dojem z knihy,byl špatný tisk,kde třetina knihy byla protkána stránkami s jakýmsi 2D tiskem z kterého bolely oči a na jedné stránce zase pro změnu nebyly dotištěná poslední dvě tři slova ke konci stránky

19.06.2022 5 z 5

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

Román na téma,že člověk je utvářen vzpomínkami,jinak není nic,jen prázdná schránka.Myšlenka hezká,ale to je asi tak všechno

18.06.2022 1 z 5

Poutníci ze Svaté země Poutníci ze Svaté země Jan Bauer

Jak moc jsem se těšila na další pátrání Protivy a Balasia,tak moc jsem byla zklamaná
Tak třetinu příběhu opakování,jak byl Balasius studentem dvou univerzit a jak byl v mládí prostopášný a často opilý,což mu vlastně zůstalo po celý život.
Doufám,že další příběh už bude zase psán očima Jakuba Protivy

01.06.2022 2 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Ač volné pokračování Katovy schovanky,přeci jen nečíst první díl,člověk by se dost v postavách a propojení s hlavní hrdinkou,ztrácel.
Nicméně spolu s Kočovnou nevěstkou a Porodní bábou,určitě bude patřit do oblíbených ság

28.02.2022 4 z 5

Nevěsta skotského válečníka Nevěsta skotského válečníka Adrienne Basso

Taková romantická oddychovka na sobotu

28.02.2022 3 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Přečteno na jeden zátah a už se těším na další díl,jen nevím jak to ten půlrok ještě vydržím

02.01.2022 5 z 5

Kat Mydlář: Jak utišit bolest lásky? Kat Mydlář: Jak utišit bolest lásky? Jaroslava Černá

Knížka se četla dobře,ale nějak jsem se nemohla zbavit dojmu,že je to spíš takový "výcuc" Paměti katovské rodiny Mydlářů od Josefa Svátka

11.10.2021 2 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Budou mi chybět všichni z Vřesova.
I když konec je tak trochu otevřený,kdyby náhodou byl ještě jeden díl,kdy se Wolfram vrátí a v klidu dožije po boku svých dětí, vůbec bych se nezlobila.
Celá série je opravdu čtivá,kdy se střídá fabulace s historickými fakty.A nenásilnou formou si člověk připomíná svou vlastní hystorii.

18.06.2021 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Kdo je padouch,jsem do poslední kapitoly opravdu netušila,ale kniha mě tak úplně nevytáhla do děje,postavy byly dost nesympatické

04.06.2021 3 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Dlouho jsem čekala,až budu mít všechny díly a pak jsem je přečetla jedním dechem.

13.11.2015 5 z 5

Dědictví Lauensteinů Dědictví Lauensteinů Ricarda Jordan (p)

Kdo má rád středověk a romantiku,knížka se mu bude líbit

11.12.2014 4 z 5