petra4080 petra4080 komentáře u knih

Motiv Motiv Jonathan Kellerman

Desne protahovany, nezazivny a nudny. Tohohle autora uz ne.

11.11.2019 2 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

Bohužel jsem to četla až po sérii Cesta šamana a a tu to bohužel nemá. Přesto mě knížka bavila a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

31.07.2018 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Místy mi to připadlo dost roztahané a zdlouhavé, do knížky by se určitě vešlo víc akce. Zprávy mě nebavilo číst - nezáživné, zbytečné...

31.07.2018 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

V podstatě opakující se první a druhý díl, nic nového nečkejte.

27.07.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Nečekala jsem, že to bude taková pecka. Jedná se o jednu z nejlepších knih které jsem v poslední době četla.

27.07.2018 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Tento díl je dle mého názoru slabší než první, přesto jsem se dobře bavila. Bylo zde méně akce a děj byl dost předvídatelný, také mi chyběli přátelé hlavního hrdiny z předchozího dílu.

27.07.2018 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Pro pařany naprosto geniální knížka! Přečetla jsem ji za pár hodin a hned si koupila pokračování. Celou dobu jen slintáte, jak to všechno dopadne :-)

25.07.2018 5 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

Malinko překombinované a těžko uvěřitelné. Přes to byl příběh velmi čtivý a knihu jsem jen nerada odkládala. Tentokrát se seznamujeme s minulostí Faith a Evelyn, ukazují se kostlivci z minulosti - musím přiznat, že pro mě to bylo velké překvapení, ale k Evelyn mi to vůbec nesedí...

Genesis Genesis Karin Slaughter

A zase Sára, té už se asi opravdu nezbavíme :-( Bez této postavy z GC bych se klidně obešla.
Zápletka skvěle vymyšlená jako vždy, brutální, jako obvykle. Postavy výborně vykreslené do detailů, vše promyšlené. Spisovatelku mám opravdu ráda a tohle se jí opět povedlo.

Pavučina Pavučina Karin Slaughter

Tahle knížka je hodně o Leně, konečně jsem jí porozuměla a trochu jí přišla na chuť.
Konec mě naprosto rozsekal, vůbec jsem to nečekala. Myslím si, že nebylo nutné sérii ukončit tímto způsobem. Na druhou stranu - co by se dalo od Karin čekat, že?

Triptych Triptych Karin Slaughter

Kniha je jiná než předchozí série, jsem zvědavá, jak se bude příběh Willa dále vyvíjet. Hrdina je mi sympatický a zápletka neotřelá. Opravdu napínavý příběh, trochu brutální, to je však u Karin normální.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Vážně super. Jedna z mála knížek, které jsem poslouchala - jelikož jsem byla po operaci očí a nemohla jsem číst ani sledovat TV. Musím říct že to, že knihu namluvil sám autor je snad ještě lepší, než ji číst, jelikož přesně víte, co chce básník říci. Pokud budu někdy opět indisponována, určitě si poslechnu i další knihy které si Ládík sám namluvil.

Bez víry Bez víry Karin Slaughter

Zajímavá zápletka. Také je zde přesvědčivě popsán vztah mezi obětí domácího násilí a násilníkem, je to začarovaný kruh. Konec mě trochu zklamal.

Stigma Stigma Karin Slaughter

Toto považuji zatím za nejslabší knihu autorky. Co mě baví je proplétání minulosti s přítomností, jinak je příběh lehce přitažený za vlasy.

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Příběh se mi zdál již příliš překombinovaný. U autorky je běžné, že se zápletka týká osobně některého z hlavních hrdinů, tentokrát je to však až příliš nepravděpodobné. Celkovému zážitku z četby to nijak neubírá na napínavosti ani na čtivosti, jen znám od Karin lepší knihy.

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Opět výborná kniha. Ne poprvé se Karin zabývá násilím se sexuálním motivem. U této knihy mě velmi zklamal konec, kdy pachatel nebyl dopaden, z toho důvodu dávám pouze 3 hvězdy. Každopádně jde však o parádní thriller.

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Dost drsné hned od začátku, není to však moje první kniha od této autorky, tak jsem ani nebyla překvapená. S brutalitou v jejích knihách nemám problém, vždyť ve filmech vidíme mnohem horší věci a vražda jako taková je brutální vždy, i když autoři často vynechávají detailní popis.

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Je pravda, že je zezačátku docela těžké vyznat se v tom, kdo je kdo, ale později jsem se úspěšně zorientovala :-) Velmi mě bavilo prolínání minulosti a současnosti, dozvěděla jsem se tak hodně o minulosti postav, které znám již z předchozí série, především o Amandě, pěkně se vyjasnil její vztah s Willem. Zpětně je vidět, jak má autorka od začátku všechno perfektně promyšlené. Najednou mi dávají smysl různá Amandina rozhodnutí a její cynismus.

14.02.2018 4 z 5

Čtvrtý v pořadí Čtvrtý v pořadí James Patterson

Kniha není vůbec špatná, ale asi si musím na chvíli od tohoto autora odpočinout, mám pocit že už mě neumí překvapit.
Lindsay by mohla trochu osobnostně růst a měnit se, její profil je stálý a celkem plochý. Jo a průběžný vztah s M mi zde připadá jako by navíc.

09.02.2018 3 z 5

Každý třetí den Každý třetí den James Patterson

Docela mě mrzí, že jsou všechny knihy z této řady tak trochu jako přes kopírák, jen zápletka se mění. Chtělo by to trochu drive, aby měl člověk chuť ve čtení série pokračovat.

09.02.2018 3 z 5